Sayıştay Üyesi hemşehrimiz İdris Bulut, yapılan oturum sonrası 5 daire başkanlığını oldu. Kendilerini yürekten kutluyorum.
Sayın Bulut’u çok yakinen tanırım. İlkeleriyle dik duruşuyla imanlı ve ihlâslı düşünceleriyle görevin tam adamı olduğunu ve aynı zamanda iyi bir hemşehri canlısıdır. Görevinde en küçük suiistimal yapılmayacağını çok iyi bilir ve devletinin âli menfaatlerini düşünerek hareket eden bir kişiliğe sahiptir.
Görevinin kutsallığını bilir ve ona göre hareket eden bir yapıya sahiptir. Şeyh Edebali’nin “İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın” dediği sanki kendileri için söylenmiş bir söz.
Bu bağlamda Sayın Bulut’a yeni görevinde başarılar diliyoruz. Yolun açık olsun Sayın Hemşehrim. İlçen sizinle gurur duyuyor.
Kutlanacak mı?
Her yıl kutlanan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı bu yılda sesiz ve sedasız ilçemizde kutlanacak mı?
Her yıl Vakfıkebir Limanında denize çelenk atılmasıyla yapılan çeşitli etkinlikler bu yılda yapılıp yapılmayacağını merak ediyorum.
Maarif tarihimizde İlk!
Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlüğüne ilk kez bir bayan atandı. Aslen Adana’lı olan Gökçen Atılgan, ilçeye gelerek yeni görevine başladı. Kendilerine hoş geldiniz diyerek kolaylıklar diliyoruz.
Bildiğim kadarıyla ilk kez bir Bayan İlçe Milli Eğirim Müdürlüğüne şube müdür atandı. Kendisine hoş geldiniz ziyaretimde samimi ve sevecen tavırlarıyla dikkatimizi çekti. Sayın Atılgan’ın atanmasıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde bundan önce olduğu gibi bundan sonrada farklı ve güzel hizmetlere imza atılacağına inanıyorum.
Davetlisiniz
Beşikdüzü Köy Enstitüsü, Öğretmen Okulu, Öğretmen Lisesi ve şimdiki Fen Lisesi mezunları için 6-7 Temmuz tarihinde Beşikdüzü Fen Lisesi’nde buluşma günleri düzenliyor. Birkaç kuşak bir araya gelerek anılarını tazelerken renkli görüntülerin ortaya çıkacağından eminim.
BEŞDER Dernek Başkanı Kahyaoğlu ve yönetim kurulu üyesi Demir, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti’nde yaptıkları basın açıklamasıyla siz değerli halkımızı da buluşmaya davet ettiler.
Başkan Kahyaoğlu; Özellikle, mezunlarımıza okullarında yıllar sonra tekrar olmanın heyecanını yaşatmak günümüzde kopmaya yüz tutmuş dostluklarımızı pekiştirmek için ülkemizin dört bir yanından buluşmaya katılacaklara okulda oldukları günleri tekrar hatırlayarak o günleri anmak için herkesi etkinliğimize bekliyoruz. Mezunlarımızın 30-40 yıl sonra bir birleriyle kucaklaşmaları çok farklı duygulara vesile olacağını düşünüyoruz.
Okulumuzdan yolu geçenlerin buluşmasına daha doğrusu okulumuzun ilk başladığından bu günkü fen lisesi serüveninde geçen sürede karma bir buluşma olacak. Tabi ki okullarımızın tarihi gelişmesi ve süreci devam edecek bir yerde geçmiş ile geleceğin buluşmasına ön ayak olacağız diyerek okul mezunlarını ve bölge halkını buluşmaya davet ediyoruz dedi.