Maneviyatı yüksek bir aydayız.

Mevla’m Hayırlara vesile eylesin, feyzinden istifade edenlerden eylesin.

Hem Ramazan Ayı, hem İstiklal Marşının kabulü ve ardından Çanakkale Zaferinin 109. Yıl dönümü dolayısıyla maneviyatımız tavan yapmış böylesine güzel bir aydayız.

Allah'ım Ramazan hürmetine; sabrımızı artır, evlerimize huzur ve bereketler nasip eyle. Devletimize ve milletimize zeval verme. Askerlerimize ve Polislerimize yardım eyle. Dünya üzerinde zulüm gören din kardeşlerimize yardım eyle. Allah'ım! Sevgini yüreğimize nakşeyle. Dünya ve Ahretimizi hayreyle. Sevdiğin ve razı olduğun kullarından olabilmeyi nasip eyle. Ramazan ayını hakkımızda hayreyle, Oruçlarımızı kabul eyle diyerek dua edelim.

****************

“Yerüstün yiğit otağı, Yeraltın şehit yatağı, Yere düşürmez bayrağı, Geçilmezsin Çanakkale. Sefer senin, zafer senin, Bu gök, bu denizler senin. Kaleden sağlam bedenin, Geçilmez Çanakkale.” Şair dizelerinde ne güzel anlatmış.

Çanakkale Cephesi; Anadolu halkına umut, azim ve kararlılık aşılamış, Kurtuluş Savaşı meşalesinin yeniden yanmasını sağlamıştır. Çanakkale’yi geçilmez yapan Mehmetçiğin göğsündeki sarsılmaz imanıdır. Çanakkale’de yaşanan bu destansı mücadele, tarihin akışını değiştirmiş ve dünya tarihinde unutulmaz bir iz bırakmıştır. 276 kiloluk mermiyi kaldıran Seyit Onbaşı, kahramanlık timsali Yahya Çavuş sadece birer örnektir.”

Seyit Onbaşı ve Yahya Çavuş! ları örnek alan gençlere ne mutlu.

İnandığı gibi yaşayan, yaşadığı gibi yazan ve bu uğurda bedel ödemekten asla çekinmeyen milli şairimizin dediği gibi “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’’ ancak Mehmet Akif gibi yiğitler bu kutsal topraklardan hiç eksik olmasın.

Şunu unutmamak gerek; İstiklal uğruna benliğini ateşe vermiş, küllerini bile düşmana teslim etmemiş kahraman neslin evlatlarıyız. Bu asla değişmeyecek.

****************

Şehitler ve gaziler günü dolayısıyla düzenlenen iftar programında duygulu anlar yaşandı. Düzenleyenlerin emeğine sağlık, bizleri misafir eden Uygulama Oteli yöneticilerinde de teşekkür ediyorum. Burada yapılan konuşmalarda; Vatan uğruna cephede canını feda edecek derecede gazi olmakta her babayiğidin harcı değildir. Kurşuna gövdeni siper etmek kolay olmadığına değinildi.

Allah bu duygularımızı bu milletten eksik etmesin. Onun için bu vatan her zaman ayakta. Vatan toprakları ve Türk Milleti için iki seçenek vardır. “Ya Ölürüz, Ya Öldürürüz” Vatanımızı, toprağımızı terk etmeyiz çünkü Başka bir seçeneğimiz yok.

251 bin şehit vererek bu toprakları yurt haline getiren kıymetli şehitlerimizin aziz hatırasına saygıyla minnetle eğiliyorum.