Son günlerde Vakfıkebir üzerinde kara bulutlar dolaşır oldu.

Mevlam hayırlara vesile eylesin.

Önce talihsiz bir kaza sonrasında iki fidan yaşamdan koptu.

Şokunu atlatamadan bir gencecik Zeynep hemşirenin ölümüyle ilçemiz yasa boğuldu.

Allah, ailelerine sabırlar versin.

Hep söylenir ya Allah sıralı ölüm nasip eylesin.

Şimdi düşünüp tedbir alma zamanı!

Öncelikle hastane önünden başlanmalı. Çünkü burası kazaya davetiye çıkarılan bir yer.

Evet, giden canları geri getiremeyiz ama gidecek olan canların gitmesini engelleriz.

Hem sürücü hem de yaya olarak hastane önünden geçerken dizlerim titrer. Öyle ki; üst geçit var ama kullanan yok, çünkü hiç birimiz kullanmıyoruz. Hız limiti var ama uymuyoruz. Uymak için önlem alanlarda yok. Öncelikle burada acilen önlemler alalım ki gencecik fidanlar hayattan kopmasın.

Ya yol kenarlarına park etmeye ne demeli. Zaten geçerken her sürücünün dikkatini dağıtıyorlar.

Naçizane önerimiz; Koruyucu önlem olarak hem trafik polisleri hem de jandarma trafik ekiplerinin düzenli olarak burada konuşlandırılmasında önleyici tedbirler açısından fayda var.

Ayrıca, Yol kenarlarına park yasağının uygulamaya geçirilmesi ve park olarak hastanenin arka kısmının biraz düzenlenerek çok aracın park etmesi sağlanabilir. Yetmez ise Hak sahipleri ile görüşülerek deniz tarafındaki arsaların kiralanmak suretiyle park alanı olarak kullanılmaları sağlanabilir. Bu bir öneridir kimse alınmasın gocunmasın.

Denemekte fayda var diye düşünüyorum. Neden mi?

Hastaneden çıkan yaşlısı genci hemen yola atlıyor. Çünkü dalgın düşünceli olarak hastaneden çıkıyor. Öyle ki zaten sağlan insanlar hastaneye gitmiyor. Bir sıkıntısı şikâyeti olanlar doğal olarak gidiyor.

Yetkililere önerimiz daha fazla canlar yanmasın, lütfen önlem alalım.

Kimse ne olacak ne lazım demesin. Bir gün hangimizin başına bir şeyler gelmeyeceğinin garantisi var. Sizi bilmem ama benim yok.

Onun için canlar yanmadan bir an önce önlem alınmalı!

Sadece hastane önümü hayır!

İlçede doğal gaz çalışmaları var. Fakat kazılan yerler kapatılmaması ayrı bir sorum, kazı çalışmaları devam eden caddelerin giriş ve çıkışlarında hiçbir uyarıcı levha ve işaret yok. Eğer bu güne kadar buralarda kaza olmadıysa tamamen şans.

Artık herkes şapkasını önüne alarak görevini yapsın. Kontrol mekanizmasını ilçe adına çalıştıralım. Herkes yaptığıyla kalmasın. Hatası olan cezasını artık çekmeli.

Uyarıcı ve önleyici tedbirleri alalım.

Ne demişler, “İtimat iyidir ama Kontrol ondan iyidir”