Öncelikle Müslümanların, tüm insanlık aleminin ve siz değerli okuyucularımızın Kurban Bayramını tebrik ediyor, nice bayramlara sevdiklerimizle sağlıklı ve mutlu bir şekilde ulaşmanızı diliyorum.
Bir baba dostu çınarımızın ölüm haberi bizleri derinden üzdü.
Vakfıkebir İlçe Maarif Camiasının duayenlerinden bir çınar aramızdan ayrıldı. İlçede birçok okulda öğretmenlik ve idarecilik yaptıktan sonra seksenli yıllarda İlçe İlköğretim Müdürlüğü görevini uzun yıllar yürüten ve birçok projeye imza atan İhsan Kamiloğlu amcamız Hakk’ın Rahmetine kavuştu.
Kendileri bizlere baba dostu olarak miras kaldı. Sevdiğimiz ve saydığımı kıymetli bir büyüğümüz olarak anılarımızda yaşayacak. Son olarak ölümünden 10-15 gün önce sahilde Yalıköy Durağı çevresinde dostları emekli öğretmen İsmet Topkara abimiz ve İlçemizin kıymetlilerinden emekli Orman Bölge Müdürü Cemal Topkara amcamız ile birlikte fotoğraflarını çekme şansını yakalamıştım hatta bu fotoğrafı sosyal medya hesabımdan yayımladığımdan dolayı çok olumlu tepkiler almıştım. Çok güzel bir kareydi fakat çok erken bozulan bir kare oldu. Kalan kıymetlilerimize sağlıklar diliyorum.
Kim ne derse desin hayat bir şekilde Adem ile Havva’dan beri acılarıyla tatlılarıyla devem ediyor. Bizlerde bu gerçekle yaşamak durumundayız. Ölüm bir hakikattir. Aslında ölüm bir vuslattır.
İhsan Amcamız, sohbeti çok tatlı benim için her bir sözü öğüt niteliğinde tecrübelerinden alınması gereken derslerin çok olduğu mümtaz kişilerdendi.
Allah Rahmetini bol, makamını Cennet eylesin. Kamiloğlu Ailesine sabırlar diliyorum.
****
Hep diyoruz ya halka rağmen.
Neden halkın ve vatandaşların olmadığı bir programların tadının olmadığını bizler çok iyi biliyoruz. Fakat anlaması gerekenler ne hikmetse anlamıyor. Sizler yazın bizler bildiğimizi oynayacağız. Yani topu taca atacağız ve atıyorlar.
Kurban Bayramı dolayısıyla yapılan protokol bayramlaşmasında yine halk yoktu (Yalnızca bir kişi vardı onunda abisi protokolün içinde olduğu için oradaydı.
Demek ki halkın temsilcisinin olmaması gereken yerler varmış ne diyelim. Esnafın temsilcileri olasın vatandaşın temsilcileri olmasın ama etkinlikler için toplanacak maddi yardımlar hep esnaftan ve vatandaşlardan toplansın. Ama onlar bu tür protokollere gelmesinler enayi gibi hep veren olsun emi…
Eskilerimiz ne derdi “Yumuşak atın çiftesi pek olur” unutmayın!
*****
Su Hayattır!
Mahalle muhtarlarından bir kısmı mahallelerinde suların kesik olmasından dolayı çözüm aramak adına Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın açıklaması yaprak yetkililerden su sorununun çözümü için çağrıda bulundular.
Açıklama yaparken birkaç mahalle muhtarının haricinde muhtarlar dernek başkanının olmaması dikkatimizi çekti.
Su sorunu sadece açıklama yapmak için gelen üç-beş muhtarın sorunuydu. Gerçi ağlamayana meme verilmez misali sadece bu muhtarlarımızın mahallelerinde su sorunu var sanırım. Yarın aynı sorun diğer muhtarların mahallelerinde olduğu zaman ne yapacaklar acaba.
Sorunun giderilmesi için sanırım çözüm noktası TİSKİ olarak görünüyor. Bakalım önümüzdeki günlerde ne çözüm üretilecek merakla bekliyoruz.