Tonya ilçesi Belediye Başkanı Osman Beşel, makam odasında darp edildi. Osman Beşel, makamında bir süre tartıştığı 2 belediye personeli tarafından darp edilirken, ihbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralanan Beşel, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından tedavi altına alındı. İki şüpheli, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Tonya Beledi̇ye Başkani Osman Beşel, Makam Odasinda Darp Edi̇ldi̇i

"BU SALDIRI AYNI ZAMANDA TONYA HALKININ İRADESİNE SALDIRIDIR”

AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda saldırıyı kınayarak, "Bu saldırı aynı zamanda Tonya halkının iradesine saldırıdır. Saldırganların hukuk içerisinde hak ettikleri cezayı alması için ne gerekiyorsa yapacağız. Olayın sonuna kadar takipçisi olacağım. Başkanımıza çok geçmiş olsun." ifadelerini kullandı.

"BÜYÜKLİMAN BÖLGESİ KESİN OLMAYAN SEÇİM SONUÇLARINA GÖRE" "BÜYÜKLİMAN BÖLGESİ KESİN OLMAYAN SEÇİM SONUÇLARINA GÖRE"

“HAKSIZ SALDIRI KARŞISINDA BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE OLMAYA DAVET EDİYORUM”

Saldırının ardından Trabzon eski Milletvekili Salih Cora'da sosyal medya hesabından kınama mesajı yayınladı. Cora mesajında; "Tonya Belediye Başkanımız Sn Osman Beşel’e makamında yapılan saldırıyı ve darp girişimini şiddetle kınıyorum. Bu saldırı ile milli irade ve halkımızın özgür iradesi hedef alınmıştır. Bilinmesini isteriz ki İlçemizin huzurunu bozmaya çalışan her kim olursa olsun, hangi amaçla olursa olsun her zaman karşısında duracağız. Hiçbir tehdit, baskı ve şantaj bizi yolumuzdan geri döndüremeyecektir. Tüm hemşehrilerimizi bu haksız saldırı karşısında birlik ve beraberlik içerisinde olmaya davet ediyorum ifadelerine yer verdi.

ADALET BAKANI TUNÇ: “2 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel’e saldırı soruşturması kapsamında 2 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda saldırıyı kınayarak, “Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel’e odasında fiili saldırıda bulunulmasıyla ilgili Tonya Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında 2 şüpheli gözaltına alınmıştır. Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel’e acil şifalar diliyor, saldırıyı şiddetle kınıyorum” ifadelerine yer verdi.