Ganita mevkisinde yapılan açılış törenine; Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Vali Yardımcısı Hacı Osman Hökelekli,  Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, diğer ilgililer ve öğrenciler katıldı.

32 branşta 71 antrenörle başlayan Yaz Spor Okulları açılış töreninde konuşma yapan Vali Yıldırım; “18 ilçemizde başlayan Yaz Sporları sayesinde çocuklarımız yaz tatilinde ne yapacağız diye düşünmeyecekler. Yaz boyunca antrenörlerin eşliğinde konforlu bir şekilde kurslara devam edecekler. Yeni eğitim sezonuna dinlenmiş, kendilerini geliştirmiş, bedensel olarak sağlıklı bir şekilde başlamış olacaklar. Bu kurslarımızla çocuklarımızın ne kadar yol katettiklerini hep birlikte göreceğiz. Bu imkânı çocuklarımıza sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanlığımız olmak üzere diğer ilgili kurumlara teşekkür ediyorum.” dedi. 

“HAKSIZ KAZANCA VE REKABETE SON VERİN” “HAKSIZ KAZANCA VE REKABETE SON VERİN”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç konuşmasında, "Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımızı sporla buluşturmak istedik. Tatil dönemini sporla geçirmeleri onların sağlığı için çok önemli. Bu tür projeleri çok faydalı buluyor emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ise,  “Spor kültürünü topluma yaymak amacıyla düzenlendiğini ifade ederek. 18 ilçede spor faaliyetlerinin yapılacağını söyledi.