Vakfıkebir Kaymakamlığı, Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü işbirliğinde ilçede bulunan şehit ve gazi aileleriyle Vakfıkebir MTAL Uygulama Otelinde iftarda yemeği düzenlendi.  İftara Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan, Belediye Başkanı Muhammet Balta, Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Yaşar Saral, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür vekili Serap Çilingir, İlçe Müftüsü Şükür Küçük, MHP İlçe Balkanı Mustafa Aynacı, , şehit ve gazi aileleri ile basın mensupları katıldı.

“VATAN SAĞ OLSUN” DİYEBİLMEK HER BABAYİĞİDİN HARCI DEĞİLDİR

2 NİSAN OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ 2 NİSAN OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

İftar yemeği sonrasında Müftü Şükür Küçük, yemek duasının ardından Belediye Başkanı Muhammet Balta, şehit ve Gazi Ailelerine hitap etti. Afiyet olsun dilekleriyle Rabbimizi hamd olsun, Ramazan Ayında bir araya gelmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Balta, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünü kutluyoruz. Bizler bu güzel topraklarda, bu coğrafyada rahat yaşıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Allah onlardan razı olsun. Bu vatan uğruna, bu topraklar uğruna şahadete ermiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun mekânları Cennet olsun. Yakınlarına Rabbim sağlıklı uzun ömürler versin. Sağ olan gazilerimize sağlıklı ve uzun ömür, rahmetli olan gazilerimize de Rabbimden rahmet diliyorum. Onlara minnettarız ve çok şey borçluyuz. Devletimiz ve bizler şehit ve gazilerimiz için ne yapsak azdır. Her zaman daha fazlasını hak ediyorlar. Bizlerde her zaman yerel yönetimler olarak sizlerin yanında olmaya gayret ediyoruz. Çok şey yaptığımızı söylemiyorum ama gayret ediyoruz. Her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Çünkü bizlerde devletin bir parçasıyız. Sizler sayesinde sizlerin evlatlarınızın şahadeti sayesinde bu gün buralarda bu görevleri yapıyoruz. Şehit annesi ve babası olmak o kadar kolay bir şey değildir. Onurlu bir şey, O hem acısını yüreğinde yaşayıp vatan uğruna feda ettiği evlatlarını “Vatan Sağ Olsun” diyebilmek her babayiğidin harcı değildir.

“YA ÖLÜRÜZ, YA ÖLDÜRÜRÜZ”

Vatan uğruna cephede canını feda edecek derecede gazi olmakta her babayiğidin harcı değildir. Kurşuna gövdeni siper etmek kolay değildir. Allah bu yiğitlerimizden razı olsun. Allah bu duygularımızı bu milletten eksik etmesin. Onun için bu vatan her zaman ayakta. Vatan toprakları ve Türk Milleti için iki seçenek vardır. “Ya Ölürüz, Ya Öldürürüz” Vatanımızı, toprağımızı terk etmeyiz çünkü Başka bir seçeneğimiz yok. Bu duygularımızı Rabbim bu milletten kaybettirmesin inşallah. Bu organizasyonu düzenleyen başta kaymakamımız ve ekibine teşekkür ederken Ramazan Bayramında buluşmak üzere hepinize saygılar sunuyorum dedi.

“ŞÜHEDANIN BİZLERE EMANETLERİSİNİZ”

18 Mart Çanakkale Şehitlerinin 109. Yıl dönümü münasebetiyle bir dizi etkinlikler yapıldığının altını çizen Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan, her yıl olduğu gibi bu yılda bir aradayız. Davetimize icabet ettiğiniz için şükranlarımızı sunuyoruz. Şühedanın bizlere emanetlerisiniz. Devletimiz de biz de şehit ve gazi ailelerimize kol kanat germeye, onların sorunlarını çözüm üretmek için gayret ediyoruz. Şükürler olsun. Bizlerde bunun bir parçası olmaktan, Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz, Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız ile tüm kamu ve kuruluşlarıyla sizlerin sorunlarını gidermek içi misyon edinmiş durumdayız. Sizlerde bizleri bir evladınız olarak görün. Kapımız her daim açıktır. Sorunlarınızı bize iletin elimizden geldiği kadar çözmeye gayret edelim. Zaman zaman ailelerinizi ziyaret ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. Şehit ve gazi ailelerimiz bizim baş tacımız. Bu anlamda jandarma ve Polis ekiplerimiz sizleri ziyaret ettiler. Bayramda yine geleceğiz. Her zaman yanınızda olmaya gayret edeceğiz. 251 bin şehit vererek bu toprakları yurt haline getiren kıymetli şehitlerimizin aziz hatırasına saygıyla minnetle eğiliyorum. Kıymetli gazilerimizi şükranla anıyorum. Sağlıklar dilerken Ramazan bayramına ulaşmayı Rabbimden diliyorum.  Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi her zaman daim eylesin dedi.

İftarda Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan ve Belediye Başkanı Muhammet Balta, şehit ve gazi aileleri ile tek tek ilgilendiler.