banner92

banner77

BAŞKAN BALTA; “AHİLİK KÜLTÜRÜ’NÜ MUHAFAZA ETMELİYİZ”

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta Ahilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vakfıkebir 15.09.2021, 14:05 Ahmet Kamburoğlu
BAŞKAN BALTA; “AHİLİK KÜLTÜRÜ’NÜ MUHAFAZA ETMELİYİZ”

Başkan Muhammet Balta mesajında şunları söyledi; Ahilik, ticari ve sosyal hayatta güzel ahlak, doğruluk, alçak gönüllülük, yardımseverlik, herkesin kendi sanatında yükselmesi ve gelişmesi gibi değerleri esas alan köklü bir müessesedir.

Ahilik geleneği, toplumsal yaşamımıza yaptığı olumlu katkıların yanı sıra bugünkü karşılığı ile meslek etiğin ve çalışma disiplininin oluşmasında etkili oldu.

Bu değerlerle hareket eden esnaf ve sanatkârlarımız, toplumun tüm kesimlerine yönelik üretimleriyle ve oluşturdukları istihdamla hem ekonomiye katkı sağlıyor hem de toplumun refahı için önemli rol oynuyorlar.

Bizlere düşen de, toplumsal dokumuzun temelini oluşturan, birlik ve beraberliğimize vesile olan Ahilik Kültürü’nü canlı tutmak ve muhafaza etmektir.

Bizlere güzel ahlakı, herkesin kendi sanatıyla yükselmesini, başkasının hakkına saygı göstermeyi,alın terinin kıymetini öğütleyen,Ahilik geleneğini yaşatan esnaf ve sanatkârlarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyor, işlerinde başarılar ve bereketli kazançlar diliyorum.

Ahilik teşkilatının kurucusu Ahi Evran-ı Veli ve ebediyete irtihal eden tüm ahilerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner93
banner94
22
açık
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:33
Güneş 05:59
Öğle 12:20
İkindi 15:47
Akşam 18:32
Yatsı 19:52
Günün Karikatürü Tümü