Başkan Fuat Koçal Ece Özgür’e başkanlık koltuğunu devretti. Başkanlık koltuğuna oturan Ece Özgür, sokak hayvanları ve sokak işgaliyeleri sorunlarına çözüm bulunmasını istedi. Vakfıkebir Belediye Başkanımız Fuat Koçal ise iki sorun ile ilgili olarak seçim öncesi vaatlerde bulunduğunu ifade ederek çözümleri için çalışmalar yapacağını söyledi.

“VAKFIKEBİR’DE FENER ALAYI” “VAKFIKEBİR’DE FENER ALAYI”

3 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile ülkemizde her yıl olduğu gibi bu yılda makam koltuklarına çocuklar geçti. Vakfıkebir Belediye Başkanı Fuat Koçal, başkanlık koltuğunu 4. sınıf öğrencisi Ece Özgür’e devretti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında geleneksel hale gelen, çocukların temsili olarak yönetici koltuğuna oturmaları töreninde Vakfıkebir Belediye Başkanı Fuat Koçal, makamını bir süreliğine Yalıköy İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Ece Özgür’e teslim etti.

BAŞKAN KOÇAL “MAKAMIMIZI BUGÜN ÇOCUKLARIMIZA BIRAKTIK”

Başkan Fuat Koçal, tüm Çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken, bayramın önemine de değindi. Gazi Mustafa Kemal’in muasır medeniyetler hedefine ulaşımın ana etkeninin çocuklar olduğunu ve çocuklarımıza aktarılacak eğitim seviyesinin yükselmeye aracı olacağını da vurguladı. Bugünün çocuklarının yarının doktoru, mühendisi, belediye başkanı ve ülkeyi idare eden bireyler olacağını ifade ederken, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çocuklarımızın günüdür. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de savunduğu gibi biz de dünya çocuklar birliği anlayışını savunuyoruz. Cumhuriyet’in kurulması ile bu bayramlar milli bayramlar olmuştur. Bugün de makamı çocuklarımıza devrederek şehrimizin yönetimini çocuklarımıza bıraktık. 23 Nisan Salı günü de çocuklarımız için gerçekleştireceğimiz etkinliklerle, çocuklarımıza bu coşkuyu sonuna kadar yaşatma arzusundayız” dedi.

“BÜYÜK ADIMLARI KARARLILIKLA ATACAĞIZ”

Başkan Koçal; “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın talep ve isteklerini dinledik. Özellikle evlatlarımızın yaşam kalitesini daha da artıracak ve hayatlarını daha da kolaylaştıracak adımları büyük bir kararlılıkla atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Gerçekleştirmiş oldukları ziyaretten dolayı öğrencimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, Gazi Meclisimizin açılışının 104. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyorum” dedi.