Bayramda yapılan ziyarette; Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, Belediye Başkanı Fuat Koçal, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Saral, İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm. Mert Oğuztarhan ve İlçe Emniyet Müdürü Mükrem Ilgıt Aksu katıldı.

“BİZLER NE YAPARSAK YAPALIM ONLARIN HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ”

Vatan ve bayrak uğrunda hayatını kaybeden ve şehitlik mertebesine yükselen bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle yad ederken gazilerimize de dağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum ifade eden Belediye Başkanı Fuat Koçal,” Şehit aileleri, gazi ve gazi yakınlarının her zaman yanlarında olduklarını, belediyemiz ve gönül kapılarının onlara sonuna kadar açık olduğunu söyledi. Şehit ailelerini kendilerine bırakılan kutsal emanetler olarak gördüklerini hatırlatan Başkan Koçal, “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, şanlı bayrağımızın dalgalanması için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, gözlerini kırpmadan bir an olsun çekinmeden üstün bir cesaretle bu topraklar için, vatanımız için, milletimizin birliği, beraberliği ve geleceği için canlarını feda eden kahramanlarımızdır. Bu fedakârlıklarını unutmak mümkün değildir. Bizler ne yaparsak yapalım onların haklarını ödeyemeyiz. Vatan uğruna toprağa düşen bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, değerli ailelerine ve sevenlerine metanet ve sonsuz sabırlar diliyorum. Gazilerimize uzun sağlıklı bir ömür diliyorum. Ben bu vesileyle sizlere ve tüm hemşehrilerimize hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

“ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ DEVLETİN EN DEĞERLİ EMANETLERİDİR”

Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan ise, Gazi ve Şehit Aileleri ile sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinledi. Şehit ve Gazi aileleri devletin en değerli emanetleri olduğunu ifade eden Kaymakam Uzan,  “Aziz vatanımızda hür, bağımsız ve huzur içinde yaşıyorsak, bunu kahraman şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Öncelikle bugüne kadar bayrak için, vatan için, din için şahadete yürümüş tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Bedenlerini siper edip gazi olan tüm gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Ahirete intikal edenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Hayatta olan kahraman gazilerimize de sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyorum. Devlet olarak, şehit ailelerimizin, kahraman gazilerimizin her zaman yanındayız. Mukaddes vatanımız uğruna canlarını hiç düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle kahraman gazilerimize de saygıyla ve minnetle anıyorum.” dedi.

“GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ TOPLUM” “GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ TOPLUM”

Duygu dolu anların yaşandığı ziyaretlerin ardından şehit ve gazi aileleri, kendilerini unutmadıkları ve her zaman yanlarında olduğu için kaymakama ve Belediye Başkanına teşekkür ettiler.