Bizler özüne ve sözüne bağlı Tük toplumu olarak bazı inanç ve tutum davranışlarımıza bağlı insanlarız. Her yıl 10 gün aşağıya gelerek36 yılda bir değişerek aynı zaman dilimine gelen on bir ayın sultanı bereket ayı Ramazan ayını bitirdik.  Siz değerli Büyükliman Gazete okuyucularımız yukarıda yazımızın başlığında bir konuya dikkat çekerek ’’ İki Bayramı Yaşamak’’ demiştik evet içinde bulunduğumuz Ramazan ayını İslami şartlara uygun olarak Oruçlarımızı tutarak bu ayın bir başka güzel yanı olan hayır ve yardıma ihtiyaç olanlara imkanları iyi olan ailelerin yardımları ve Diyanet tarafından belirlenen fitre ve zekat dağıtımları tamamlandı.

Ramazan Bayramının Önemi Başka Güzel;  Ramazan ayında 30 gün boyunca tutulan oruçların ardından Yurdumuz ve Yurt dışından gelen aile bireyleri memlekette ikamet eden aileleri ve bulundukları yerdeki asri ve aile kabirlerinde yatan yakınlarına dua okumak yaşayan büyüklerinin ellerinden öperek hayır dualarını almak için ziyaretler için yola çıkarak hayırlı bir şekilde varacakları yere ulaşırlar. Bu bayramın biraz daha kaybolmaya yüz tutmuş insan ilişkisini korumak için aile bireylerinde ileriye dönük birikim için evlatlarına geçmişte büyüklerinden öğrendiklerini aşılamaya gayret gösterip Ramazan Bayramını dolu dolu yaşarlar.

Yurdunuzda Yapılan Seçim Son Buldu; Yurt genelinde 31 Mart 2024 Pazar günü yapılan yerel seçimlerde Ramazan ayının 20 gününde Belediye Başkana adayları birbirleriyle bulundukları İlçeye yapacakları projeler anlatımlarıyla mücadelenin sonunda İlçeler genelinde renkli görünümlerin sonunda  ‘’Demokrasi Sandığına Gidildi’’ bu zorlu mücadelenin sonunda bulunduğumuz Büyükliman Bölgesi’ndeki 5 İlçenin 3 İlçe Belediye Başkanları değişirken bunlardan 2 İlçe Belediye Başkanı değişmedi. Bu zorlu seçim sürecinde belediye başkanlığını kazanan adaylarında zafer Bayramı oldu. Başarılı olan Başkan adayları ve Mübarek Ramazan ayının sonunda Ramazan bayramına sağlıcakla ulaşanların yanı sıra siyasi partilere oy verenlerinde Bayramı olmuş oldu. Buradan yazıma son verirken değerli ‘’Büyükliman Gazete’’ okuyucularımız Bayram boyunca bulunduğumuz Bölge başta olmak üzere Karayollarında Trafik yoğunluk yaşanacağından üzücü bir olaylara sebep olmamak için Trafik kurallarına uyalım bizleri bekleyenlerin Bayram sevincini hüzün ve acıya dönüştürmeyelim şimdilik haftaya görüşmek üzere hoşça kalın dostça kalınız.