Trabzon Büyükşehir Belediyesi mart ayı toplantıları başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, salonda bulunan Meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğünün üst yöneticileri ve basın mensuplarını selamlayarak Meclis toplantısının açılışını gerçekleştirdi.

RAMAZAN AYINI TEBRİK ETTİ, İSRAİL SALDIRILARINI KINADI

Başkan Zorluoğlu toplantının başında mübarek Ramazan ayına yeniden kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Ramazan ayının hem şehrimizin güzel insanlarına hem milletimize hem de İslam âlemine huzur, barış, sağlık ve esenlik getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bilvesile Ramazan ayının barış iklimi çerçevesinde Gazze’de adeta soykırıma dönüşen İsrail uygulamalarının da bu ay vesilesiyle sona erdirilmesini yüce Rabbimden diliyorum” ifadelerini kullandı.

 ÇARŞAMBA GÜNÜNE DİKKAT ÇEKTİ

RAYLI SİSTEM YAPILACAK, REŞADİYE VİYADÜĞÜ KALKACAK RAYLI SİSTEM YAPILACAK, REŞADİYE VİYADÜĞÜ KALKACAK

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi mart ayı toplantılarının veda mahiyetinde olduğunu dile getiren Başkan Zorluoğlu, “5 yıldır şehrimize büyük bir gayretle hizmet ve proje üreten, önemli kararlar alan meclisimizin son toplantılarını gerçekleştiriyoruz. 3 gün sürecek toplantı planladık. Çarşamba günü son gün olması hasebiyle hem benim kamuoyu ve sizlerle paylaşmak istediğim şeyler var, hem siz değerli meclis üyelerimizin duygu ve düşüncelerini dinleyeceğiz. Çarşamba günü toplantının tören tarafı ağır basacak. Ayrıca yine çarşamba akşamı iftarda da meclis üyelerimizde beraber olmayı arzu ediyoruz. Çok zorunlu mazereti olmayan tüm meclis üyelerimizle bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyacağım. İnşallah güzel bir iftar yemeğini hep beraber yaşarız” dedi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Başkan Zorluoğlu’nun açıklamalarının ardından Meclis gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Meclis toplantısı, 14 gündem maddesinin görüşülüp ilgili komisyonlara havale edilmesinin ardından sona erdi.