31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri yaklaşırken Beşikdüzü ilçesinde seçim çalışmaları hız kazandı. CHP’den istifa ederek Demokratik Parti’ye geçen Belediye Başkanı Ramis Uzun, geçen hafta içerisinde düzenlediği basın toplantısında belediye meclis üyelerini tanıtarak seçim çalışmalarına hız verdi.

Meclis üyeleri arasında Oğuz eski Belediye Başkanı Şakir Yenigün, Yeşilköy eski Belediye Başkanı Zülküf Dilli gibi tecrübeli isimler bulunuyor. Diğer isimlerle birlikte güçlü bir meclis üyesi listesi hazırladı. Başkan Ramis Uzun, bu seçimlerde ben de varım ve iddialıyım mesajları verdi.

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi belediye başkan adayı Barış Öztürk’ün puanı her geçen gün artıyor.

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı ile birlikte uyum içerisinde seçim çalışmalarını sürdürüyor. Gittikleri Duygulu, Dağlıca, Ağaçlı, Gürgenli, Bozlu, Kalegüney, Şahmelik, Yenicami, Korkuthan mahalleleri, Organize Sanayi ve Küçük Sanayi sitelerinde sürdürdükleri seçim çalışmalarında halkın ilgisi ve sevgisiyle karşılaştıklarını belirttiler.

Başkan adayı Barış Öztürk, kendini anlattıkça ve halkla bütünleştikçe ona olan ilgi her geçen gün artıyor. Bu ilgi böyle devam ederse, seçimlerin bir numaralı adayı Barış Öztürk gibi görünüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi adayı B. Cahit Erdem de dur durak bilmeksizin çalışmalarını sürdürüyor. Seçimin en iddialı adaylarından biri de O.

Seçim çalışmalarına şimdi değil, geçen yıldan başlamış, ilçe merkezini adayım demeden adım adım gezmiş kendini tanıtmış bir aday. Altı aday arasından sıyrılarak kendini aday olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne yazdırmış bir isim.

Ben bu seçimi alacağım derken bu kez karşısına DP’den aday olan eski CHP’li belediye başkanı Ramis Uzun çıktı. Bu iş ençok İttifak adayı Barış Öztürk ve İyi Parti adayı Emrullah Fuat Gözaçan’ın işine yaradı.

Bağımsız Türkiye Partisi Belediye Başkan Adayı Sabri Terzi de en çok benim işime yaradı iddiasında bulunuyor. Bunu seçim sonuçları gösterecek. Ancak birilerinin işine yaradığı kesin.

İyi Parti’de Belediye Başkan Adayı Serkan Dübüş, adaylıktan çekildiğini belirtti. Bu istifa haberi partide önce şoketkisi yarattı. Ancakkaos yaratmadan belediye meclis üyesi olan Fuat Gözaçan ismi belediye başkan adayı olarak açıklandı. Bu ismi duyan İyi Partililer yeni aday Fuat Gözaçan etrafında toplanarak, adaylıktan istifa eden Serkan Dübüş’ün kaldığı yerden çalışmalara başladılar. 20 gündür maddi ve manevi çalışmalarını yürüten Serkan Dübüş’e bu çekiliş pahalıya patladı. Yaptığı bütün çalışmalar havaya gitti. Yeni aday Gözaçan, çalışmalara sıfırdan başladı.

Ancak Fuat Gözaçan, Beşikdüzü’nde her kesim tarafından tanınan bir insan. Bu nedenle fazla bir şey kaybedilmiş gibi durmuyor. Gözaçan bu açığı kapatacak gibi görünüyor.  Şehir merkezinde kendini fazla anlatmasına gerek yok. Mahallelerde o kadar şanslı değil. Çalışmalarda ağırlığı mahallelere vermesi gerekiyor.

Bir de seçim kazanmak için çalışmak, iyi bir meclis listesi oluşturmanın yanında iyi de projelere sahip olmak gerekir. Henüz iddialı adayların seçim kitapçıklarını göremedik. Bazı adayların yayınladığı projeler hemen hemen herkesim tarafından düşünülen projeler. Bir iki tane farklı şeyler var.

Benim en çok merakla beklediğim, kültüre ne gibi katkı sağlanacak. Bu konuda hangi projeler hazırlanacak. Kültür diyarı denilen Beşikdüzü’ne gerçekten kültürüne sahip çıkacak bir başkan gelecek mi? İlçenin tanıtılmasına katkısı olanlara sahip çıkılacak mı? Yoksa yıllardır olduğu gibi aynı tas aynı hamam misali mi olacak!

Önce seçim vaatlerini göreceğiz, sonra 1 Nisan’ı. Vaatlere göre gerçekten ben ilçem için çalışacağım diyen mi göreve getirilmiş, yoksa yapsa da yapmasa da benim partim diyerek mi oy verilmiş. Bunu görmek için 1 Nisan’ı bekleyeceğiz!