Geleneksel olarak her yıl Mart ayı bitip de Nisan ayının biri gelince nereden ve nasıl geldiği belli olmayan bir şaka günü olarak hafızalarımıza kazınmıştır. Her yıl eşimize, ailemize, arkadaşımıza yakın dostlarımıza 1 Nisan şakası yaparız.

Ancak 2019 yılındaki gibi 2024 yılında da yerel seçimler var bu anlamda 1 Nisan bir başka ayrıntıyı göz önüne koyuyor. Muhtemelen bu yazımız okurlarımız ile 26 mart 2024 günü buluştuğunda bir sonraki yazımızın ise 2  Nisan 2024 olacaktır. Yurt genelinde oy verme hakkına sahip seçmen ve seçilecek olan idarecilerimiz 31 Mart 2024 günü yapılacak yerel seçimlerde son tura girdiler desek yalan olmaz yazımız okurlarıyla buluştuğunda  5 gün sonra Demokrasi sandığına giderek Vatandaşlık görevimiz yapacağız.

İlçemiz Şalpazarı Hareketliliğini Koruyor; Yurt genelinde olduğu gibi Trabzon Şalpazarı İlçemizde de sahada bulunan 7 Belediye Başkan adayı ve Belediye meclis üyelerini 10 bin civarı oylardan saf çoğunluk alanlar Belediye Başkanı ve Meclis üyesi olacaklar.

İlçemiz 4 Genel Başkan Ağırladı; 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde Vakfıkebir İlçesine bağlı Bucak iken 1987 yılında çıkarılan bir kanunla İlçe olmuş ve 02.08.1988 tarihinde teşkilatlanıp fiilen faaliyete geçmiştir. Şalpazarı İlçemiz 2024 Seçimlerinde BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Muhammet Fatih Erbakan,  son olarak da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Belediye Başkan adayları İçin ilçemizi ziyaret ederek adaylarına destek istediler. Hatırlanacağı gibi Şalpazarı İlçemize bağlı Geyikli Belde Belediye Başkanlık seçimlerinin yapılacağı 3 Kasım1996 öncesinde de bütün Siyasi Parti Genel Başkanları da İlçemize gelerek adaylara destek istemişlerdi.

Yeni Muhtar Adayları Sahada Olmak İstiyor; 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde diğer yıllara oranla Asgari ücretin emekli aylığının üzerinde olmasından dolayı tüm yurt genelinde olduğu gibi Şalpazarı İlçemize bağlı 30 mahallede adayların çokluğunu görüyoruz son sözü demokrasini sandığı söyleyecek diyoruz. Bu duygu ve düşüncelerimiz ile yazımıza son verirken yapılacak olan seçimlerde Demokrasinin gereği oyumuzu kullanmak için sandık başına gidelim 1 Nisan değil 2 Nisanda görüşmek üzere hoş kalın hoşça kalın Büyükliman Postası Gazete Okuyucuları…