Cumhurbaşkanlığının Valiler Kararnamesi sonrasında Yayınlanan kararnameye göre 5 yıldır Trabzon Valiliği yapan İsmail Ustaoğlu Balıkesir valiliğine atanırken yerine de  Tekirdağ Valisi Trabzonlu Aziz Yıldırım Trabzon’un yeni valisi olmuştu. Trabzon’un yeni valisi Aziz Yıldırım Trabzon’a gelerek yeni görevine başladı.

1991 yılında Vakfıkebir Kaymakamlığında Kaymakam adayı olarak göreve başlayan ve Tekirdağ Valisi olarak görev yapmaktayken 10 Ağustos 2023 tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Trabzon Valiliğine atanan Vali Aziz Yıldırım görevine başladı.

BAŞKAN KAYA: “BİRLİKTE TRABZON’DA ÇOK GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ” BAŞKAN KAYA: “BİRLİKTE TRABZON’DA ÇOK GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”

“YENİ VALİ AZİZ YILDIRIM GÖREVE BAŞLADI”

Vali Yıldırım’ı, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve protokol üyeleri valilik binası önünde karşıladı.

Tören mangasını selamlamasının ardından törende konuşan Vali Aziz Yıldırım “ Yeni görev yerinin herkes için hayırlı olması temennisinde bulunarak, cennet vatanın bir ilinden başka bir iline Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle atanmış bulunuyoruz. İnşallah hepimize hayırlı uğurlu olur. İnşallah burada da hizmetlerimize hep birlikte devam edeceğiz. Gerek daire amirlerimiz gerek basınımız gerek sivil toplum kuruluşlarımız gerek vatandaşımız ve belediyelerimizle birlikte çalışma gayretinde olacağız.

Daha sonra Vali Yıldırım, Valilik Makamı’na geçerek Şeref Defteri’ni imzaladı. Şeref Defteri’ni imzalayan Vali Aziz Yıldırım, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarla bir süre görüştü.