CEREN İSKENDER DİYETİSYEN MERKEZİNİ HİZMETE AÇTI CEREN İSKENDER DİYETİSYEN MERKEZİNİ HİZMETE AÇTI

Vakfıkebir Karadağ Turizm Koruma ve Güzelleştirme Derneğinin olağan Genel Kurul Toplantısı yoğun bir katılım ile Yavuz Selim Çayocağında yapıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kurul da divan başkanlığını Temel Topkara yaptı. Faaliyet raporlarının okunup ibrasının ardından yapılan seçimlerde tüm üyelerin oyları ile mevcut başkan Abdulkadir (Cemil) Haliloğlu ve yönetimi yeniden güven tazeledi.

“YAYLA YOLUMUZUN ASFALTI BU SEZON TAMAMLANACAK”

Vakfıkebir Karadağ Turizm Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Abdulkadir (Cemil) Haliloğlu yaptığı açıklamada; “17 Temmuz 2021 ile 09 Mart 2024 tarihleri arası yaptığımız çalışmalardan sizlere bahsetmek istiyorum.  Dernek yönetimi olarak yaptığımız girişimler sonucu 18 kilometrelik ana yolumuzun önce altyapısı yapıldı. Ardından 8 kilometrelik kısmı asfalt döküldü. Geriye kalan bölümü de bu sezon tamamlanacak. Yolun tamamlanması ile ilgili olarak yetkililerle görüşmelerimizi yaparak sözünü aldık. Büyük oluk suyumuzun deposu ve hatları yenilenerek 30 civarındaki haneye su verildi. İki adet yeni su motoru alındı. Yedek olarak bekliyor. Su depolarındaki vanalar demir kapaklar yapılarak kapatılmaları sağlandı. Topuk otu mevkiindeki WC'nin demir kapları yaptırıldı ve yerine takıldı. İç kısmı da tamamlanarak bu sezon hizmete açılacak. Topuk otu ve Ganez mevkileri için piknik alanları yapılması ve korunması için ayrıca Topuk otu, Ganez ve Ganez - Kilise Tepesi yürüyüş yolu için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Yaylamıza Ahmet Metin Genç başkanımız tarafından bir çocuk parkı kurulmuş ve hizmete başlamıştır dedi.”

“BAŞKANIMIZ BALTA’YA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Başkan Haliloğlu, “Bu çalışmalarımızda Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta, AK Parti İlçe Başkanımız Ahmet Uzun, eski ve yeni Bakanlarımıza, Ortahisar Belediyemize ve iş adamlarımız bizlere çok büyük destek vermişlerdir. Kendilerine sonsuz teşekküller sunuyoruz. Desteklerinin devamını bekliyoruz dedi.”

Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Başkan Abdulkadir (Cemil) Haliloğlu, İsmail Hakkı Çobanoğlu, Avni Haliloğlu, Paşa Civil, M. Akif Ofluoğlu, Rıdvan Ayhan, Vahit Haliloğlu, Aydın Özdemir ve Ahmet Birinci.