19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlama etkinlikleri kapsamında Vakfıkebir ilçesi Kemaliye Mahallesi Kavşağından başlayarak hükümet binası önünde sona eren fener alayı düzenlendi. Fener alayına; Vakfıkebir Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, Belediye Başkanı Fuat Koçal, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar.

DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM

1 Fener Alayi Düzenlendi̇ (5)1 Fener Alayi Düzenlendi̇ (4)1 Fener Alayi Düzenlendi̇ (3)1 Fener Alayi Düzenlendi̇ (2)1 Fener Alayi Düzenlendi̇ (1)

Milletimizin Büyük Komutan Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlattığı kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs'ın 105. Yıl dönümü.  Büyük bir anlam ve öneme sahip olan bugünde Vakfıkebir ilçesinde fener alayı düzenlendi. Atatürk'ün 19 Mayıs'ta milli duygular içerisinde Samsun'da attığı ilk adım,  Türk milletinin bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır.  İşte bu yüzden, Türk milletinin, vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan; 19 Mayısın 105. Yıl dönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanını yürekten hissetmekteyiz. Kutlamalar kapsamında Vakfıkebir ilçesinde 105. Yıl coşkusu heyecanla kutlandı.