banner92

banner77

MÜDÜR AKSOY; “OKUL BİLGİDİR, BİLGİ GELECEKTİR”

Vakfıkebir İlçesi’nde 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı açılış ve İlköğretim Haftası dolayısıyla Hükümet Konağı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi.

Vakfıkebir 13.09.2021, 13:19 Ahmet Kamburoğlu
MÜDÜR AKSOY; “OKUL BİLGİDİR, BİLGİ GELECEKTİR”

Vakfıkebir İlçesi Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen törende, Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürü Samim Aksoy Milli Eğitim Müdürlüğü çelengini anıta sundu. Tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Törene Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, İlçe Milli Eğitim Müdürü Samim Aksoy, Daire amirleri, STK Temsilciler, Siyasi Parti Temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürü Samim Aksoy, yaptığı konuşmada, “Eğitim-öğretimdeki en önemli hedefinin çocukların yetenek ve ilgileri dahilinde zihinsel, sosyal girişimlerine öncülük edip onları milli, manevi evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir dedi.

“OKUL BİLGİDİR, BİLGİ GELECEKTİR”

Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürü Samim Aksoy, “İlk emri “OKU” olan bir dinin mensupları olarak bizler; Yok etmek istersek yoku; Önce okumalıyız Sonra okumalıyız, Daim okumalıyız. İlköğretim; okumanın, anlamanın, görmenin ve görebildiğinden anlam çıkarmanın, düşünmenin, zekâyı terbiye etmenin,  kültürün temellerinin atıldığı yerdir. Çağdaş uygarlık yolunda en büyük engelimiz olan cahilliğin yok edildiği,  vatan ve millet sevgisini, bağımsız ve şerefli yaşamayı öğrenmeye başladığı yerdir ilköğretim. İlköğretim Haftası milli birlik ve beraberliğe, milli ahlak ve terbiyeye giden güvenli yolun başlangıcı, geleceğin güvencesi, hepimizin gururu olan öğrencilerimizin sevinç ve övünç günleridir. Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık yolunu aydınlatan medeniyet meşalesinin yakıldığı günlerdir. Kutlu olsun. 2021-2022 Eğitim - Öğretim yılını okul bahçelerimizde heyecanlı, neşeli, hasret ve coşku dolu olarak hep birlikte İstiklal Marşımızı söyledik. Hasret ve özlemle bekleyerek açtığımız okullarımızda eğitim öğretime devam edebilmemiz için Ülkemiz genelinde pandemi nedeniyle alınan önlemlere titizlikle uymamız gerekmektedir. O halde kurallara uyalım okullar açık kalsın. Devletlerin en büyük zenginlik kaynağa sahip oldukları insan gücüdür. İnsanları topluma bağlayan en önemli şey mutluluktur. Mutluluğunun temeli ise eğitimdir. İnsanları eğitmenin tek yolu da Halk Ozanımız Aşık Veysel’in de dediği gibi: “Dünyanın en zengin aklını gördüm. Sermayesin sordum, dedi ki: okul.” Okul bilgidir, bilgi gelecektir.  2021-2022 eğitim-öğretim yılında İlçemizde her kademedeki okullarımızda yaklaşık 4300 öğrencimize 500 eğitim çalışanı tarafından eğitim-öğretim hizmeti verilecektir. Başöğretmen Atatürk'ün ; "Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" diye hitap ettiği değerli meslektaşlarım; eğitimcilerin sorumluluğunun her zamankinden çok daha yüksek olduğu bir dönemdeyiz. COVİD-19 salgın durumunun olduğu bu olağanüstü dönemde eğitim “ideal olanların” değil “ideali olanların” işi olmuştur. Büyük bir gayret, merhamet ve yüksek bir enerjiyle çocuklarımızı ve gençlerimizi vatanımıza, milletimize, en önemlisi kendilerine yararlı bireyler olarak yetiştireceğinize olan inancım tamdır. Sizler, Başöğretmen Atatürk’ün de önemle belirttiği gibi “insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarısınız.”

Saygıdeğer anne ve babalar; okula başlayan her çocuk bu ülke için umuttur. Bu umudu yeşertebilmek için eğitim camiasının en önemli destekçileri sizlersiniz. Çocuğun evde gördüğü-görmediği sevgi, yediği-yemediği yemek, uyuduğu-uyumadığı uyku, duyduğu-duymadığı sözler, öğrenme durumunu etkiler. Okul yönetimine katılımınız, öğretmen ve okulun diğer organları ile işbirliği yapabilmeniz çocuklarımızın başarısını olumlu yönde etkileyecektir. Unutulmamalıdır ki “Okul ailede başlar.”

Geleceğimizin en büyük teminatı sevgili öğrenciler; Başarı, çok çalışmaktır. Başarı, çok ter dökmektir. Başarı, çok emek vermektir. Başarı, çok göz yaşı dökmektir. En önemlisi, Başarı, her düştüğünde ayağa kalkabilmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2021-2022eğitim-öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz, eğitim çalışanlarımız, velilerimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temennisiyle “İlköğretim Haftanızı” kutlar; yeni bilgiler, yeni dostluklar, güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmamız dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner93
banner94
20
açık
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:33
Güneş 05:59
Öğle 12:20
İkindi 15:47
Akşam 18:32
Yatsı 19:52
Günün Karikatürü Tümü