banner92

banner77

KADIN YAŞAM VE İSTİHDAM MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu tarafından Trabzon’da bir ilk olarak hayata geçirilen Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi bugün düzenlenen muhteşem törenle hizmete açıldı.

Vakfıkebir 01.05.2023, 09:32 Ahmet Kamburoğlu
KADIN YAŞAM VE İSTİHDAM MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun vizyon projeleri arasında yer alan Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi, düzenlenen törenle kadınların hizmetine sunuldu. Başkan Zorluoğlu ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, eski bakanlar Faruk Nafiz Özak, Cahit Turhan, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekili adayları Yılmaz Büyükaydın, Meryem Sürmen, Zafer Ofluoğlu, İlçe Belediye Başkanları, bürokratlar ve çok sayıda davetli katıldı.

"SÖZ VERDİK SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRDİK"

Açılışta konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın partimizin ve belediyemizin vizyonu niteliğinde olan bu eserin kadına verdiğimiz kıymetin kadınlarımıza atfettiğimiz değerin ve önemin somut bir göstergesi olan bu güzel eserin hizmete açılması dolayısıyla sizlerle beraber olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Burası bizim eşimle beraber Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumuz andan itibaren esasında bir hayalimizdi. Ankara’da İstanbul’da eşimin de yararlandığı bu neviden tesisler vardı. Biz Trabzon’a gelirken Trabzon’umuza Trabzon’umuzun hanımefendilerine ve kadınlarına böyle bir tesisi gerçekten kazandırmak hayaliyle beraber gelmiştik. Sonrasında bunu proje kataloğuna koyduk ve 2019 seçimlerinde Trabzon’umuza bu projemizi bahsettik, söz verdik. Elbette şimdi bu sözümüzü yerine getirmiş olmaktan çok büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz. Şehrimize tekrar hayırlı uğurlu olsun. Sayın Cumhurbaşkanımızın şehrimizi teşriflerinden bir tanesinde kendisine bu projemizi, fikrimizi açtık, o da bize dedi ki ‘Elbette yapın. Elinizi tutan mı var?’ Burası büyük bir maliyeti olan tesis. Biz bunu acaba hayırsever bir iş insanımızın katkısıyla yapabilir miyiz diye bir uğraşa girdik. Burada kıymetli bakanımız Faruk Nafiz Özak’ın hakikaten çok kıymetli desteğini gördük. Ona da şükranlarımızı sunuyoruz. Burayı Cengiz İnşaat sahibi Mehmet Cengiz sağ olsunlar sponsorluğunu tamamen üstlendiler. Yapımının tamamını, donanımının da çok büyük bir bölümünü Cengiz İnşaat üzerinden biz temin ettik. Bugün bu bina burada vücut buldu. Ben Mehmet Cengiz’in şahsında Cengiz İnşaata da hususen teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

"ÜRETTİKÇE KAZANACAKLAR"

Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi hakkında bilgi veren Başkan Zorluoğlu, “Burası 4 ana bölümden oluşuyor. Hanımefendilerin dinlenecekler, eğlenecekleri, spor yapabilecekleri bir sosyal hizmet alanı var. Havuzuyla, fitness salonlarıyla, kafeteryalarıyla gerçekten muhteşem bir alan. Diğer tarafta yine kadınlarımıza danışma anlamda ciddi hizmet verebilecek sporuyla, avukatıyla, diyetisyeniyle, sosyoloğuyla çok güzel bir kadın danışma merkezimiz var. Hemen yanında çok sayıda atölyemiz, kadınlarımızın üreteceği, ürettikçe kazanacağı çok güzel bir yapı orada oluşturduk. Son olarak gerek eğitim faaliyetleri, gerek diğer faaliyetlerle şehrimizde başta kadın derneklerimiz olmak üzere bu neviden ihtiyaçları görecek muhteşem birçok amaçlı salonumuz var” ifadelerini kullandı.

"HANIMEFENDİLERE HAYIRLI OLSUN"

Başkan Zorluoğlu son olarak, “Ben bu duygularla elbette Trabzon’da gerçekleştirdiğimiz bütün eserlerin arkasında ki en önemli güzümüz olan Sayın Cumhurbaşkanımıza, yine değerli bakanlarımıza, şimdi bir tanesi değerli Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız aynı zamanda bizim milletvekili adayımız. Bakanlığı döneminde çok desteklerini gördük. Trabzon’a gelmesi bizim gücümüzü çok daha fazla arttırdı. İnşallah çok daha fazla esere birlikte imza atacağız. Ben sayın bakanımıza ve değerli milletvekillerimize kısacası emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Son teşekkürü elbette ki belediye teşkilatımıza kendi mesai arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ediyor bu tesisin Trabzon’umuzun güzel kadınlarına değerli hanımefendilerine tekrar hayırlı uğurlu olmasını diliyor sizlere saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

"SÜRMEN: BU ÇATI GÜCÜMÜZE GÜÇ KATACAK"

AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Meryem Sürmen, “Burada ahşap boyamadan kuaförlüğe, aşçılıktan çağrı merkezi operatörlüğüne kadar istihdama yönelik kursların yer alacağı ve daha birçok fırsata ev sahipliği yapacak olan bu tesisin şehrimize kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’na, bakanlarımıza ve tüm birimlerimize teşekkür etmek istiyorum. Sevgili güçlü kadınlarımız, kadınları toplumun dışında tutmaya çalışan ve soyutlanmalarını isteyen zihniyetle mücadelede en güzel cevapları sizler, bizler, üreterek biz buradayız diyerek verdiniz. Ve aynı azimle aynı hırsla bu mücadeleye devam edeceğiz. Gücünüzün farkında olmanız gücünüzü sonuna kadar kullanıyor olmanız ve tüm zorluklara omuz vermenizin taktire şayan olması kaçınılmazdır. İşte güce güç katacak olan bu çıtının güçlerin birliğinin sembolü haline getirecek olan bir yuva olacağına inancım tamdır” ifadelerini kullandı.

"KÖSEOĞLU: BÖLGEYE HİZMET VERECEK"

AK Parti Trabzon eski milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, “Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi kadını önceleyen siyasal sosyal ve ekonomik anlamda hayatın öznesi olarak gören bir anlayışı ortaya koyan bir eserdir. Büyükşehir Belediyemiz bugün sadece Trabzon’a değil bölgeye hizmet verecek bu güzel tesisi hayata geçirmekle kalmamış, bu tesisin en etkin şekilde kullanılması için geçtiğimiz ay kadın ve yaşam merkezi daire başkanlığını kurarak çok başarılı bir şekilde bu hizmeti etkin hayata geçmesinin önünü açmıştır. Ben buradan kendisine özellikle teşekkür ediyorum” dedi.

"KARAİSMAİLOĞLU: TRABZON İÇİN HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Şehirlerimizde böyle tesisler üretmek şehirlerimizi daha da yaşanabilir hale getiriyor. Konusu kadın olunca daha da heyecanlanıyoruz: ben de öğretmen bir annenin evladı olarak karşınızdayım. O yüzden kadınların iş hayatında çektikleri zorlukları bilen biri olarak buradayım. Bu engelleri kaldırmak için çalışacağız. Sayın Cumhurbaşkanı öncülüğünde kadın için AK Parti hükümetleri çok şeyler yaptı. Trabzon gelişiyor, büyüyor. Hem yaşam hem sosyal alanları yaparak şehrimizi geliştiriyoruz. Özellikle hükümetlerimiz döneminde Trabzon’da çok büyük şeyler yapıldı am yeterli değil. Projelerimizi Trabzon’a kattığımızda çok daha şeyler başarmış olacağız. Hem Trabzon için hem Türkiye için hizmet vermeye devam edeceğiz.

"KARAİSMAİLOĞLU: ZİGANA TÜNELİ DÜNYANIN HİZMETİNE SUNULACAK"

Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz teknik birim olduğumuz için maalesef bizde fazla kadın arkadaşımız yok. Ama bunun için de çalışmalar yapıyoruz. Kadın iş arkadaşlarımızı kadromuza katmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Kadın mühendis arkadaşlarımıza da ihtiyacımız var. İnşallah bu vizyon projelerimizi de bir bir Trabzon’a kazandıracağız. Yıllardır beklenen çevre yolu projemizin temelini atacağız. Bu da AK Parti hükümetlerine nasip olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızı Trabzon’da ağırlayacağız. Zigana Tüneli’ni dünyanın hizmetine sunacağız. 14.5 kilometre ile Avrupa’nın en uzun tünelini Trabzon ile Gümüşhane arasına inşa ettik. Bu projelerle Trabzon gelişecek. Buradaki Trabzonluların hayatını kolaylaştıracak. Trabzon’un sosyal hayatını gelişmesi yönünde pozitif şeyler sunacak. Trabzon’un daha iyi olabilmesi için yapılabilecek her şeyi yapacağız. Trabzon, Türkiye ve dünyanın parlayan şehri olacak. Bu birlik beraberlikle 14 Mayıs’ta sizin bizlere vereceğiniz destekle birlikte Trabzon’un değişmesi yönündeki çabalarımızı daha da artıracağız. Türkiye dünyanın sayılı ülkelerinden en büyük 10 ekonomiye girebilmesi için Trabzon’un daha da büyümesi gerekiyor. İnşallah bunu da başaracağız” dedi.

"GANİTA ŞEHRİMİZE CAN KATACAK"

Bu tür tesislerin sayılarını artıracağız. Ganita’yı da açacağız. Şehrimize can katacak. Trabzon’da ve Türkiye’de çok büyük şeyler oluyor. Sayın cumhurbaşkanımızın güçlü iradesi ve yönetimi sayesinde bunlar oluyor. Bizlere yetkiyi verdiğinizde dahası da olacak. Bakan Karaismailoğlu’nun konuşmasının ardından Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışının ardından Bakan Karaismailoğlu ve beraberindekiler yaşam ve istihdam merkezindeki kursiyerleri ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner93
banner94
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 34 82
2. Fenerbahçe 34 77
3. Beşiktaş 34 74
4. A.Demirspor 34 66
5. Başakşehir 34 56
6. Trabzonspor 34 54
7. Konyaspor 34 49
8. Kayserispor 34 49
9. Karagümrük 34 47
10. Kasımpaşa 34 43
11. Alanyaspor 35 41
12. Sivasspor 35 40
13. Ankaragücü 34 39
14. Antalyaspor 34 38
15. İstanbulspor 34 35
16. Giresunspor 34 34
17. Ümraniye 34 30
18. Gaziantep FK 34 25
19. Hatayspor 34 23
Takımlar O P
1. Samsunspor 36 78
2. Rizespor 36 68
3. Pendikspor 36 67
4. Bodrumspor 36 62
5. Sakaryaspor 36 62
6. Eyüpspor 36 62
7. Göztepe 36 60
8. Manisa FK 36 56
9. Keçiörengücü 36 56
10. Bandırmaspor 36 55
11. Boluspor 36 52
12. Altay 36 40
13. Erzurumspor 36 39
14. Tuzlaspor 36 38
15. Gençlerbirliği 36 38
16. Altınordu 36 35
17. Adanaspor 36 25
18. Denizlispor 36 23
19. Yeni Malatyaspor 36 16
Takımlar O P
1. M.City 38 89
2. Arsenal 38 84
3. M. United 38 75
4. Newcastle 38 71
5. Liverpool 38 67
6. Brighton 38 62
7. Aston Villa 38 61
8. Tottenham 38 60
9. Brentford 38 59
10. Fulham 38 52
11. Crystal Palace 38 45
12. Chelsea 38 44
13. Wolves 38 41
14. West Ham United 38 40
15. Bournemouth 38 39
16. Nottingham Forest 38 38
17. Everton 38 36
18. Leicester City 38 34
19. Leeds United 38 31
20. Southampton 38 25
Takımlar O P
1. Barcelona 37 88
2. Real Madrid 37 77
3. Atletico Madrid 37 76
4. Real Sociedad 37 68
5. Villarreal 37 63
6. Real Betis 37 59
7. Osasuna 37 50
8. Athletic Bilbao 37 50
9. Girona 37 49
10. Rayo Vallecano 37 49
11. Sevilla 37 49
12. Mallorca 37 47
13. Cadiz 37 41
14. Getafe 37 41
15. Valencia 37 41
16. Almeria 37 40
17. Celta Vigo 37 40
18. Real Valladolid 37 39
19. Espanyol 37 36
20. Elche 37 24