Vakfıkebir Fen Lisesi Okul Müdürü Cengiz Kasımay, açılış konuşmasında eğitim kadromuzun ve öğrencilerimizin özverili çalışmaları sonucunda elde edilen başarıları vurgularken, bu gurur dolu günün anlam ve önemine değindi.

Vakfikebi̇r Fen Li̇sesi̇ 5. Mezunlarini Gururla Uğurladi (2)Vakfikebi̇r Fen Li̇sesi̇ 5. Mezunlarini Gururla Uğurladi (1)

“GELECEK; HAYAL, CESARET VE ÜMİT EDENLERE AİTTİR”

MYO’DA "MOTİVASYON BULUŞMASI" MYO’DA "MOTİVASYON BULUŞMASI"

Müdür Kasımay Konuşmasına şu şekilde devam etti; “Bugün Vakfıkebir Fen’in mezun gençleri olarak karşımızdasınız. 4 yıl boyunca 50 yetişkinden oluşan ekip tarafından yetiştirildiniz. VFL sadece bir proje okulu olmayıp işinizde ve yaşamınızda sizleri özgür ve otonom kılmaya yönelik sorumluluk bilincini benimseyen bir eğitim kurumudur. Bizler için bir genci büyütmek onu hayata hazırlamak, onun hayallerini gerçekleştirmesini sağlamak öncelikli hedefimizdir. Girişimci ve yaratıcı olunuz. Gelecek; hayal, cesaret ve ümit edenlere aittir. Meraklı olunuz, öyle bir merak olsun ki sizi dünyayı keşfetmeye anlamadığınız hususlarda sizleri aydınlatmaya, zenginleştirmeye ve bu sayede de kendinizden en iyisini katmaya vermeye yönlendirsin. Özelikle de vermeyi unutmayınız. Çünkü bu alacağınızdan daha değerlidir. Karşınıza çıkacak fırsatları en başından hissetiniz ve değerlendiriniz. Sizin adınıza düşünülmesini beklemeyiniz. Hayatınızdaki ve işinizdeki başarıya sarf edeceğiniz çaba ve istek sayesinde ulaşacaksınız. Kişi değerinden ve kendinden büyük çabalar bekliyorsa, karşısındakini hor görmemelidir söylemini unutmayınız. Son olarak barışın ve umudun elçileri olunuz. Sevgili öğrenciler hepinizin yolu açık olsun dedi.”

Mezuniyet töreninde 11. sınıf öğrencilerinin hazırladığı gösteri beğeni ile izlendi.  Okul birincisi Ümmügülsüm Çolak, başarılı akademik hayatı ve azmiyle tüm öğrencilere örnek oldu. Okul birincisi Ümmügülsüm Çolak, başarı kütüğüne plaket çaktı. Tören, diplomaların dağıtılması ve kep atma seremonisi ile son buldu. Vakfıkebir Fen Lisesi olarak, tüm mezunlarımıza hayatlarında başarılar diliyoruz. Her birinin ülkemizin aydınlık yarınları için önemli adımlar atacağına inanıyoruz. Bu anlamlı günde yanımızda olan tüm velilerimize de teşekkür ediyoruz.