Divan Başkanlığını Musa Küçük'ün yaptığı kongreye 23.Dönem MHP Trabzon Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, MHP Trabzon Eski İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, TÜRKAV Trabzon Şube Başkanı Kenan Kuru, Trabzon KAMU-SEN İl Başkanı Çoşkun Dilber, MHP Gümüşhane İl Başkanı Mete Kaya, Trabzon Ülkü Ocakları Başkanı Ertuğrul Bayrak, 27 ve 28.Dönem MHP Trabzon Milletvekili Adayları  Nihat Birinci, İbrahim Çakır, Murat Aksoy, Emirhan Seçkin, İsmail Hakkı Kalyoncu, Embiya Cevahir, Bekir Sıtkı Tarım, Yavuz Tellioğlu, Şener Pul, Edanur Altıntaş, Yusuf Çakmak, ilçe başkanları ile birlikte yöneticiler ve partililer katıldı. Mevcut İl Başkanı Ömer Ayar’ın tek aday olarak girdiği seçime partililer yoğun ilgi gösterdi.

MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ: TÜRKİYE’NİN GELECEK UMUDU VE UFKU SİZLERSİNİZ

Kongreye katılamayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli üyelere seslendiği mesajında şu ifadeleri kullandı: “Aziz dava arkadaşlarım, muhterem hanımefendi ve beyefendiler, müstesna heyetinizi selamlıyorum Sizlere saygı ve sevgi sunuyorum. İl kongremizin nice imrenilecek parlak gelişmelere, kutlu ilerleyişe nasip olmasını canı gönülden temenni ediyorum. Aranızda olmasam da kalbimin sizlerle olduğunu bilmenizi istiyorum. Davamızın asaletine yakışacak bir demokrasi adabına uygun, 54 yıla dayanan kutlu mücadelemize yakışır bir kongre yapılacağına inanıyorum. Hepinizden de bunu bekliyorum. Sizler vatan ve millet sevdalılarısınız. Biliniz ki Türkiye’nin gelecek umudu ve ufku sizlersiniz.”

MHP TRABZON İL BAŞKANI VE BAŞKAN ADAYI ÖMER AYAR: DAHA YENİ BAŞLIYORUZ

MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar kongrede yaptığı konuşmada herkesin çok çalışarak partiyi hedefe taşıyacağını belirterek tüm vatandaşların gönüllerine ve oylarına talip olduklarını açıklayarak şu ifadeleri kullandı: “Bilge liderimiz Sayın Doktor Devlet Bahçeli’nin taktir talimatıyla birlikte 2023 yılının ocak ayından itibaren Milliyetçi Hareket Partimizin il başkanı olarak görev yapmaktayım. Allah nasip etti ve şimdi kongremizde il başkanlığına adayım. Siz delegelerin desteği ile bu kutlu görevi üstlenmeye yönetim kurulu arkadaşlarımız ile birlikte talibim. Trabzonumuzda ilk günkü aşk ile son günkü gurur ile bayrağı teslim edeceğime dava arkadaşlarım ile birlikte büyük bir aşk ile şevkle partimizin başarısı, insanlarımıza hizmet etmek için gece gündüz hep birlikte yılmadan yorulmadan usanmadan çalışıyoruz. Çalışmaya aynı azim ve kararlılık ile devam edeceğiz. Aldığımız bayrağı hep birlikte daha yükseğe çıkarmaya kararlıyız. Sizlere bunun sözünü veriyorum. Güçlü devlet, lider Türkiye için hep birlikte varız. Biz milliyetçi ülkücü hareketin mensupları benlik davasına düşük ziyana uğrayanlardan değiliz. Biz halkın ve hakikatın peşinde Liderimiz Doktor Devlet Bahçeli’nin emrinde, ‘Nereye gidiyorsun?’ diye sorduklarında, Kızılelma’ya diyenlerdeniz. Beden ölür çürür, cana bakın siz, kim kiminle yürür ona bakın siz. Bırakın dönsün dönme dolaplar, haktan ve hakikatten yana bakın siz. Milliyetçi ülkücü hareket ezelden ebediyete bağımsızlığın simgesi, vatan sevgisinin hiç sönmeyen meşalesi, hain ittifak odaklarına yıkılmayan kale, Türk milletçilerinin altında toplandığı çatı, ülkemizin geleceğinin temel harcı, iç ve dış vesayet odaklarının korkulu rüyasıdır. Cumhur İttifakı bu milletin özü, toplumsal uzlaşının kökü, siyasi ve milli mücadeleyi zirveye taşıyan gücü, zillete düşmüş şer odaklarına milletimizin son sözüdür. Kıymetli dava arkadaşım, yenilenen kadrolarıyla tazelenmiş umutlarıyla kuvvetli hedefleriyle perçinlenmiş birlik ve beraberlik ruhu ile 31 Mart 2024 Mahalli İdare seçimlerine hazırlanacağız. Başarmaktan başka hiçbir yolumuz yok. Biz çok çalışacağız, her insanımıza ulaşacağız, gönüllerini alacağız ama mutlaka oylarını da alacağız. Merkezi yönetimler ve yerel yönetimler arasında tam bir uyumun sağlanması için hep birlikte istişare yapacağız. En uygun adaylarımızı bularak, umutlu geleceğe ulaşmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Merkezden yerele istikrarı bozmadan,  umuda doğru yol alacağız. Bunları hep birlikte yapacağız ve elbette kazanacağız. Kongremizin Trabzon’umuza, milletimize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum. Geçmiş dönemlerde görev yapan tüm yönetici arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Günümüzün kutlu olmasını temenni ediyorum. Daha yeni başlıyoruz, Ne Mutlu Türküm Diyene!”

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

TGC’NİN GURUR GÜNÜ TGC’NİN GURUR GÜNÜ

1-Alper Hacısalihoğlu, 2-Halis Sarılalioğlu, 3-Fatih Tütünci, 4-Hakkı Keskin, 5-Halit Kınalıoğlu, 6-Barış Güdük, 7-Murat Paşa Dayıoğlu, 8-Veysel Bekiryazıcı, 9-Abdurrahman Sekban, 10-Gündoğdu Ara, 11-Hakan Çelik, 12-Cumhur Aras, 13-Mustafa Pehlivan, 14-Volkan Boz, 15-Efrahim Sarı, 16-Hakan Kazaz, 17-Ahmet Yayla, 18-Emre Bayraktar, 19-Şener Pul, 20-Mehmet Ali Sezer, 21-Ömer Aydın, 22-Muhammet Selim Zehir, 23-Ufuk Kara, 24-Mitat Kınalı