Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta; “Sahil parkımız yapmak için neden bugüne kadar bekledik ? Öncelikli olarak sahilimizde projelerimizi uygulamak için bir imar planı gerekliydi. İmar planını tamamladık. Sahil parkımızın da içinde yer aldığı dolgu imar planımızı2019 yılı Temmuz ayında onaylandı. Bir başka neden parkımız biz göreve geldiğimizde 10 yıllığına bir işletmecimize kiralanmıştı. Bu 10 yıllık süre tamamlandı. Bizim tapulu alanımızda olan kamelyaları yıktık. Parkımızın bir kısmı milli emlağa aittir. Buranın tahsisini de hızlı bir şekilde yapacağız. Ardından projesi hazır olan sahil parkımızın yapımına Yüce Allah nasip eder, halkımız bizleri yeniden göreve getirirse bu yıl içerisinde başlayacağız. Sahil parkı projemiz sahil-kent merkezi ilişkisinin ilk ayağını oluşturması sebebiyle önemli bir projedir. Proje ile her yaştan insana hitap edebilen bir yaşam alanı oluşturmayı planlıyoruz. İçerisinde oturma alanları, çocuk oyun alanları, yeşillik alanlar ve bir kafe restoran olacak. 

“BİR BÜTÜN OLARAK PLANLADIK”

Sahilimizi bu aşamaya getirinceye kadar çok büyük emekler verdik, gayret gösterdik. Artık meyvelerini toplama zamanımız geldi. Vakfıkebir Sahilimizi bir bütün olarak planladık. Planlama alanı yaklaşık olarak 45 hektarı ilave olmak üzere 96 hektarlık bir alanı kapsamaktadır. Bir ucundaki plajımız ve yürüyüş yolumuz, diğer ucunda ekmek temalı millet bahçemizi yaptık, halkımızın hizmetine sunduk. Plajımız ile ilgili girişimcilerden oraya değer katacak önemli öneriler, projeler geliyor. Bunları değerlendirerek uygulayacağız. Ekmek Temalı Millet Bahçemizi restoran, ekmek satış, hediyelik eşya satış reyonları gibi bölümler ekleyerek bir yaşam alanı, bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Buraya yatırım yapmak isteyen iş adamlarımıza çağrı yapıyoruz. Kısa zaman içerisinde inşallah ihalesini yapacağız.

CEREN İSKENDER DİYETİSYEN MERKEZİNİ HİZMETE AÇTI CEREN İSKENDER DİYETİSYEN MERKEZİNİ HİZMETE AÇTI

“BÖLGENİN EN GÜZEL SAHİLLERİNDEN BİRİSİ OLACAK”

     Sahilimizin Kıyı ve Sahil Düzenlemesi Amaçlı Dolgu İmar Planımız 2019 yılında Bakanlığımız tarafından onaylandı. Dolgu alanlarımızın ve kent merkezimizin fonksiyonel ilişkilerinin güçlendirilmesi amacıyla hazırladığımız Vizyon Projelerimizin uygulanmasına yönelik plan, proje ve kurumlarla görüşmeleri tamamladık, gereken onayları alarak tüm altyapıyı tamamladık, uygulama aşamasına getirdik. Altyapı hazırlıklarını tamamladığımız sahilimizde yer alan; Pazaryeri ve Kapalı Otopark Projesinin üç kez ihalesi yapıldı, ancak ekonomik şartlardan dolayı ihaleye kimse girmedi.  Projemizi yeniden ihaleye çıkararak inşallah kısa bir süre içerisinde tamamlayacağız. İskele ve Çevresi, Üst Geçit ve Karavan Park Projelerimizi de hazırlayarak uygulama aşamasına getirdik. İlçemiz sahili bölgemiz en güzel sahillerinden birisi olacak” dedi.