Vakfıkebir Karadağ Turizm Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Abdulkadir (Cemil) Haliloğlu, yönetim kurulu üyeleri ve yayla ile bağlantısı olan muhtarlar Başkan Fuat Koçal’ı ziyaret ettiler. 31 Mart Yerel seçimleri sonrası Belediye Başkanlığı görevini devralan Başkan Fuat Koçal’a hayırlı olsun ziyaretti gerçekleştirdiklerini dile getiren Dernek Başkanı Abdulkadir (Cemil) Haliloğlu, Sayın Belediye Başkanımız Fuat Koçal’a hayırlı olsun ziyareti hemde yaylamızla ilgili olarak yapacağımız çalışmalar hakkında istişarelerde bulunduk dedi. Dernek Başkanı Haliloğlu, geçtiğimiz hafta yeni seçilen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Metin Genç’i de ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerimizi iletmiştik. Yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Ayrıca her zaman bizimle yakından ilgilenen AK Parti Vakfıkebir ilçe Başkanımız Sayın Ahmet Uzun Bey’den de yolun geriye kalan kısmının tamamlanması için yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunduk dedi.

“KARADAĞ YAYLA MERKEZİNDEKİ TİCARETTE CANLANMAYA BAŞLADI”

Haliloğlu, 1985 rakımlı Karadağ Yaylası önceleri 5 köy ve şimdi ise İlçeye bağlı 7 mahalle tarafından kullanıldığını ve Karadağ Yaylası,  yüzyıllardan beri yaklaşık 20 obanın yağ, peynir ve sütsünün satıldığı bir Pazar yeri olarak kullanıldı. Bu vesile ile bu günlerde bile merkezi konumunu sürdürüyor. Karadağ Yaylasının 5 ilçe ile bağlantısı var. Doğal güzelliklerimizi görmek için yaylaya gelen yerli ve yabancı misafirlerimiz yaylamıza hayran kalıyor. Yayla camiinden itibaren yaklaşık 8 kilometresi asfaltlanan yolun tamamı bu yıl yapılacak sözünü bakanımızdan daha önceden almıştık.  Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Bey de geriye kalan 10 kilometrelik yolun tamamlayacağının sözünü verdi. Yayla sakinlerimizde tamamlanmasını bekliyor. Yayla yolunun asfaltlanmasıyla birlikte Karadağ yayla merkezindeki ticarette canlanmaya başladı. Yıllar öncesinde olduğu gibi seyyar satıcılar Cuma gününden Karadağ Yaylasında sergi açmaya başladılar. Seyyar sergi ticareti ile uğraşan küçük esnaflar Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri sergilerini açıyorlar. Ayrıca tarihi Camisinin yanı sıra Kasap, Lokanta, Peynirli-Kıymalı-Pide Salonu, Market, Çayocağı ve Kahvehanesi ile yaylaya gelen misafirlerin rahatlıkla dinlenme imkanı bularak tercih ettiği Karadağ yaylasına turistlerde gelmeye başladı dedi.

“GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ TOPLUM” “GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ TOPLUM”

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Vakfıkebir Karadağ Turizm Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Abdulkadir (Cemil) Haliloğlu, “Karadağ Yaylamız doğal güzellikleriyle ilçemizin önemli bir değeridir. Yaylamız için bu güne kadar emek harcayan dernek başkanlarımıza ve yönetimlerimize, yaylamızla bağlantısı olan 7 mahalle muhtarımıza, önceki dönem Milletvekilimiz Sayın Muhammet Balta’ya, Eski Bakanımız ve Şimdiki Milletvekilimiz Sayın Adil Karaismailoğlu’na, Önceki Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Balta’ya, Orman Bölge Müdürümüze, Önceki Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’na, İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Hacı Arslan Uzan’a, AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanımız Sayın Ahmet Uzun’a ayrıca emeği geçen ve destek olan herkese yayla sakinlerimiz adına teşekkür ediyoruz dedi.”