“VAKFIKEBİR'DE 50 YILLIK EVLİ ÇİFT ZİYARET EDİLDİ”

Vakfıkebir'de 15-21 Mayıs Aile Haftası kapsamında aile değerlerine dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak amacıyla çeşitli programlar düzenleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın öncülüğünde "Ailemiz İstikbalimiz" programları kapsamında Trabzon Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü personelleri tarafından 50 yıllık evli Gürcan ve Mesut Birinci çifti evlerinde ziyaret edildi.

İyi̇ Yeti̇şmi̇ş Bi̇reyler İyi̇ Kurulmuş Ai̇lelerden Yeti̇şi̇r (2)

“AİLE, BİR MİLLETİ MİLLET YAPAN VE MANEVİ DEĞERLERİN, GELENEK VE GÖRENEKLERİN ÖĞRENİLDİĞİ BİR MÜESSESEDİR”

Trabzon Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Neşe Uzuner ve beraberindeki kurum personeli ile birlikte Vakfıkebir ilçesi Büyükliman Mahallesi'nde ikamet eden 50 yıllık evli Birinci çiftini evlerinde ziyaret ettiler. 83 yaşındaki Mesut Birinci ve eşi Gürcan Birinci çifti, 50 yıldır bir yastığa baş koymuş ve birbirlerine olan sevgilerini ve saygılarını korumayı başarmış. Ziyarette Müdür Uzuner, Birinci çiftinin aile haftasını kutlayarak, "Sizler gibi uzun ve mutlu bir evlilik yaşayan her çift, topluma örnek oluyor. Sizlerin tecrübeleriniz ve sevginiz bizler için çok önemli. Aile kurumuna verdiğiniz değer için teşekkür ederim" dedi. Müdür Neşe Uzuner, “Ülkemizde 15 Mayıs aile haftası olarak kutlanmaktadır. Aile, Bir milleti millet yapan ve manevi değerlerin, gelenek ve göreneklerin öğrenildiği bir müessesedir. Toplumsal huzurun, barışın, sağlığın, eğitimin ve ekonomik hayatın temel alt yapısını aile oluşturmaktadır. İyi yetişmiş bireyler iyi kurulmuş ailelerden yetişir. Aile var oldukça, sağlıklı nesiller var olacaktır. Aile,  bireyin huzuru ve mutluluğu, toplumun birliği ve beraberliği kültürün, tarihin sürekliliğidir. Trabzon Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü olarak Aile Haftası münasebetiyle Vakfıkebir ilçemizde Gürcan Birinci teyze ve Mesut Birinci amcanın evlerine ziyaret gerçekleştirdik. Evliliklerinde 50. yılı geride bırakan çiftle aile olmanın önemine ve güzelliğine dair sohbet edildi dedi.

“EVLİLİK HAYATINDA SABIRLI OLMAK, SEVGİYİ VE SAYGIYI KORUMAK ÇOK ÖNEMLİ”

“VAKFIKEBİR’Lİ MAHALLE MUHTARLARINDAN SU İSYANI” “VAKFIKEBİR’Lİ MAHALLE MUHTARLARINDAN SU İSYANI”

Gürcan ve Mesut Birinci çifti ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, "50 yıldır birbirimize saygılı ve sevgi dolu bir şekilde yaşıyoruz. Evlilik hayatında sabırlı olmak, sevgiyi ve saygıyı korumak çok önemli. Genç çiftlere tavsiyemiz bu değerleri daima korumalarıdır" şeklinde konuştular.