Acil durumlarda ilk yardımın öneminden hareketle hayata geçirilen “Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende” projesiyle 426 bin öğretmen ilk yardım eğitimi, 3 milyon öğrenci ilk yardım semineri aldı.

OKUL VE KURUMLARDA İLK YARDIM EĞİTİMLERİ ARTARAK DEVAM EDİYOR

"İlkyardım Öğren, Hayat Kurtar" sloganıyla, ilk yardım bilincini artırmak ve herkesin bir ilkyardımcı olabileceğine vurgu yapmak amacıyla "İlk Yardım Eğitimleri" okul ve kurumlarda verilmeye devam ediyor. İlkyardım, acil durumlar karşısında olay yerine en hızlı şekilde müdahale edilmesini sağlayarak hayat kurtarma sürecini başlatan önemli bir beceridir. Kaza, yaralanma veya ani hastalık durumlarında doğru ilkyardım uygulamak, sağlık personelinin olay yerine ulaşmasını beklerken geçen sürede hayat kurtarabilir. "İlkyardım Öğren, Hayat Kurtar" sloganı ile başlayan eğitimler, toplumun genelinde ilkyardım bilincini artırmayı ve her bireyin acil durumlarda etkili bir şekilde müdahale edebilmesini teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

“HAKSIZ KAZANCA VE REKABETE SON VERİN” “HAKSIZ KAZANCA VE REKABETE SON VERİN”

Herkesin ilkyardım becerilerini öğrenmesiyle, güvenli bir toplum oluşturmak ve acil durumlarda yardımlaşma kültürünü geliştirmek mümkün hale gelir. Milli Eğitim İş Sağlığı Güvenliği ve İlk Yardım Merkezi koordinesinde gerçekleştirilen eğitimlerde, ilk yardımın önemi ve aşamaları, acil müdahale durumlarında yapılması gereken uygulamalar katılımcılara aktarılıyor.