“VAKFIKEBİR JANDARMADAN GÜVENLİK TOPLANTISI”

Vakfıkebir İlçesi Deregözü Mahallesi de gerçekleştirilen asayiş ve bilgilendirme toplantısı öncesi konuşan Vakfıkebir İlçe Jandarma Karakol Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Aydın Bıçak, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yeni muhtar seçilen ve muhtarlığa devam eden muhtarları tebrik ederek başarılar diledi.

“VAKFIKEBİR’DE FENER ALAYI” “VAKFIKEBİR’DE FENER ALAYI”

“HEP BİRLİKTE HALKIMIZIN HUZUR VE GÜVENLİĞİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Vakfıkebir İlçe Jandarma Karakol Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Aydın Bıçak muhtarların kolluk kuvvetlerine vermiş olduğu desteğin önemini vurgulanarak; “Vatandaş ile Jandarma personeli arasındaki iletişimin geliştirilerek daha hızlı ve etkili sonuçlar elde edilebilmemiz adına muhtarlarımızın bizlere olan destekleri çok önemli. 7 gün 24 saat halkımızın güvenliği için çalışan jandarma teşkilatımız her zaman sizler için göreve hazır. Vakfıkebir ilçesinde 21 Mahallemizde muhtarlarımız yenilendi. Bunların içerisinde kırsalda yani bizim bölgemizde de yeni seçilen arkadaşlarımız var. İnşallah hep birlikte halkımızın huzur ve güvenliği için çalışacağız.”dedi.

“HIRSIZLIK OLAYLARINA DİKKAT”

İlçe Jandarma Karakol Komutanı Bıçak, hırsızlık olaylarının önlenmesi, dolandırıcılık, düğünlerde silah atılması, asayiş tedbirleri, genel trafik kurları, kaçak yapılaşma, kaçak avcılık, silah ve av tüfeği ruhsatları ayrıca hurdacılarla ilgili konularda bilgiler verdi. Bıçak, köylerimize hurdacı olarak gelen şahısların kim oldukları noktasında sıkıntı yaşıyoruz. Vatandaşların hurdaya vermek için kendilerine ait malzemeleri evlerinin önüne veya bahçelerine çıkardıkları halde bunları izinsiz ve habersiz olarak alıp götüren hurdacıların yanı sıra mazgal, rögar kabaklarını ve korkuluk demirlerini çalan hurdacılarda var. Yine çok önemli olan bir konu ise hurdacı, seyyar satıcı ve dilenci adı altında da hırsızlık olaylarının gerçekleştiğini anlattı. Komutan Bıçak, toplantıya katılım sağlayan muhtarlara ve ev sahipliği yapan Deregözü Mahallesi Muhtarı Ahmet Hacıfettahoğlu’na teşekkür etti. Deregözü mahallesinde yapılan toplantıya 14 kırsal mahalle muhtarı katıldı.