Vakfıkebir Belediye Başkanı Fuat Koçal, Büyükliman Postası Gazetemizi ziyaret ederek Yazı İşleri Müdürü Ahmet Kamburoğlu ve Haber Müdürü Sadık Aydın ile bir süre sohbet ettiler. Başkan Fuat Koçal, yerel basının önemine vurgu yaparken ilçenin geleceğinin emin ellerde olduğunu söyleyerek açıklamalarda bulundu. Ziyaret sırasında Avukat Gürbüz Kamburoğlu ve gazetemiz personeli de hazır bulundu.

“Günümüzde, Doğru Ve Dürüst Haberci̇li̇k Anlayişi Her Zamanki̇nden Daha Da Kiymetli̇

“GÜNÜMÜZDE, DOĞRU VE DÜRÜST HABERCİLİK ANLAYIŞI HER ZAMANKİNDEN DAHA DA KIYMETLİ HALE GELMİŞTİR”

GIDA ÜRETİM VE SATIŞI YAPAN İŞ YERLERİ DENETLENİYOR GIDA ÜRETİM VE SATIŞI YAPAN İŞ YERLERİ DENETLENİYOR

Vakfıkebir Belediye Başkanı Fuat Koçal ziyaret sırasında yaptığı açıklamalarda; “Yerel basın, tüm kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar için önemli olduğu kadar belediyemiz içinde önemli bir güç kaynağıdır. Bilhassa halkımıza yapılan icraatların duyurulması ve ilçenin gelişmesi için yapılması gereken uyarıları yapmaları açısından son derece önemli bir güçtür. Kamuoyunun doğru ve zamanında bilgilendirilmesinde basın mensuplarına çok büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bu kapsamda ilçemizdeki, ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmelerin doğru şekilde anlaşılıp yorumlanması ve halkımızın bilgilendirilmesinde gazetecilerimizin etkin bir rolü bulunmaktadır. Özellikle günümüzün hızla küreselleşen dünyasında; kitle iletişiminin önemi daha da artmıştır. Basın; milletimizin, insanımızın ve şehrimizin ortak sesi ve kamuoyunun da vicdanını temsil etmektedir. Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren yeni medya mecralarının gazetecilik adına sunduğu imkanların da meslek ilkeleri ve basın ahlakından taviz vermeden kullanılması hayati önemdedir. Bilginin yayılma hızının baş döndürücü şekilde arttığı günümüzde, doğru ve dürüst habercilik anlayışı her zamankinden daha da kıymetli hale gelmiştir. Milletimizin gözü, kulağı ve dili olan, vatandaşlarımızın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacının doğru biçimde karşılanmasına vesile olan basın mensuplarımızın en önemli vasıfları; gücünü halktan alarak, tarafsız ve bağımsız bir şekilde haber ve yayın yapma, toplumu doğru bilgilendirme, elde ettiği haber ve bilgileri kamuoyuna objektif, ahlaki ve ilkeli bir biçimde yansıtmalarıdır. Bu doğrultuda yerel seçim sürecinde gördük ki “Çamur at izi kalsın” mantığı ile hareket eden bazı yerel gazeteciler hiç ummadıkları bir sonuçla karşı karşıya kaldılar. Yalan ve iftira kampanyaları ile halkımızı yanlış yönlendirmeye kalktılar. Çok şükür ki halkımız bunlara kulak asmadı sandıkta gereken cevabı verdiler. Biz doğru bildiğimizi halkımıza faydalı olabilecek hiçbir şeyden geri adım atmayacağız. Halkımıza hizmet etmek için var gücümüzle sahada çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizim, kim kime oy verdi diye bir derdimiz asla olamaz. Bizim hiçbir kimseyle de bir sorunumuz asla yoktur. Biz Vakfıkebir ilçemizin tümünü kucaklayan bir anlayışla yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Biz geçmişten ders alıp geleceği öyle planlıyoruz. Her şey Vakfıkebir ilçe halkımızın ve torunlarımızın daha güzel bir şehirde yaşayabilmesi için el ele gönül gönüle birlik ve beraberlik içerisinde şeffaf belediyecilik anlayışı ile hizmetkar olmaya devam ediyoruz.

“İLÇEMİZİN GELECEĞİ EMİN ELLERDE”

İlçemize kazandıracağımız yatırımlar ve projeler ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bundan hiç kimsenin şüphesi ve korkusu olmasın. Vakfıkebir ilçe halkımız her şeyin en güzeline ve kalitelisine layıktır. Biz sadece birazcık sabır istiyoruz. Göreceksiniz ilerleyen günlerde Vakfıkebir özlenen projelere ve yatırımlara kavuşacaktır. İlçemizin gelişimi ve daha güzel yarınlara ulaşması noktasında hep birlikte hareket edeceğiz. İlçemizin geleceği emin ellerde, hiç kimsenin korkusu ve şüphesi olmasın dedi.