Vakfıkebir AK Parti ilçe Başkanımız Ahmet Uzun, Muhtarlar Derneği Başkanımız İzzet Çilingir ve bazı mahalle Muhtar ile birlikte yeni göreve atanan Çoruh Elektrik Trabzon İl Müdürü Anıl Şahinler ve İl Müdür Yardımcısı Vakfıkebirli hemşehrimiz Murathan Karaş'ı makamlarında ziyaret ederek ilçemizde tamamlanan çalışmalar için teşekkür ettiler. Ayrıca halen daha bazı mahallelerimizde yaşanan sorunlarla ilgili muhtarlarımızın dilekçelerini kendilerine ileterek üzerinde isminin yazılı olduğu meşhur Vakfıkebir Ekmeği hediye ettiler.  

“HEPİMİZ ÇÖZÜM ODAKLI HİZMET ANLAYIŞI İLE İLÇE HALKIMIZA HİZMET ETMEK İÇİN UĞRAŞIYORUZ”

“VAKFIKEBİR’DE BURUK VEDA” “VAKFIKEBİR’DE BURUK VEDA”

Başkan Ahmet Uzun ziyaret sırasında yaptığı açıklamada; “Öncelikle yeni görevinizde başarılar diliyorum. Ayrıca hemşerimiz olan Murathan Karaş Bey’e de başarılar diliyorum. Bu dönem Vakfıkebir ilçemizde birlik beraberlik adına çok güzel bir birliktelik var. İnşallah ilçemize gelecek olan bütün yatırımları birlik ve beraberlik içerisinde çözüme kavuşturacağız. İlçemizde yaptığınız çalışmalardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Fakat sıkıntı ve sorun yaşayan mahallelerimiz var. Onlarında sorunlarına en kısa zaman içerisinde çözüme kavuşturmanızı bekliyoruz. Hepimizin ortak gayesi ve görevi vatandaşımıza daha güzel bir hizmet sunmaktır. Hepimiz çözüm odaklı hizmet anlayışı ile ilçe halkımıza hizmet etmek için uğraşıyoruz dedi.”

“BAŞKAN UZUN, YAPILAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ”

Vakfıkebir AK Parti ilçe Başkanı Ahmet Uzun ziyaret sonrası Çoruh Elektrik tarafından ilçede yapılan çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada; “2010 yılından bu yana trafolara enerji taşıyan orta gerilim anlamında uzun süreli kesintilerin önüne geçecek önemli işler yapıldı. Özellikle sorun yaşanan; * Yalıköy trafo merkezinden Vakfıkebir dağıtım merkezine çift devre yeraltı orta gerilim hattı tesis edilerek ilçemiz ve komşu ilçelerin enerji ihtiyacı ileriye dönük olarak karşılandı. * Kendi içinde doğu batı olarak ring durumunda olan ilçe merkezi 3. bir ring sistemle doğrudan Yalıköy trafo merkezine bağlandı. * Çavuşlu mahallesi orta gerilim gurubu, * Fevziye-Karatepe orta gerilim gurubu, * Bozalan-Yaylacık orta gerilim gurubu tümüyle yenilenerek güzergâhlar yol kenarlarına taşındı. * Ballı-Kıranköy ve Ballı-Deregözü yönünde tesis edilen yaklaşık 4 km. Orta gerilim hattı ile Deregözü-Ballı-Kıranköy mahallelerine Çanakçı HES hattından kesintisiz enerji akışı sağlandı. * Tonya tarafından gelen orta gerilim arızalarının ilçemizi etkilememesi için iki ilçe sınırına hattı ayıran köşk binası tesis edilerek olası muhtemel arızalar bu noktada durduruldu. * Tesis edilen OSB enerji nakil hattı ile Vakfıkebir Köprücek arasında ki orta gerilim enerji akışı Tonya hattından bu hat üzerine aktarılarak teknik kalite artırıldı. * Kemaliye Cad.- İ.Hakkı Şener Cad. ve Cezaevi caddesi boyunca yaklaşık 5 km orta gerilim hattı yeraltına alındı. * Kirazlık Yeni Mahalle ve Kemaliye Mahallesi arasında Gülbahar Hatun Caddesi orta ve alçak gerilim şebekesi tümüyle yer altına alındı. Alçak gerilim dağıtım şebekesinde ise; * Kemaliye- Büyükliman ve Çarsı mahallelerinde bulunan havai şebekenin % 95’lik kısmı yeraltına alınarak yenilendi. * İlçe merkezinde 19 trafo da günümüz şartlarının enerji ihtiyacını karşılayacak şekilde 630' 1000 ve 1250 kv olarak güç artışına gidilerek değişiklik yapıldı. * Yaylacık Mahallesinde 2 trafo bölgesi, * Güneyköy Mahallesinde 1 trafo bölgesi, * Karatepe Mahallesinde 1 trafo bölgesi, *Şenocak- Sekmenli-Fethiye-Rıdvanli-İshakli-Düzlük-İlyasli-Küçükdere-Mahmutlu tümüyle yenilendi. * Deregözü Mahallesinde 2 trafo bölgesi yenilendi. * Mısırlı Mahallesinde 1 trafo bölgesi yenilendi. * Kıranköy Mahallesinde1 trafo bölgesi yenilendi. * Aydoğdu-Çavuşlu-Kirazlık-Ballı-Açıkalan kısmı şebeke yenilemesi yapıldı. * Güneyköy-İshaklı-Düzlük-Küçükdere-Demirci ve Kıranköy Mahallelerine ilave trafo konuldu.

Bu yapılan çalışmaların yanı sıra yine ilçemize bağlı bazı mahallelerimizde voltaj düşüklüğü yaşanmakta olup ve hat yenileme çalışmaları yapılması gerekmektedir. Değerli Müdür ve Müdür yardımcılarımıza mahalle muhtarlarımızın mahallelerinde yaşadıkları sorunlarla ilgili olarak dilekçelerini kendilerine ulaştırdık. İnşallah yaşanan bu sorunları da ortadan kaldıracağız dedi.”