AYILAR YAYLA EVLERİNİ TALAN ETTİ AYILAR YAYLA EVLERİNİ TALAN ETTİ

31 Mart 2024 yerel seçimlerde Belediye Başkalığı için aday olan adaşı Fatih Yılmaz’a destek olmak için geldiği Şalpazarı’nda 1500 kişinin katıldığı İftar öncesinde partililere seslendi. İftar program öncesinde genel başkanı partililer ve belediye başkan adayı Fatih Yılmaz ve belediye meclis üyeleri kapıda samimi havada karşıladılar.

431473721 18159140227307558 55937498286000198 N

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan,"1 Nisan’dan itibaren birbirinden temiz ve dürüst, ahlakıyla, tevazuuyla, aile hayatıyla her bakımdan örnek belediye başkanlarımız inşallah görevine başlayacak ve ilk olarak belediyenin giriş kapısına ‘Rüşvet alan da veren de melundur’ tabelasını asacaklar. Ahlaklı belediyecilikte rüşvet, hırsızlık, suiistimal, adam kayırma, torpil, çifte standart,  adaletsizlik borç ve faiz olmaz. Lüksü şatafatı israfı önleyecekler. Kaynak paketlerini harekete geçirecekler. Denk bütçe yapacaklar ve belediyelerimizi borç ve faizden kurtaracaklar” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, babası merhum Necmettin Erbakan'ın 28 yıl önce ziyaret ettiği Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde partililer tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Partililerle buluşan Erbakan, 31 Mart 2024 yerel seçimlerde belediye başkanlığı için aday olan Fatih Yılmaz’a destek istedi. Erbakan, “Rabbim mübarek Ramazan ayımızı başta Gazze olmak üzere tüm dünyada ezilen zulme uğrayan mazlumların kurtulmasına vesile eylesin duasıyla sözlerime başlıyorum. Çok değerli belediye başkan adaylarımıza muvaffakiyetler, zaferler, başarılar diliyorum ve sizlerin de kendilerine desteğinizi bekliyorum. İnşallah milletimiz rantçı belediyecilikten heykelci belediyecilikten kurtulup, 31 Mart’ta Yeniden Refah’ı seçerek 1 Nisandan itibaren ahlaklı belediyecilik döneminin başlamasını sağlamış olacak. Biz Türkiye’nin her köşesinde bu havayı çok açık bir şekilde görüyoruz. Meydanlar, caddeler, sokaklar, her kesimden insanımız, esnafımız bu sefer Yeniden Refah diyor, bu sefer mili görüş diyor, bu sefer ahlaklı belediyecilik diyor. İşte bizim dışımızdaki yorumcuların anket firmalarının, siyaset bilimcilerin, hatta rakip partilerdeki siyasetçilerin açık bir şekilde mutabık kaldıkları husus ne; bu seçimde oyunu artıracak bir parti var o da Yeniden Refah Partisidir diyorlar. Evet, gerçek budur. İnşallah çok sayıda belediyeyle beraber Türkiye genelindeki oylarımızı muazzam bir şekilde artıracağız milli görüşün yeni dönemdeki şahlanışını, Yeniden Refah Partimizle gerçekleştirmiş olacağız” diye konuştu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın partisinin Belediye Başkan adayı Fatih Yılmaz’a destek için geldiği Şalpazarı’nda iftar sonrasında İlçenin Dereköy mahallesinde akşam namazını kılmasının ardından çıkış sırasında üzerinde genel başkan Fatih Erbakan’ın ismi yazılı Vakfıkebir Ekmeğini Vakfıkebir Yeniden Refah Partisi Vakfıkebir İlçe Başkanı Serdar Musaoğlu ve yönetimi, Belediye Meclis Üyesi adayları Sadettin çiçek ve Mücahit Engin Karadeniz tarafından verildi.

“MUHABİRİMİZ ÖZCAN YİNE FARKINI GÖSTERDİ”

Gazetemizin araştırmacı muhabirlerinden Mustafa Özcan yine farkını gösterdi. 31 Mart 2024 seçilerinde partisinin belediye başkan adayı Fatih Yılmaz İçin Şalpazarı’na iftara gelen genel başkan Fatih Erbakan’ın iftar yemeği sonrasında Dereköy Camisi’nde akşam namazını kıldı. Namaz sonrasında Cami çıkışında 28 yıl önce genel başkan merhum Babanız da İlçemiz Geyikli Beldesine gelmişti diye hatırlatmamız üzerine evet doğru sayın Basın mensubu tarifi imkansız bir duygu bu dedi.

Eski Başbakanlardan 27 Şubat 2011 yılında 85 yaşında aramızdan ayrılan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 03 Kasım 1996 yerel seçimler öncesinde 30.10.1996 tarihinde Trabzon Şalpazarı İlçesine bağlı Geyikli Belde Belediye seçimleri için İlçemizi ziyaret eden Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 01 Ocak 1979 doğumlu oğlu Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan Babasının geldiği İlçeye 28 yıl sonra kendisi de gelerek partisinden 31 Mart 2024 yerel seçimlerde Belediye Başkalığı için aday olan adaşı Fatih Yılmaz’a destek olmak için geldiği Şalpazarı’nda 1500 kişinin katıldığı İftar öncesinde partililere seslendi.

Yukarıdaki Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın bundan 28 yıl önce Şalpazarı’na gediği bilileri Gazetemiz muhabirinin Kütüphanesinde yer alan 2001 yılında eğitimci yazar Abdullah Gülay tarafından yazılan ‘’Geyikli’’ kitabından alınan resmi bilgilerdir Geyikli Belde Belediye ziyareti sırasında hatıra defterine merhum Necmettin Erbakan 30.10.1996 tarihinde geldiği Geyikli Belde Belediyesi defterine şunları yazdı. Karadeniz’in incisi Trabzon’un Şalpazarı İlçesi bu mümtaz güzellikteki geyikli Beldemiz insanına teşekkür etti. Geyikli ziyareti fotosun Turgay İkinciye Ait olarak kitapta yer aldı.