İlçe halkının doğalgazı ne kadar istediğini ve beklediğini çok iyi bildiğini ifade eden Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta;  “Doğalgaz bizim seçim vaatlerimiz arasında da yer alıyordu. İlçemize gelmesi için çok büyük emekler verdik. Yaşanan ekonomik dalgalanmalar nedeniyle işi alan yüklenici firmalar çalışmaları yarım bıkarak gittiler. Biz yeniden ihale ettirterek bu önemli yatırımı ilçemize getirdik. Şuan ihaleyi alan firmamız işinin ehli bir firma ve planladığı şekilde çalışmalara devam ediyor. Doğalgaz çalışmalarının tamamlandığı mahallelerimizde bağlantılar yapılıyor. Önümüzde aylarda Kemaliye Mahallemizden başlayarak, Büyükliman, Hacıköy, Kirazlık ve Yalıköy Mahallelerimize kadar tüm ilçemize doğalgaza kavuşturacağız.

Whatsapp Image 2024 03 12 At 16.58.19 (8)Whatsapp Image 2024 03 12 At 16.58.19 (2)

"SEÇİM DÖNEMİNDE SOKAKLARI KAZIYORUZ"

‘Seçim zamanı sokaklar kazılır mı’ diye soruyorlar. Evet, seçim öncesinde bu bir belediye başkanı için ciddi bir risktir. İnsanlarımız toza toprağa basarak evlerine gidiyor. Bu çalışmaları seçim sonrasına bırakabilir, seçimden sonra da yapabilirdik. Ancak bu riski göze alarak ‘önemli olan ilçemin menfaatidir’ dedim.

"HUZUR ORTAMI HER ŞEYDEN DEĞERLİ"

Her şeyden önce Vakfıkebir’in kalkınması, gelişmesi için huzur ortamının oluşmasına çok önem veriyoruz. Bunun içinde birlikte hareket edebilme ve ortak gelecek konusunda ortak değerleri ortaya koyup ona göre davranabilme kabiliyetinin olması lazım. Ayrıştırıcı cümlelerden uzak durmamız gerekiyor. Üniversite yıllarımın dışında ömrünü Vakfıkebir’de geçirmiş birisiyim. Gençlik yıllarımızda bu kutuplaşmanın Vakfıkebir’e neler kaybettirdiğini görmüş birisi olarak sorumluluk aldıktan sonra bu kutuplaşmayı ortadan kaldıracak veya kutuplaştırmaya sebep olacak her ne varsa hepsinden uzak durmaya gayret ettim.  Bunu sadece davranışlarımla değil söylemlerimle ortaya koymaya çalıştım. Bunun Vakfıkebir’e bir şey kazandırmayacağını geçmişte kaybettirdiğini gören birisi olarak hep bu gayrette oldum. 

"ÇATIŞMANIN KUTUPLAŞMANIN KAZANANI OLMAZ"

Şundan da mutluyum; bu gayretimizin bu duruşumuzun toplum tarafından özellikle algılandığını, bir karşılık bulduğunu da görüyoruz. Elbette bir siyasi kimliğim var hizmet noktasında eleştirilere saygılıyız. Onun dışında bu cabanın karşılık bulduğunu, hem siyasi anlamda hem toplumsal anlamda bir huzur olduğunu, kurumsal alanda işbirliğinin olduğunu görmek bizleri memnun ediyor. Zaman zaman bu iklimi bozacak davranışlar olduğunda da gerekli duruşu bu söylediğim ilkeler çerçevesinde veriyoruz. Vakfıkebir’in huzura, güvene, birliğe, beraberliği, kardeşliği ihtiyacı var. Çatışmanın kutuplaşmanın kazananı olmaz. 

TÜRK POLİS TEŞKİLATI, DEVLETİN ÇELİK BİLEĞİ, GÜVENLİĞİMİZİN TEMİNATIDIR TÜRK POLİS TEŞKİLATI, DEVLETİN ÇELİK BİLEĞİ, GÜVENLİĞİMİZİN TEMİNATIDIR

"HEPİMİZİN ORTAK NOKTASI VAKFIKEBİR’İN GELECEĞİDİR"

Siyasi partilerimizi zaman zaman ziyaret ediyoruz. Kendi çalışmalarımız hakkında bilgiler veriyoruz. Onlarında görüş ve önerilerini alıyoruz. Hem kişisel hem kurumsal anlamda güzel ilişkiler içerisindeyiz. Olması gerekende budur zaten. Hepimiz bu memlekette yaşıyoruz. Farklı siyasi partilerde yer alabiliriz ama hepimizin ortak noktası var Vakfıkebir’in geleceğidir”dedi.