Tüm Türkiye de olduğu gibi Vakfıkebir İlçesinde de Yaz Kur’an kursları başladı. Vakfıkebir İlçesinde tüm camilerde olduğu gibi Büyükliman Mahallesi Camiinde İmam Hatipler Lokman Acer, Şenol Algan ve Bayan eğitimci Fatma Gümüş çocukların eğitimleri ile yakından ilgileniyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte 7 hafta sürecek yaz Kur'an kursları başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı, çocukların Kur'an-ı Kerim öğrenimiyle beraber başta siyer olmak üzere ilmihal ve akide bilgilerini pekiştirmek, geleceğe inançlı gençler yetiştirmek amacıyla her yaz camilerde düzenlediği Kur'an kursu programları ile çocukları ve gençleri camilerle buluşturuyor.

“YAZ KUR’AN KURSLARINA YOĞUN İLGİ”

“MİLLET BAHÇESİ VE EK HİZMET BİNASI ALTINDAKİ İŞYERİ İHALEYE ÇIKIYOR” “MİLLET BAHÇESİ VE EK HİZMET BİNASI ALTINDAKİ İŞYERİ İHALEYE ÇIKIYOR”

Ülke genelinde olduğu gibi Vakfıkebir İlçemizde de tüm camilerde açılan ve yoğun ilgi gösterilen yaz Kur'an kurslarında çocuklara Kur'an'ı Kerim, Siyer-i Nebi, temel dini bilgiler ve güzel ahlak öğretilmeye çalışılacak. Camiler, bir buçuk ay boyunca çocuk sesleriyle şenlenecek. Ellerindeki Kur'an'ı Kerim ve Elif Ba'larla camilerin yolunu tutan çocuklar, cami imamı ve kurs hocaları tarafından kursun girişinde sevgiyle karşılandı. Başvurular, 4-22 yaş grubu arasındaki çocuk ve gençlerin başvurabildiği kurslarda, 8 Temmuz'a kadar cami, kurs ve internet üzerinden yapılabilecek. Yaz Kur'an kurslarının 16 Ağustos Cuma günü sona ermesi planlanıyor.

“CAMİLER ÇOCUK SESLERİYLE ŞENLENDİ”

Yaz Kur-an Kurslarının açılmasıyla birlikte çocukların sesleriyle camilerin şenlendiğini ve Camilerimizin güller açtı, adeta gül koktuğunu belirten Büyükliman Mahallesi Camii İmam Hatibi Lokman Acer; kursların açılmasıyla çocuklarımız mutlu, bizlerde umutluyuz. Yaz Kur’an Kursu vesilesi ile evlatlarımız camilerimizi sevecek, onların gönüllerinde camii güzel bir yer olarak kalacaktır. Bu yılki tema oku, okut, sevdir. Bu parola çerçevesinde evlatlarımıza eğitim vermeye çalışacağız. Yaz Kur’an kursumuzu ve camimizi seven yavrularımız sene boyunca camimize gelerek, almış oldukları eğitimi daha da geliştirecek ve eksik kalanları tamamlayacaklar. Camilerimiz yıl boyunca sadece namaz kılınan yerler değildir. Camilerimizde; ilim, irfan ve etkinlikler yapılmaktadır. Bu etkinlikler vesilesi ile camilerimiz adeta bir arı kovanı gibi İslam’ın merkezi olma gayretindedir ve böyle olacaktır.” dedi.

“EVLATLARIMIZ CAMİYE DEĞER VE KIYMET VERİLDİĞİNİ ÖĞRENMELİDİR”

Camilere ve camilerde yapılan eğitimlere değer verilmesi gerektiğini dile getire Büyükliman Camii Müezzin Kayyumu Şenol Algan, “Evlatlarımız camiye değer ve kıymet verildiğini öncelikle anne, babasından öğrenmelidir. En azından onları elinden tutarak, camilerin görevlisine götürerek kayıtlarını yaptırsınlar ve biricik evlatlarını camilere gönül ferahlığı ile emanet etsinler. Değer verirsek, evlatlarımız bu değeri görecek ve onlar da camilerimize değer vereceklerdir. Yaz Kur’an kursuna bütün evlatlarımızı davet ediyorum, kayıtlarımız devam ediyor. Bu fırsatı kaçırmasınlar. Büyükliman Camii ve bütün camilerimiz onları yürekten bekliyor.” diye konuştu.

“BÜTÜN ÇOCUKLARIMIZI CAMİLERE BEKLİYORUZ”

Büyükliman Camii Bayan öğreticisi Fatma Gümüz ise “ Camisi’nde 3 görevlimizle beraber bu görevi sürdüreceğiz. Her yaz kursunda olduğu gibi bu yaz da Kur'an-ı Kerim, dini bilgiler, ahlak ve etkinlik dersleri olmak üzere ders görecekler. Bu yılın ilgi çok yoğun. Buradan anne ve babalara sesleniyoruz; çocuklarınızı mutlaka camilere gönderin” dedi. Haber; Ahmet Kamburoğlu