DP Genel Başkanı Uysal, ilçeye gelişinde ilk olarak Belediye Başkanı Ramis Uzun’u makamında ziyaret etti. Ardından esnaf ziyareti yaparak Belediye’nin yap işlet devret modeliyle yaptığı Kalepark’ın açılışı gerçekleştirildi. Açılışa katılan AK Parti MHP ittifakı adayı Barış Öztürk’te açılışa katılanlar arasındaydı. Hep beraber açılış kurdelesini kestikten sonra DP’liler Aşiyan Düğün Salonu’ndaki meclis üyeleri tanıtım törenine geçtiler.

Burada açılış konuşmasını Yeşilköy eski Belediye Başkanı aynı zamanda meclis üyesi Zülküf Dilli yaptı. Dilli konuşmasında, “Benim 1987’den beri Beşikdüzü’ne gelen hizmetlerin yüzde 60’ında imzam vardır. Biz 3 belediye olarak Beşikdüzü’ne hizmet için yola çıktık.”dedi.

Ardından konuşan Oğuz eski Belediye Başkanı ve meclis üyesi Şakir Yenigün söz aldı. Yenigün, “Biz istiyoruz ki, Beşikdüzü güzel olsun. Biz istiyoruz ki, Beşikdüzü Beşikdüzü’nden yönetilsin” şeklinde konuştu.

HEMŞEHRİLERİMİZ YALAN VAAT DEĞİL ÇÖZÜM GÖRMEK İSTİYOR HEMŞEHRİLERİMİZ YALAN VAAT DEĞİL ÇÖZÜM GÖRMEK İSTİYOR

İl Başkanı Ali Akar ise, “Ramis başkan partisinde istifa etti. Bağımsız belediye başkan adayı olacağım dedi. Biz de kendisine gel bizim adayımız ol. Bağımsızın meclisi olmaz. Meclisini de bizden göster dedik. Bizim bu isteğimizi sağ olsun kabul etti. Bu belediyeyi kazanacağız. Sizlerin sayesinde kazanacağız. Destek sizden, hizmet bizden ”dedi.

DP belediye başkan adayı mevcut Belediye Başkanı Ramis Uzun, “Bugün Beşikdüzü tarihi günlerinde birini yaşıyor. Sevgili hemşehrilerim. Ben iki dönem belediye başkanlığı yaptım. Hiç bir ayrım yapmadan hizmet verdim. İlçemize huzur getirdim. Belediyeyi soymadım, soydurmadım, yemedim, yedirmedim”ifadelerini kullandı.

BU VATANA SAHİP ÇIKMADIĞINIZ TAKTİRDE ÇOK DAHA KÖTÜ GÜNLER BİZLERİ BEKLİYOR

İzmir Milletvekili Haydar Altuntaş,”biz Türkler, dinine, milliyetine, bayrağına ve ülkesine hayran olarak yaşayan insanlardır. Bu ülkede bayrak hür ve özgür dalgalanamıyorsa orada ezanda okunmaz. Burada belediye hizmeti vermek bir akıl, bir gönül, bir memleket sevdası olduğunu gösterir” şeklinde konuştu. Son olarak kürsüye gelen DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Bu ülkede kamu hizmeti yapan başta belediye başkanlarımız olmak üzere, bu büyük hizmetin öncüleri, bu büyük hizmetin lokomotifleri  çok çok önemli.  Bu vatana sahip çıkmadığınız taktirde çok daha kötü günler bizleri bekliyor. Uzun bir süre daha seçim olmayacağı için sonrası zam furyası altında inleyeceğiz. Trabzon’umuzun, Beşikdüzü’müzün her meselesine taraf olmak mecburiyetindeyiz. Bunun için cesur insanlara, yürekli insanlara ihtiyaç vardır.Biraz sonra sizlere meclis üyelerimizi takdim edeceğiz. Onların lokomotifliğinde Beşikdüzü’müz Allah’ın izniyle pek çok hizmete kavuşacaktır. Yeter ki memleket buradan yönetilsin “şeklinde konuştu.

Sanatçı Sebahattin Yanık’ın da sahne aldığı programda ilk olarak bütün katılımcılara Başkan Ramis Uzun tarafından kaşkol takıldı. Ardında aday tanıtımına geçildi. Bütün adaylara Genel Başkan Gültekin Uysal tarafından parti rozeti takıldı. Daha sonra Genel Başkan Uysal’a üzerine ismi yazılı ekmek, tereyağı ve yine üzerine ismi yazılı Kefli bıçağı hediye edildi. Program horon ile sona erdi.