10 yıllık görev süresi boyunca Vakfıkebir’e hizmet için çok çalıştıklarını, yerel ve kamu imkanları ile birlikte 70 proje, bugün ki değerleri ile yaklaşık olarak 6 milyar 235 milyon TL’lik bir yatırımı Vakfıkebir’e kazandırdıklarını söyledi. Başkan Muhammet Balta, “10 yıl boyunca Anamı, ailemi ihmal ettim ama Vakfıkebir’imizi asla ihmal etmedim. Gururla hizmet ettiğim ilçem için elimden geleni fazlasıyla yaptım. Hemşehrilerimin emanetini, onurunu korudum. Bu seçim Muhammet Balta’nın seçimi değil, ilçemize kazandırdığımız onlarca hizmetin devamının, devam eden projelerimizin tamamlanmasının ve ilçemiz için hazırladığımız 24 projemizin Vakfıkebir’imize kazandırılmasının seçimidir. Çocuklarımızın geleceği için, Vakfıkebir’imize yapacağımız hizmetlerin zaman kaybına tahammülü olmadığı içindestek istiyoruz” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 27 At 11.23.07 Am (3)

"RABBİMİZE ŞÜKÜRLER OLSUN"

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta; “Vakfıkebir’imize hizmet etme şerefini bana bahşeden Rabbimize her zaman şükrediyorum. ‘Vakfıkebir’imiz için hayallerimiz var’ diyerek yola çıktık. Güzel ilçemizin var olan potansiyelini ortaya çıkartarak insanların yaşamayı hayal ettiği cazibe merkezi bir kent olma hayaliydi bu.Hedeflediğimiz hayaller doğrultusunda çok ciddi mesafeler aldık.

"ÜSTYAPIYA YATIRIMLAR YAPACAĞIZ"

Çok çalıştık, gayret ettik, bugüne geldik. Bu dönem altyapıya yaptığımız yatırımların meyvelerini alma, üstyapıya yatırım yaparak arzu ettiğimiz Vakfıkebir’imizi oluşturmak istiyoruz. Muhtarlarımızla, Sivil Toplum Örgütlerimizle, Belediye Meclis Üyelerimizle, Cumhur İttifakı İlçe Başkanlarımız ve Teşkilatlarımız ile Büyükşehir Belediyemiz ve Merkezi hükümetle tam bir uyum içinde çalışıyoruz.

HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLMAYA ÖZEN GÖSTERDİM

Belediye Başkanı olarak sadece AK Parti’ye oy verenlerin değil, herkesin Belediye Başkanı olmaya özen gösterdim.Gönül kapımız herkese açık oldu. Vakfıkebir nüfusunun üç katı sayıda kişi ile makamda görüşme yaptım. Taleplerini, beklentilerini ve fikirlerini sabırla dinledim. Vakfıkebir hepimizin anlayışı ile iyi ve güzel olan fikirleri hayata geçirmeye çalıştım. Tercih halkımızın takdir Cenab-ı Hak’kındır.

"VAKFIKEBİR İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ PROJELERİMİZ"

 MENDİREK VE ÇAY BAHÇESİ PROJESİ: Ulaştırma Bakanlığımızın izni ile liman mevkiinde bulunan mendirekte çalışmalar yürüterek, mendireği çay bahçesine dönüştüreceğiz.  Vatandaşlarımız mendirek çay bahçesinde çaylarını yudumlayarak, muhteşem bir seyir keyfi yaşayacaklardır.

İSKELE VE ÇEVRESİ PROJESİ: Tarihi iskelemiz ve çevresinin, yürüyüş yolu ile de bağlantısının sağlanarak bir yaşam alanına çevrilmesini planlıyoruz.

EKOLOJİK ÜST GEÇİT PROJESİ: Sahil parkı ile tarihi iskelenin birbirine bağlantısı sağlanarak yaya ulaşımında süreklilik arz eden, karşıdan karşıya geçişlerde güvenli, ekolojik ve engelsiz bir köprü görevini üstlenecek üst geçit inşa edilmesi planlanmaktadır. Proje tamamlandığında; engelli ve bisikletli kardeşlerimiz sahile güvenli bir şekilde ulaşım sağlayıp aktif şekilde kullanabileceklerdir.

SAHİL PARKI PROJESİ; Sahil Parkının da içinde yer aldığı Dolgu İmar Planı, 2019 yılı Temmuz ayında onaylandı.  Sahil Parkı Projesi, Sahil-Kent merkezi ilişkisinin ilk ayağını oluşturması sebebiyle önemli bir projedir. Proje ile her yaştan insana hitap edebilen bir yaşam alanı oluşturacağız.

ÜCRETSİZ BÖLGESEL İNTERTNET PROJESİ:  Belediyemizce belirlenecek olan park ve toplanma alanlarında kablosuz internet erişimleri sağlanacak.

Ücretsiz internet kullanım imkanı sunulacak.

TERMİNAL PROJESİ: Sahil Dolgu Alanında yapılması planlanan Vakfıkebir Terminali ile şehir içerisindeki trafik yoğunluğunu rahatlatacak, şehirlerarası ulaşımı konforlu hale getireceğiz.

PAZARYERİ VE KENT PARKI PROJESİ: Proje kapsamında; Pazar yeri, Kapalı-Açık otopark, ticari dükkanlar,  çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, büfeler, kafeterya ve açık spor alanları yapacağız. Proje, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanmış, 3 kez ihalesi yapılmış ancak ekonomik şartlardan dolayı ihaleye katılım olmamıştır.

VAKFIKEBİR PAZARYERİ; 102 Araçlık Kapalı Otopark, 5 Adet Ticari Dükkan ve üzeri kapanabilen 450 Adet Pazar tezgahından oluşmaktadır.

KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ PROJESİ: Kemaliye Mahallesinde mevcut dolgu alanında hayat geçirilmesi planlanan projemiz ile 2-6 yaş aralığındaki çocuklarımız yaz-kış hem güvenli bir ortamda eğitim alacak hem de yaşıtlarıyla eğlenme ve sosyalleşme imkanı yakalayacak.

KADIN ETKİNLİK MERKEZİ: Kemaliye Mahallesinde mevcut dolgu alanında Kadınlarımızın sosyal yaşamdaki konumlarını güçlendirmek, hak, fırsat ve imkanlardan eşit biçimde yararlanmalarını sağlamak amacıyla kadınlarımıza özel bir yaşam alanı oluşturacağız.

“YATIRIMLARIN İLÇEMİZE KAZANDIRILMASI İÇİN TEK YUMRUK OLACAĞIZ” “YATIRIMLARIN İLÇEMİZE KAZANDIRILMASI İÇİN TEK YUMRUK OLACAĞIZ”

ŞEHİR KÜTÜPHANESİ PROJESİ: Mevcut dolgu alanımızda yapmayı planladığımız proje İçerisinde kitaplık, oturma salonları, etüt salonları, okuma odaları ve sosyal yapıların bulunacağı Şehir Kütüphanemiz, etrafında bulunacak park ile bütünleşen bir yapı olarak inşa edeceğiz.

ALT GEÇİ PROJESİ: Alt geçitlerimize bir yaşam alanı olacak şekilde projeler hazırladık. Vatandaşlarımız buralardan rahatlıkla deniz tarafına geçebilecek 24 saat izlenecek.

KARAVANPARK PROJESİ: Kentin doğusunda yapılması planlanan proje ile; turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması, farklı milletlerden turistlerin ilgisini çekmek ve kamp severler için yeni bir cazibe merkezi oluşturulmasını amaçlıyoruz.

CEPHE SAĞLIKLAŞTIRMA PROJESİ: Fol Deresi, 14 Şubat Kurtuluş Caddesi ve Gülbahar Hatun Caddesi güzergahlarında yer alan binaların dış cephelerinde iyileştirme ve düzenlemelere gidilerek cadde boyunca kente değer katan, estetik ve sağlıklı bir görünüş amaçlanmaktadır. Aynı zamanda yapılacak olan proje ile birlikte binalarda enerji verimliliği artacak, ısı kaybının da önüne geçilmesini sağlayacağız.

PLAJ RESTORAN PROJESİ: Plajımızın bulunduğu alanda restoran inşa edeceğiz.

KENT MÜZESİ: Tarihi bir binamız var. Kamulaştırarak kent müzesine dönüştüreceğiz.

CADDE VE SOKALARI DÜZENLEME PROJESİ: Hazırlanan projelerimizle, bulunduğu bölgeye özgü cadde ve sokak işlevlerinin geliştirilerek, daha aktif kullanılabilen, ihtiyaçlara cevap verebilen bir yer haline getirmek amaçlanmıştır. Doğalgaz çalışmalarının tamamlanmasının ardından çalışmalara başlanacaktır.

YALIKÖY MAHALLESİ DURAK PROJESİ: Yalıköy Mahallemizde vatandaşlarımıza ulaşımda kolaylık sağlamak amacıyla hazırladığımız durak projemizi uygulayacağız. .

YALIKÖY MAHALLESİ SEMT SAHASI PROJESİ: Yalıköy Mahallemizde Ekmek Temalı Millet Bahçemizin yanında bulunan dolgu alanında semt hasası saha inşa edeceğiz. 

ADALET SARAYI: Vakfıkebir’imizin beklediği en önemli yatırımlardan birisi olan ve tüm yöremize hizmet verecek olan Vakfıkebir Adalet Sarayımız için dev bir adım atıldı. Vakfıkebir Adalet Sarayı’nın projelerinin hazırlanması ve zemin etüdü yapım işi ihale edildi. 4 ilçede yaklaşık olarak 76.500 nüfusa hizmet edecek olan Vakfıkebir Adalet Sarayı Cumhuriyet Mahallesi’nde inşa edilecek.

NİKAH SALONU: Belediyemiz Ek Hizmet Binasında yapacağımız Nikah Salonu ile yeni evlenecek olan çiftlerimize kalabalık davetlilerle birlikte nikah merasimlerini yapma imkanı sağlayacağız.

DOĞA KAPMLARI VE MESİRE YERLERİ: Karadağ Yaylası Taşlı yatak Göleti çevresinde yaklaşık 100.000 m² yüz ölçüme sahip alan ‘A Tipi Konaklamalı Orman Parkı Alanı’ olarak ilan edildi. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ihale çalışmaları devam ediyor.

KAPALI YÜZME HAVUZU VE ŞEHİR HAMAMI PROJESİ: Hürriyet Mahallemizde Kapalı Spor Salonumuzun yanında, Modern ekipmanlarla donatılacak ve uluslararası standartlara uygun inşa edilecek projemiz, özellikle genç kardeşlerimize, kadınlara ve çocuklarımıza ev sahipliği yapacak.

YAŞAM BOYU EĞİTİM MERKEZİ PROJESİ: Çarşı Mahallemizde Tarihi Cezaevimizin restorasyonunu yaparak ilçemizde çeşitli mesleklerin eğitimlerinin verilebileceği Yaşam Boyu Eğitim Merkezi haline getireceğiz.

VAKFIKEBİR SANAL PAZARYERİ PROJESİ

Vakfıkebir’de yerleşik olan tüm esnaflarımız bu platforma üye olarak satışlarını buradan gerçekleştirebilecek. İlave olarak yaz ve kış dönemleri olmak üzere yılda iki kez Vakfıkebir Alışveriş Günleri etkinliği düzenleyeceğiz.