Türkiye Cumhuriyeti Devleti 29 Ekim Pazar günü 100. yaşını kutlayacak. Tüm yurt genelinde Cumhuriyet Bayramı hazırlıkları devam ediyor. Fakat iktidar, bazı basın-yayın kuruluşları ve siyasiler bu hazırlıkların dışında kalmayı tercih ediyor veya uluslararası gündemdeki gelişmelerden dolayı programlarını iptal ediyor. İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz alarak bu durumu eleştirdi.

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN O YÜCE DEĞERLERİYLE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN O YÜCE DEĞERLERİYLE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Yavuz Aydın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na gereken önemin verilmediğini vurgulayarak şu şekilde konuştu: “Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, yıkılan bir devletin enkazından genç Türkiye Cumhuriyeti'nin, temellerini attığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na bugün gereken önem siyasi iktidar tarafından ne yazıkki verilmemiştir.Bizler, Türk milliyetçileri olarak, Milli Bayramlara gereken önemi vermeyenlere, kutlamamak için bahaneler arayanlara karşı, gururla ve daima Cumhuriyet Bayram’ını kutlamaya devam edeceğiz.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlık mücadelesinin sonucunda kazandığı zaferin nişanesidir.Bunun bilincine sahip olmayanlar ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını anlamak istemeyenler, karşılarında Türk milletinin çelikleşmiş bileklerini bulacaklardır.”