Vakfıkebir halk eğitimi merkezi müdürlüğüne bağlı ve Vakfıkebir belediyesince desteklenen gençlik merkezi özel eğitim kursu öğrencileri, öğretmenleri zehra sağlam ve duygu uzun yönetiminde katılımcı aileler ve daire amirleri eşliğinde gençlik merkezi önünden başlayarak hükümet konağı önüne kadar otizm farkındalık yürüyüşü yaptılar.

432256899 810789987759346 2275877617850931675 N

“OTİZME KIRMIZI IŞIK YAK”

2 Nisan, Birleşmiş Milletler tarafından otizm konusunda farkındalık oluşturmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edildi. 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü" münasebetiyle Özel Eğitim Okulu öğrencilerinin, Hükümet Konağı önünde düzenlemiş oldukları programa Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Yunus Ali Civil, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İbrahim İlhan Kalyoncu, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Saral, Vakıf Müdürü İsmet Bank, Okul Müdürleri, Şube Müdürleri ile otizmli bireyler ve aileleri katıldı. Yürüyüşün sloganı “Otizme Kırmızı Işık Yak” oldu. Hükümet konağı önünde günün anlam ve önemi belirten konuşmayı özel eğitim kursu kursiyeri Burak yılmaz yaptı. Akabinde dans gösterileri ve müzik eşliğinde oyunlar oynandı program balon patlatma ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

“OTİZM‘E DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİK”

“GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ TOPLUM” “GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ TOPLUM”

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İbrahim İlhan Kalyoncu yaptığı açıklamada; “Etkinliği düzenlemelerinin amaçlarının bir hastalık olmayan fakat farklılık olan ve ilk 3 yaş içinde ortaya çıkan, yaşam boyu süren, özellikle sosyal ilişkiler kurma ve sürdürmede zorlukları olan bir gelişimsel bozukluk olan otizm‘e dikkat çekmek ‘’olduğunu söyledi.

 2 nisan otizm gününde Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan katılımcı kursiyerlere ve ailelerine otizm günü nedeniyle ilgisini ve sevgilerini tek tek ifade etti.