2022-2023 yılı kış programı ve trafik tedbirleri kapsamında vatandaşlarımızın kış mevsimi boyunca huzur ve güven içerisinde seyahat etmeleri, can ve mal güvenliğinin sağlanması, kesintisiz ulaşım, altyapı ve iletişimin tesis edilmesi, trafik güvenliğine yönelik tedbirlerin alınması ve ilçemizdeki kurumların koordineli çalışmasının sağlanması amacıyla toplantı yapıldı. Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkan Vekili Havva Kurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın, İlçe Jandarma Komutanı Ütğm. Mert Oğuztarhan, İlçe Emniyet Müdür Vekili Merthan Çelikdağ, Yazı İşleri Müdürü Şifa Karadeniz, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Hakkı Çobanoğlu katıldı.

“SÜRÜCÜLERİN, YOLCULARIN VE VATANDAŞLARIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ”

İçişleri Bakanlığının genelgesi kapsamında, Vakfıkebir ilçe merkezi ve köy mahallelerinde kış mevsimi süresince olumsuz hava şartlarıyla mücadelede alınacak tedbirlerle ilgili konuları görüşmek üzere, Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan başkanlığında ilgili kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla 2021-2022 dönemi Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri toplantısı gerçekleştirildi. Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan, kurum ve kuruluşlarımızın, kış mevsiminden kaynaklı olarak vatandaşlarımızın trafikte karşılaşılabilecekleri olumsuz durumlara karşı hazırlıklarını eksiksiz olarak yapmaları; personel, araç ve ekipmanlarını bir kez daha gözden geçirmeleri gerektiğini vurguladı. 

“BAŞKAN YARDIMCISI ARSLAN GÖREVİNE BAŞLADI” “BAŞKAN YARDIMCISI ARSLAN GÖREVİNE BAŞLADI”

Bakanlığın genelgesinde de belirtildiği üzere; meteorolojik ihbar alındığı andan itibaren birimlerimizin harekete geçerek vatandaşlarımızın trafikte yaşayabilecekleri sıkıntıları bertaraf etmek için kamu kurum ve kuruluşlarımızın koordinasyon halinde çalışacaklarını belirtti.  Kış mevsiminde; trafiğin güvenli ve sağlıklı bir şekilde işlemesi, sürücülerin, yolcuların ve vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunmasının en temel hedef olduğunu ifade eden Kaymakam Uzan, ilgili tüm kurumların alacakları tedbirler ile birlikte kış mevsimine hazır olduklarını söyledi.