Bu yıl 03 Temmuz'da başlayan ve 11 Ağustos'ta sona erecek olan Yaz Kur'an Kursları ile ilgili İlçe Müftülüğünden yapılan açıklamada; "Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde 6 hafta süreyle tek dönem halinde planlanan Yaz Kur'an Kurslarına çocuklarını göndermek isteyen anne babaların camiler, Kur'an kursları ve uygun mekânlarda İlçe Müftülüğünce açılan yaz kurslarına çocuklarını gönderebileceklerini belirttiler.

TÜRKİYE’NİN EN HIZLISI TRABZON İL BİRİNCİSİ OLDU TÜRKİYE’NİN EN HIZLISI TRABZON İL BİRİNCİSİ OLDU

Yaz Kur'an Kurslarına, 4-22 yaş grubu arasındaki çocuk ve gençlerin katılabileceğini belirten Yetkililer, Kurslara katılacak çocukların dini yükümlülüklerini yerine getirebilmeleri için gerekli duâ ve sûreleri ezberlemeleri ve Kur'an-ı Kerim'i meâli ile birlikte okuma alışkanlığı kazanmaları amacıyla düzenlenen Yaz Kur'an Kurslarının bu yıl 11 Ağustos 2023 Cuma günü sona ereceğini söylediler.

Vakfıkebir İlçesi Merkez Yeni Camiinde İmam Hatip Ali Uçar gözetiminde Müezzin Muhammet Saka ve İmam Hatip Tahsin Tosun tarafından öğrencilere dini bilgilerin yanı sıra Kur’an-ı Kerim öğretiliyor. Kemaliye Mahallesi Muhtarı Ali İhsan Çavdaroğlu’da kursu ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi.