Vakfıkebir İlçe Jandarma Komutanlığının sorumluluk alanı içerisinde bulunan mahalle muhtarlarına yönelik Vakfıkebir İlçesi Fevziye Mahallesi Muhtarı Cengiz Satan’ın ev sahipliğinde 21 Mahalle muhtarları ile birlikte toplantı yapıldı. İkincisi düzenlenen toplantıda emniyet asayiş olayları hakkında, hırsızlık olaylarının önlenmesi, havaya ateş etme, kaçak yapılaşma, Hayvan sevk ve nakilleri, yaz nüfus artışı ile oluşacak sorunlar, Trafik güvenliği, güvenlik kameralarının önemi vs. konuları hakkında bilgilendirilmeler yapıldı. Toplantıda muhtarı hırsızlık olaylarına karşı alınması gerekli tedbirler ve beklentiler görüşüldü. Muhtarların desteğinin önemi vurgulanarak, vatandaş ile Jandarma personeli arasındaki iletişimin geliştirilerek daha hızlı ve etkili sonuçlar elde edilebileceği belirtildi.

VATANDAŞIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİNDE EKSİKLİKLERİN OLMAMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Vakfıkebir İlçe Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Kd. Bçvş. Aydın Bıçak ve asayiş personeli tarafından yapılan toplantıya 21 köy mahallesi muhtarları katıldı. Jandarma ve muhtarlar arasında istişare yapılması, hırsızlık olaylarını önleme konularına değinen Başçavuş Bıçak, vatandaşın can ve mal güvenliğinde eksikliklerin olmaması için çalışma yaptıklarını söyledi. İlçe köylerinin muhtarları ile ikincisini düzenledikleri toplantıda hem tanışma hem de Kurban Bayramı'nın yaklaşması nedeniyle hayvan hırsızlarına karşı alınması gereken tedbirleri konuşmak istediklerini dile getiren Bıçak, "Köyünüzde araçları ile gelip kurban satmak isteyenlere karşı daha dikkatli olun. Sattıkları kurbanlıklar hırsızlık malı olabilir. Alışverişlerde sahte para konusunda da dikkatli olmaları için vatandaşları uyarın, mağdur olmasınlar. Bizleri 7 gün 24 saat arayabilirsiniz" dedi.

MİLLET BAHÇESİNDE GÜN BATIMI BİR BAŞKA GÜZEL! MİLLET BAHÇESİNDE GÜN BATIMI BİR BAŞKA GÜZEL!

Her insanın başına güvenlik görevlisi bırakmanın imkansız olduğunu, bu nedenle muhtarların çok önemli bir görev ifa ettiğini vurgulayan Bıçak, iletişim sayesinde oluşabilecek sorunların önüne geçebileceklerini kaydetti. Başçavuş, toplantıya katılan muhtarlara teşekkür etti.