“ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ÖZEL PROGRAM” “ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ÖZEL PROGRAM”

Sakarya Vakfıkebirliler Derneği 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı başlangıcında ülkemizde artan uyuşturucu sorununa dikkat çekmek ve uyuşturucu bağımlılığıyla mücadelede alınması gereken tedbirlerle ilgili çalışma ve çabalara katkı sağlamak amacıyla Ankara da Emniyet Genel Müdürü Erol AKKAYA’yı makamın da ziyaret ettiler. Ziyarete Sakarya Vakfıkebirliler derneği yönetim kurulu başkan yardımcısı Ayhan Bahadır, yönetim kurulu üyeleri Atilla Reis, Yusuf Culhaoğlu ve Recep Baltürk  katıldı.

“OKUL ÖNLERİNDE VE OKUL ÇEVRESİNDE YAPILAN DENETİM ÇALIŞMALARINI TAKDİRLE KARŞILIYORUZ”

Ziyaret sırasında açıklama yapan Dernek Başkanı Yasin KOBAL; “Ülkemizde son yıllarda uyuşturucu kullanımı özellikle genç nüfusta hızlı bir şekilde artmaktadır. Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi’nin resmi raporlarında da görüldüğü üzere, uyuşturucu kullanım yaşı çocuk diyebileceğimiz yaşlara kadar düşmüştür ve kullanım oranları sürekli yükselmektedir. Yine hapishanelerdeki her beş mahkûmdan birinin uyuşturucuya bağlı suçlardan dolayı hapiste olması bu endişelerimizi artırmaktadır. Gelinen noktada uyuşturucunun ülkemiz açısından ciddi boyutlarda sosyal problemler, sağlık yükü ve güvenlik sorunları doğurduğunu görüyoruz. Bu açıdan uyuşturucuyla mücadelede sadece güvenlik güçlerine ve kamuya değil sivil topluma ve tüm toplumsal kesimlere büyük görevler düştüğüne inanıyoruz. Yeni başlayan eğitim öğretim yılıyla birlikte okul önlerinde ve okul çevresinde yapılan denetim çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. Yeni başlayan eğitim öğretim yılıyla birlikte Okullarda ve çevresinde yürütülecek denetim çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. Okullarda ve çevresinde yürütülecek mücadelede Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Teşkilatı gibi kurumlarımızın yanı sıra ebeveynlere, esnafa ve tüm vatandaşlarımıza büyük görevler düşmektedir. Teröre verdiğimiz kadar uyuşturucuya da kurban veriyoruz. Uyuşturucu merkezleri zor olsa da bir şekilde kurutulmalıdır. Aksi takdirde yüz binlerce insanımızı kaybedeceğiz. Bu mücadelenin sadece polisiye tedbirlerle engellenemeyeceğini ve bu anlamda STK’larla işbirliği yapılması gerektiğine inanıyoruz. Bu mücadele topyekûn seferberliğe dönüştürülmelidir. Devletimiz ve iç işleri bakanlığımız gerek Emniyet güçleri gerek jandarma gerek narkotik birimleri insanüstü bir çaba ile mücadelesini sürdürüyor. Bizim amacımız onların bu kararlı çalışmalarına destek olmak ve onlara yardımcı olarak daha temiz bir topluma ulaşmamız için bu yolda tüm STK’lar ile birlikte top yükün Emniyet güçlerimize yardımcı olmak durumundayız dedi.”

Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Erol Akkaya ise STK olarak bu duyarlılıkla görüş bildirerek vermiş oldukları destek için Yasin Kobal ve yönetim kuruluna teşekkür ederek, birlikte çalışmalar yapmaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti. Dernek Başkanı Kobal  ve Yönetim Kuruluna teşekkür etti.