31 Mart Mahalli İdareler seçimlerine kısa bir süre kaldı. Cumhur İttifakının Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç ve Vakfıkebir Belediye Başkan Adayı Muhammet Balta seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyorlar. Cumhur İttifakının Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Trabzon’da ve ilçelerinde programlarına hız kesmeden devam ediyor. Trabzon’un en doğusundan batısına kadar ayak basmadık yer bırakmayan ve adeta vites yükselten Genç ve Balta, Vakfıkebir ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldiler.

Vakfikebi̇r’e Hi̇zmet Etmek Bi̇zi̇m İçi̇n Şerefti̇r (3)

“VAKFIKEBİR’E HİZMET ETMEK BİZİM İÇİN ŞEREFTİR”

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Genç seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Vakfıkebir Rıdvanlı Mahallesi’ndeki ziyaretinde yoğun bir kalabalıkla ve coşkuyla karşılanan Genç, şunları söyledi: “Vakfıkebir hizmet etmek bizim için bir şereftir. Vakfıkebir’e ne yapsak azdır. Vakfıkebir’imize ne yapsak çok yakışır. İki dönem Ortahisar Belediye Başkanlığı yaptım ama elimi hiç Vakfıkebir’den çekmedim. Daha önce Adil Karaismailoğlu bakanımızla birlikte Karadağ yolunu Vakfıkebir’le bağlayacağız diye bir söz vermiştik. Çok şükür 7-8 kilometresi yapıldı. Söz verilirken güzergah Deregözü’nden aşağıya olacak şekilde planlanmıştı. Ama bu yolun Rıdvanlıya da 11 km’si olduğunu biliyorum. Menteşe Obası kısmı yapıldı. Allah nasip ederse yeni dönemde Karadağ yolunun bir taraftan Deregözü bağlantısı yapılacak, diğer taraftan Komandara bölgemize de 11 kilometrelik yolu yapıp bağlayacağım. Hem Deregözü tarafını hem Komandara tarafını Rıdvanlıyla birleştireceğiz.”

HAKİM USTA, GÖREVİNE BAŞLADI HAKİM USTA, GÖREVİNE BAŞLADI

“BEN BU ŞEHRE SEVDALIYIM”

“Vakfıkebir’imiz büyük bir ilçemiz. İlçemize çok güzel hizmetler yapıldı. Ama dediğim gibi ne yaparsak daha çoğunu Vakfıkebir’imiz hak ediyor. Hem pazar yeri sıkıntımız hem park problemimiz, Tonya Caddemiz tüm bu işleri yapmak için sizlerden destek istiyoruz. Hem Vakfıkebir’in evladı olarak hem de Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta başkanımız ile uyumlu, ahenkli çalışmak için sizlerden destek istiyorum. Ankara’ya gittiğimiz zaman bir istiyorsak iki kopartıp gelmek için de destek istiyoruz. Değerli başkanımızla bu dönem çok iyi çalıştık. Şimdi daha da güzellerini yapmak için göreve talibiz. Ben şuna inanıyorum; makam ve mevki gelip geçicidir. Sultan Süleyman’a kalmadı. Gelecek ve geçecek. Bizim için de dün geldi ve geçti. Yarın da gelip ve geçecek. Ama bir iş yaparsanız bir hizmet ederseniz bir eser bırakırsanız ve yarın Rıdvanlı’ya geldiğim zaman benim selamımı alınıyorsa biz buna talibiz. Bize lazım olan budur.”

“BU ŞEHRE ÇİVİ ÇAKAN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN”

Ben bu şehrin milliyetçisiyim. Ben bu şehri seviyorum. Diyorum ki bu şehre çivi çakan herkesten Allah razı olsun. Ama bu dönemde biz güçlü çıkalım. İlçemizin ihtiyacı olan şehrimizin ihtiyacı olan tüm hizmetleri güçlü bir şekilde yapalım. Biz bütün siyasi görüşlere saygılıyız. Demokrasi zaten böyle bir şey. Trabzon’da olsun, ilçemizde olsun tüm adaylar bizim arkadaşlarımız. Onu kabul etmemiz lazım. Bu bir yarıştır. Ama istiyoruz ki AK Parti hükümetleri bütün memleket sathında güzel işlere imza attı. Vakfıkebir’imizde kalan hizmetleri de hükümetimizin gücüyle AK Parti’nin belediyecilik anlayışıyla belediye başkanlarının da uyumlu olacağı şekilde yapalım. Bunları yapabilecek gücümüz var. Çok şükür bilgimiz de var, birikimimiz de oldu. Yapabilir miyiz, yaparız. Vakfıkebir hak ediyor mu, daha fazlasını hak ediyor dedi.”