Vakfıkebir Müzisyenler Derneği ile Trabzon Müzik ve Halkoyunları Derneği’nin Vakfıkebir’in Kurtuluş Günü nedeniyle ortaklaşa düzenledikleri Türk Halk Müziği Konseri izleyenleri büyüledi.


 
Vakfıkebir Ramada Otel Salonu’nda düzenlenen konser sırasında bir konuşma yapan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, “Arkadaşlarımız burada anlamı olan bir emek ortaya koyuyorlar. Bunları anlamlandıranlar sizlerin katılımlarıdır. Eğer sizler katılmazsanız bir anlam taşımaz burası. Dolayısıyla katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Arkadaşlara şevk ve heyecan verdiniz. Yaklaşık altı yıldır görev yapıyoruz. İlçemizde çeşitli görevlerde bulunduk. Ticarette bulunduk. Doğduğumuz, büyüdüğümüz, ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz ilçemize bir borcumuz var; karınca kararınca onu ödemeye çalışıyoruz” dedi.“KONUŞMACI ARKADAŞLARA MAHÇUP OLMAMAK İÇİN KONFERANS DÜZENLEMEDİK”
Altı yıllık süre içersinde 400’ün üzerinde sosyal etkinlik düzenlediklerini hatırlatan Başkan Balta, “Ancak burada arkadaşlarımızın moralini bozan bir şey var. Bütün hazırlıklarını yapıyorlar, salonun boş olduğunu görünce moralleri bozuluyor ve bir sonraki etkinliği yapma konusunda heyecanlarını kaybediyorlar. Her kurtuluş gününden sonra konferans düzenliyorduk. Ama bu dönem, davet ettiğimiz konuşmacı arkadaşlara mahçup olmamak adına konferans düzenlemedik Vakfıkebir’de. Salona gelen onbeş- yirmi kişinin yarısı da 15 dakika sonra kalkıp gidiyorlar, mahçup oluyoruz” şeklinde sitemlerini dile getirdi.
 
“ÖNEMLİ İŞLER BAŞARACAĞINIZA İNANIYORUM”
102 yıl önce bu topraklarda bir mücadele verildiğine dikkat çekem Balta, “Esaretten kurtulmak için atalarımız canlarını ortaya koymuşlar, kanlarını bu topraklara dökmüşler ve bizlere bu kadim memleketi vatan olarak bırakmışlar. Öncelikle onları şükranla yad ediyoruz. Cenab- ı Allah’tan onlara rahmet diliyorum. Ama bir daha esaret altında kalmamak, hürriyet ve bağımsızlığından olmamak için de her zamankinden daha çok birlik, beraberlik ve kardeşliğe ihtiyacımız vardır. Her zaman da sevgiden ve saygıdan bahsediyoruz. Sevginin ve saygının olduğu yerde birlik ve beraberlik, kardeşlik olur. Bu kurtuluş günlerinin de hem tarih bilincinin bizde oluşması, hem de birlik ve beraberliğimize, sevgiye, saygıya katkıda bulunması anlamında önemli olduğunu düşünüyorum. Tekrar dernek yöneticisi arkadaşlarımızı bu girişimlerinden dolayı tebrik ediyorum ve sizlerin desteğinin devam ettiği sürece de önemli işler başaracaklarına inanıyorum” şeklinde konuştu.
Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ve Vakfıkebir Belediyesi eski Başkanı Hayri Birinci’inin de katıldığı konser sonrası, Vakfıkebir Müzisyenler Derneği Başkanı Ali Ofluoğlu tarafından, Trabzon Müzik ve Halkoyunları Derneği Başkanı Fethi Yılmaz’a gecenin anısına çiçek takdim edildi.