Bayramlaşmaya, Vakfıkebir Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, Belediye Başkanı Muhammet Balta, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Muharrem Çimşit, İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm. Mert Oğuztarhan, İlçe Emniyet Müdür Vekili Merthan Çelikdağ, MHP İlçe Başkanı Orhan Burhan Baltürk, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Sadettin Çiçek, Belediye meclisi üyesi Enver İskenderoğlu, bazı daire amirleri, bazı muhtarlar, gazeteciler ve vatandaşlar katıldılar.

“HEP BİRLİKTE HALKIMIZIN HUZUR VE GÜVENLİĞİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ” “HEP BİRLİKTE HALKIMIZIN HUZUR VE GÜVENLİĞİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

“BAYRAMLAR; TOPLUM ARASINDA BİRLİK, BERABERLİK VE KAYNAŞMA VESİLESİDİR!”

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Bayramların barışın ve kardeşliğin sembolü olduğunu belirtilen konuşmasında şu ifadeler yer verdi: Manevi dünyamızda ayrı bir yeri olan Kurban Bayramı’nı bu yıl da hep beraber kutlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. “Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Dini bir ibadet olarak kurban ise ‘Allah’a yakın olmak için takdim edilen şey’ anlamında kullanılır. Bu anlamda kestiğimiz kurbanlar bizi Allah’a daha yakın kılmaya vesile olurlar. Kurban Bayramı, Müslümanların hem kendi aralarında hem de toplumun bütün fertleri arasında kaynaşma vesilesidir. Bu bayramda fakirler gözetilir, ihtiyaçları giderilir. Milli ve dini bayramlarımızı birer fırsat olarak görerek, bayramların arttırdığı hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularından yararlanarak bu kutlu günlerde birlik ve beraberliğimizi perçinlemeli, barış ve sevgi dolu günler geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Çünkü böyle güzel günlerde temelleri atılan ya da kuvvetlendirilen birlik bağları kolay kolay bozulmaz. Bu vesile ile; Kurban Bayramının Milletimize ve İslâm Alemine hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz eder, Sevdikleriyle bayram geçirmek isteyen, bu sebeple memleketlerine doğru yola çıkan vatandaşlarımıza trafikte kolaylıklar diliyor kazasız belasız bir bayram geçirmelerini temenni ediyor, başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin ve Vakfıkebirli hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nı kutluyor, esenlikler diliyorum dedi.”

 “KURBAN BAYRAMINA KAVUŞMANIN MUTLULUK VE HEYECANINI YAŞIYORUZ”

Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan ise yaptığı konuşmada; Bizi asırlardır birbirimize bağlayan, birbirimize kardeş kılan, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu en üst seviyede yaşatan bayramlarımızdan Kurban Bayramına bir kez daha kavuşmanın mutluluk ve heyecanını yaşamaktayız. Unutulmamalıdır ki bizler çok önemli bir coğrafyada yaşayan ve geçmişinden gururla bahsedilen köklü bir medeniyet anlayışına sahip bir milletiz. Bu itibarla geçmişimizin bu büyük potansiyelini yarınlara taşıma adına önemli misyonu bir araya getiren bayramların huzur ve coşku içerisinde geçmesi yegâne temennimizdir. Bu vesileyle, Kurban Bayramının ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyor, başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin ve Vakfıkebirli hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nı kutluyor, esenlikler diliyorum dedi.