banner92

banner77

VAKFIKEBİR YEREL ANLAMDA YÖNETİLEMİYOR

CHP Vakfıkebir İlçe Danışma Meclisi Toplantısı parti binasında yapıldı. Geniş katılımın olduğu toplantıya, CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve İlçe Başkanı Mehmet Keskin’in konuşmaları damgasını vurdu.

Vakfıkebir 19.11.2021, 07:01 Ahmet Kamburoğlu
VAKFIKEBİR YEREL ANLAMDA YÖNETİLEMİYOR

Vakfıkebir CHP İlçe Danışma Kurulu Toplantısına CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu’nun yanı sıra Vakfıkebir İlçe Başkanı Mehmet Keskin, Tonya İlçe Başkanı Şuaib Aydın, Çarşıbaşı İlçe Başkanı Hacı Sultan Balcı, CHP Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Nil Bektaş, CHP önceki dönem milletvekili adayı ve eski ilçe başkanı Zülküf Çavdar, CHP önceki dönem ilçe başkanı Şenol Zaman, CHP önceki dönem belediye başkan adayı Emin Uludüz, CHP Vakfıkebir Kadın Kolları Başkanı Sevcan Yılmaz, Vakfıkebir Fırıncılar Derneği Başkanı Davut Kutoğlu, Önceki dönem Karadağ Yaylası Koruma Güzelleştirme Derneği Başkanı Adil Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

CHP Vakfıkebir İlçe Danışma Meclisi toplantısı İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu’nun katılımları ile parti binasında yapıldı. Burada konuşan İl Başkanı Hacısalihoğlu, “Kötü dili kim kullanırsa kullansın, toplumun onların peşinden değil de; iyinin, güzelin, uzlaştırıcı dilin yanında olması taraftarıyım” dedi. 

“20 YILIN SONUNDA KAR ERİMEYE BAŞLADI”

İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu konuşmasında, CHP’nin ilk seçimde sandıktan birinci parti çıkacağını iddia ederek , “Bunu AK Parti’nin kurmayları da dahil, en başından en alta kadar hepsi biliyor ve bu gerçeği önlerine gelen anketlerde görüyorlar. Fevri davranmalarının sebeplerinden biri de budur. 20 yıllık AK Parti iktidarının sonunda artık kar erimeye başlamıştır. Bu bağlamda bizlere düşen görev, bir birimizin açığını aramak yerine bir birimizin açığını kapatmak zorundayız. Başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, grup sözcülerimizin, grup başkan vekillerimizin, MYK sözcülerimizin söylemleri üzerinden CHP’nin ürettiği politikaları sokağa, vatandaşa, köyde Ayşe teyzeye; şehirde esnafa, Ahmet’e, Mehmet’e, Ayşe’ye ve Fatma’ya, hepsine anlatmak zorundayız” dedi.

“KARAKIŞ ZOR VE ÇETİN GEÇECEKTİR”

İl Başkanı Hacısalihoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:” Türkiye bu gün, ekonomik olarak iflasın eşiğindedir. Karakış, çok zor ve çetin geçecektir. Doların iki haneli rakamlara vurduğunu gördünüz. Kömürden tutunuz, ev kiralarına; soğandan patatese, yağa kadar her şey zamlandı. 20 yılın sonunda geldiğimiz nokta, hükümetin gözleri önünde insanların ezildiğidir. Bunun çaresi ise CHP’dir. Özellikle CHP’nin, iki yıllık pandemi dönemindeki aktif ve öncü yönü bizi iktidara taşıyacak. Şu an anketlerde Trabzon’dan iki vekilliğimiz görülüyor. Eğer bir hata yapmazsak, bir birimize dayanışarak yürürsek, bunu üç vekil yapmak işten bile değil. Eleştirileri burada yapalım, asla sokaklarda yapmayalım” şeklinde konuştu.

“KIRICI VE KÖTÜ DİLİ DÜZELTMESİ GEREKEN İKTİDARDIR”

İl Başkanı Hacısalihoğlu sözlerine şöyle devam etti; “Özal dahil, ondan sonraki siyasi liderlerin konuşmalarını videolardan takip ediyorum ve birbirlerine karşı olan hitaplarını görüyorum. Bu ülkede çok partili siyasi hayata geçtikten sonra Menderes’le İnönü arasında veya Demirel’le İnönü arasındaki siyasi nezaketi de biliyorum. Hepsi rahmetli oldu, Allah rahmet eylesin. Bu söylemleri düzeltmesi gereken iktidardır. Geçmişte hatırlıyoruz; dönemin Başbakanı ‘ya taraf olun, ya bertaraf olursunuz’ diyerek ilk kutuplaşmayı ve insanların birbirleri karşısında hedef olmayı amaçlayan bir söylemi vardı. Bu gün de siyaset yapanların kamuoyu karşısında hoş karşılanmayan bu kırıcı dili tabii ki tasvip etmiyoruz. Bu, siyasetin hangi yelpazesinden olursa olsun; kendi partimiz içinde de böyle söylemleri kabul etmiyoruz, karşı taraftan da böyle bir söylem olsa kabul etmeyiz. Aslında, sokak daha çok kendine dikkat etmeli. Sokak, bu tip sivri dili, kutuplaştırıcı, uzlaşmadan uzak, ötekileştirici dilin yanında değil, karşısında yer alır. Sonuçta 83 milyon farklı siyasi partilerden olsak da; sokağa çıktığımız zaman yüz yüze bakıyoruz. Dolayısıyla yarın sokağa çıkıldığında da insanların bir birinin yüzüne bakabileceği, birbiriyle oturup bir çay içebileceği ortamların oluşması gerekiyor. Dolayısıyla, kötü dili kim kullanırsa kullansın, toplumun onların peşinden değil de; iyinin, güzelin, uzlaştırıcı dilin yanında olması taraftarıyım” dedi.

“VAKFIKEBİR YEREL ANLAMDA YÖNETİLEMİYOR”

CHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Mehmet Keskin ise yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı, “Vakfıkebir yerel anlamda yönetilemiyor. Ne seçilmiş milletvekilimiz ne de belediye başkanımız bu konuda heyecanlı, atak bir yönetim sergilemiyor. Büyük bir umursamazlık var. Belediye başkanımızın ilk döneminde geçmiş dönemden bir miras geçmişti ellerine o parayı har vurup harman savurdular. O önemli miktarı, güya “sanat yapısı” adı altında çirkin çirkin duvarlara harcadılar. Bu dönem ise büyük bir “boş vermişlik” var, büyük bir rahatlık var kendilerinde. Biz sorunları söylüyoruz, çözümleri de söylüyoruz. İlçemizde gençlerimiz işsiz “istihdam” yaratmalıyız diyoruz. Esnafımız zor durumda ilçemizin ekonomisini büyütecek köklü adımlar atmamız gerekir diyoruz.  Biz yapıcı muhalefet anlayışına sahibiz. Projelerimiz hazır, yarın belediyeyi devraldığımızda, elimizi kolumuzu sıvayıp işe başlayacak durumdayız dedi.”

“İBB’DEN GELECEK YARDIMI REDDETTİLER”

Başkan Keskin, “İBB başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’dan Vakfıkebir’imize destek rica ettim.  O’da kabul etti. İlçe belediyemiz resmen talep etmesi durumunda gerekeni yapacağına söz verdi. Belediye başkanımıza durumu anlattım. Bir meclis kararı alarak, bir proje belirleyerek bu talebiniz bir yazı ile İBB’ ne yazmanız durumunda yardım gelecek dedik. Gündeme almak bir yana oylanmasını bile engellediler. Altın tepside sunulan büyük bir hizmeti reddettiler. Reddetme gerekçesi olarak belediye başkanımız diyor ki “yasal prosedür olarak İBB bize yardım etmek için bir talebi olması gerekiyor”. Akıl alacak gibi değil. İBB Vakfıkebir’den talepte bulunması gerekiyormuş. Bu nasıl bir mazerettir? Vakfıkebirlilerin aklı ile alay mı ediliyor? Sayın belediye başkanımız “ben üstlerimden siyaseten çekindim, isteyemedim” diyemiyor, ipe un seriyor. Ama o makamlar cesaretle karar alma makamıdır, korkma makamı değil! Bu yardımı reddetmekle ilçemize büyük bir kötülük ettiler dedi.”

“OSB ÇOK YAVAŞ İLERLİYOR”

Başkan Mehmet Keskin ilçenin beklentilerini ise şöyle sıraladı, OSB istihdam yaratacak bir projedir ama Alt Yapı İhalesi 2022 yılı Kasım ayına kadar bitecek. Şu haline baktığımız zaman hiç bitecek gibi durmuyor. Umarım bir yirmi yıl da bunu beklemeyiz.

“FAKÜLTE HAKKIMIZ”

Fakülte istihdam yaratacak bir projedir ama bu konuda girişimleri bile yok! AKP’DEN Cumhurbaşkanı var, milletvekilimiz var, Büyükşehir Belediye Başkanımız var, İlçe Belediye Başkanımız var ama Vakfıkebir’e bir faydaları yok!

“ÇİKOLATA FABRİKASI KOLAYCA ALINABİLİR”

Çikolata Fabrikası istihdam yaratacak bir projedir ama umursayan yok! Bunun bütün hammaddeleri (Süt, tereyağı, fındık) Vakfıkebir’de var. Ama iş başaracak yöneticimiz yok! Yer bulmaktan söz ediyorlar. Söz veriyoruz çikolata fabrikası konusunda adımlar atsınlar yeri bahane etmesinler, yeri biz CHP olarak biz bulacağız.

“SAHİLİMİZDEN NİÇİN YARARLANMIYORUZ?”

Sahilimiz bom boş duruyor. İlçemizin ekonomisine katkı yapacak, yöresel ürünlerimizi, ekmeğimizi pazarlayacağımız yerler, dinlenme yeme yerleri, tesisleri yapalım diyoruz ama hiç öyle bir niyetleri yok.

“PETROMİDA’NIN BÜYÜK BİR İSTİHDAM POTANSİYELİ VAR”

Turizm yine istihdam yaratacak bir konu. İlçemizde bu konuda bir “Turizm Hazinesi”, “Trabzon’un 2. Sümela’sı” Çamlık Mahallemizde, bakımsız, sahipsiz bir şekilde duruyor. Hâlbuki el atılması, restorasyonunun yapılması ve turizme açılması durumunda ilçemize çok büyük katkılar sağlayacak ama yetkililerimiz duyarsız.

“KARADAĞ YAYLASI’NIN SUÇU NEDİR?”

Karadağ Yaylamız sahile yakın doğa harikası bir yayla. Aynı zamanda yaz ve kış turizmine çok müsait bir coğrafi yapısı var. Orası bir kayak merkezi olabilir. Yazın tesisler yapılarak turizme açılabilir. Turizme kazandırılması durumunda Vakfıkebir için büyük bir potansiyel değerlendirilmiyor. İlimize, çevre illere bağlı en uzak yaylaların yolları yapılmış ama Vakfıkebir Karadağ Yaylası’nın yolu bir türlü yapılmıyor. Allah aşkına nedir Karadağ Yaylası’nın suçu? Nedir ki bu ceza çeke çeke bir türlü bitmiyor?

Vakfıkebir’in insanların ihtiyaç karşılayacağı düzgün bir WC’si bile yok. Gelen misafirlere rezil oluyoruz. Yeterli, park yok bahçe yok.  Eksik çok. Büyük bir yönetim boşluğu var diyerek sözlerini tamamladı. Konuşmaların ardından basına kapalı olarak yapılan İlçe tanışma kurulu toplantısı İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner93
Yeni Sayımız
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 13 33
2. Hatayspor 13 26
3. Konyaspor 13 26
4. Alanyaspor 14 24
5. Fenerbahçe 13 23
6. Karagümrük 13 22
7. Başakşehir 14 22
8. Galatasaray 13 21
9. Adana Demirspor 14 20
10. Beşiktaş 14 20
11. Antalyaspor 14 18
12. Altay 14 17
13. Giresunspor 14 16
14. Kayserispor 14 16
15. Gaziantep FK 13 15
16. Sivasspor 13 13
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 13 12
18. Göztepe 13 10
19. Kasımpaşa 14 10
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Ümraniye 12 27
2. Ankaragücü 13 27
3. Eyüpspor 14 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. İstanbulspor 13 20
7. Tuzlaspor 12 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Samsunspor 13 19
10. Adanaspor 14 18
11. Menemenspor 13 17
12. Gençlerbirliği 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 12 10
18. Altınordu 13 10
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 12 29
2. Liverpool 13 28
3. Man City 12 26
4. West Ham 12 23
5. Arsenal 13 23
6. Wolverhampton 13 20
7. Tottenham 12 19
8. Brighton 13 18
9. M. United 12 17
10. Crystal Palace 13 16
11. Aston Villa 13 16
12. Everton 12 15
13. Leicester City 12 15
14. Southampton 13 14
15. Brentford 12 13
16. Watford 12 13
17. Leeds United 13 12
18. Burnley 12 9
19. Norwich City 13 9
20. Newcastle 13 6
Takımlar O P
1. Real Madrid 13 30
2. Real Sociedad 14 29
3. Sevilla 13 28
4. Atletico Madrid 13 26
5. Rayo Vallecano 15 24
6. Real Betis 14 24
7. Barcelona 13 20
8. Athletic Bilbao 14 20
9. Valencia 15 19
10. Osasuna 14 19
11. Espanyol 14 17
12. Villarreal 13 16
13. Celta de Vigo 15 16
14. Mallorca 14 15
15. Deportivo Alaves 14 14
16. Granada 14 12
17. Cádiz 14 12
18. Elche 14 11
19. Getafe 14 9
20. Levante 14 7
banner94
22
parçalı bulutlu