banner92

banner77

DOĞRUYA HER ZAMAN 'DOĞRU' DERİZ, YANLIŞI DA KİM YAPMIŞ OLURSA OLSUN 'YANLIŞ' DERİZ

Yeniden Refah Partisi Vakfıkebir İlçe teşkilatı tarafından organize edilen mitingde konuşan Genel Başkan Fatih Erbakan, "Her zaman söylediğimiz gibi ve Yeniden Refah Partimizi kurduğumuz günden itibaren açıkça ifade ettiğimiz gibi biz Yeniden Refah Partisi olarak, milli görüş olarak doğruya her zaman 'Doğru' deriz, yanlışı da kim yapmış olursa olsun 'Yanlış' deriz" dedi.

Vakfıkebir 23.11.2021, 10:47 01.12.2021, 09:06 Ahmet Kamburoğlu
DOĞRUYA HER ZAMAN 'DOĞRU' DERİZ, YANLIŞI DA KİM YAPMIŞ OLURSA OLSUN 'YANLIŞ' DERİZ

“BİZLER MİLLİ GÖRÜŞ DAVASININ VAKFIKEBİR'DEKİ NEFERLERİYİZ”

Yeniden Refah Partisi’nin tarihi şadırvan önünde yaptığı mitingde katılımcılara hitaben bir selamlama konuşması yapan Vakfıkebir İlçe Başkanı Saadettin Çiçek konuşmasında, “Bugün Milli Görüş ve adil düzen şuuru ile cennet mekan Erbakan hocamızın yolunda, Yeniden Refah Partisi ile bir ve beraber olmanın onurunu yaşıyoruz. “Bir milletin asıl gücü tankı, topu, tüfeği değil; inançlı ve imanlı evlatlarıdır” sözü ile yıllar önce gönlümüze taht kuran Erbakan sevdasını günümüzde genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan ile yaşıyoruz. Bizler, Milli Görüş davasının Vakfıkebir'deki neferleriyiz. Bizler, gönüllere giren ve asla unutulmayacak izler bırakan Adnan Demirtürk ağabeyimizin talebeleriyiz. Yıllar önce bu sokaklarda, merhum Adnan ağabeyimiz başı dik, alnı açık, kendinden emin, vakur duruşu ile nasıl teşkilatlanmış ise Yeniden Refah Partisi ve O’nun dava arkadaşları yıllar sonra aynı heyecan ve azimle bu sokaklarda olacaktır. Şanslıyız, çünkü davamızın mayasını çalan Erbakan hocamız gibi bir liderin izinden yürüyoruz. Teşkilatçılığın ne olduğunu Vakfıkebir İlçesi’nden tüm Türkiye’ye gösteren Adnan Demirtürk gibi bir iz var gönüllerimizde.  Dr. Fatih Erbakan gibi Milli Görüş fırınında pişmiş bir genel başkana sahibiz. Yeniden Refah partisi, Milli Görüş unsurlarından asla taviz vermeden, yaşanabilir bir Türkiye için, var gücü ile gecesini gündüzüne katarak çalışacak kadrolara sahiptir. Bugün büyük bir vefa duygusu ile ilçemizi ziyaret eden, genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a, Vakfıkebir sakinleri adına şükranlarımı sunuyor, hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“ERBAKAN HOCAMIZIN ŞEHRİ, BİZİM DE ŞEHRİMİZDİR”

Trabzon İl Başkanı Mustafa Durmuş’un yaptığı selamlama konuşmasının ardından ‘Mücahit Erbakan’ sloganları ve alkışlar arasında kürsüye gelen Dr. Fatih Erbakan halka hitap etti. Dr. Fatih Erbakan, Trabzon’da, Vakfıkebir’de bulunmaktan ayrı bir gurur yaşıyoruz. Merhum Erbakan Hocamız Trabzon’da en güzel yıllarını geçirmiş. Doğduğu ev, gittiği okul hala duruyor. Biz de bu yüzden Trabzon’umuzu, Vakfıkebir’imizi memleketimiz olarak görüyoruz. Dava arkadaşımız, Vakfıkebirli şehidimiz Adnan Demirtürk ağabeyimize Cenab- ı Allah’tan rahmet diliyoruz. Yüce Allah, Vakfıkebir’den, Trabzon’dan nice Adnan Demirtürkler, nice Erbakanlar yetişmesini nasip eylesin İnşallah. Milli Görüş Bayrağı Vakfıkebir’de yeniden dalgalanacak” ifadelerini kullandı.

“İŞ BİTİRME BELGENİZ VAR MI?”

Dr. Fatih Erbakan sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizin karşınıza gelip hitap edenler sadece biz değliz. Bu gün Türkiye’de 80’den fazla parti var; onlardan 7 tanesi seçime giriyor. Özellikle seçime giren partilerin hepsi sizden oy istiyorlar. Onlara, ‘Sizin iş bitirme belgeniz var mı, referansınız var mı?’ diye sorunuz. Bu devleti beş sene yönetmek isteyen bir parti size geldiği zaman bu soruyu sormak en büyük hakkınız. Bu soruyu sorduğunuzda, Yeniden Refah Partisi hepsinin önüne geçiyor. Çünkü Milli Görüş’ün tarihi iş bitirme belgeleriyle, tarihe geçen hizmetleriyle doludur.1976-77 seçimlerinde Erbakan Hocamız, ‘Ben size iş bulmak zorunda değilim, gidin taşı sıkın, suyunu çıkarın’ demedi. ‘Ben, üniversite mezunlarına iş bulmak zorunda değilim’ demedi; iki yıllık bir sürede Türkiye’de iki yüze yakın sanayi tesisinin temeli atıldı; yetmişten fazlası hizmete girdi, bunlar Türkiye’nin hala en büyük sanayi kuruluşları. Eğer taş üstüne taş konulmuşsa, bu Milli Görüşün ağır sanayi hamlesidir. Erbakan Hocamız, bugün olduğu gibi dış ticaret açığımız olmasın diye,dış borcumuz olmasın, millipğaramız döviz karşısında pula dönmesin, birbuçuk milyon üniversiteli işsiz kalmasın, on milyon işsizler ordusu olmasın diye bunu yapmıştır. Bu aziz milletin evlatları sadakaya, yardım torbalarına ihtiyaç duymasın, alnının teriyle Allah’tan başka kimseye muhtaç olmasın, kendi nafakasını temin edebilsin diye bu adımı attı”.

“İLK İCRAAT FAİZE GİDEN PARALARI KURTARMAK OLDU”

1996’da ise Erbakan Hocamızın ilk icraatı, faize giden milyarlarca dolar parayı kurtarmak ve bu parayı milletin evlatlarına aktarmak oldu. Altı ayda oluşturduğu kaynak paketleriyle milyarlarca doları faize gitmekten kurtardı; 35 milyar doları partililere, yandaşlara aktarmadı. İşçiye, memura emekliye yüzde yüz, yüzde iki yüz, yüzde üç yüz yirmiye varan oranda maaş zamları yaparak aktardı. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın hiç bir yerinde dar gelirli kesimin refah seviyesini kısa sürede artıran başka bir hükümet görülmemiştir. Tarım ürünlerinin taban fiyatlarına yüzde seksen, yüzde yüz yirmi, yüzde yüz kırk, yüzde iki yüz elliye varan oranda artış sağladı ve dar gelirlilerin refah seviyesini artırdı. Bu günkülerin yaptığı gibi fakir- fukaraya yardım edelim, kömür torbası, erzak torbası dağıtalım; zarf, sadaka dağıtalım demedi. Bu gün Türkiye’nin neresine giderseniz gidin, her kesimden insan Milli Görüşe, Erbakan Hocamıza da ediyor ve ekliyorlar; Erbakan Hocanın onbir ayda verdiğini bunlar 19 senede veremediler diyorlar.

“YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA MI TUTULACAĞI?”

“Biz, Yeniden Refah Partisi olarak, Milli Görüş olarak doğruya her zaman 'Doğru' deriz, yanlışa da kim yapmış olursa olsun 'Yanlış' deriz. İktidarın yaptığı iyi şeyler var ve bunları tebrik ediyoruz” diyen Erbakan,  muhalefeti de eleştirerek, "Bu mevcut iktidar gidecek de yerine ne gelecek? Şu andaki asıl meselemiz bu. Yağmurdan kaçarken doluya mı tutulacağız, yoksa ferasetle hareket edip doğru bir seçim mi yapacağız? Her gün, gazetelerde, televizyonlarda cilalanan, parlatılan, havası ve parası çok olan birtakım malum muhalefet partilerini mi seçeceğiz? Bu muhalefet partilerini seçersek bu mevcut durumdan daha iyi bir noktaya gelir miyiz? Elbette hayır. Bu havası ve parası çok olan muhalefet partilerinden, akşamları televizyonda görmeye alışık olduğunuz malum muhalefet partilerinden bu ülkeye, bu millete bir hayır gelmesi mümkün değil. Çünkü bu malum muhalefetin içerisinde 28 Şubat olayları sırasında tanklara selam duranlar var. Bunlar iktidara gelseler bu ülkeye, bu millete ne verecek?

“DOĞRUYU RAKİBİMİZ DE YAPSA, İKTİDAR DA YAPSA TEBRİK EDERİZ”

Genel Başkan Erbakan, hükümetin bazı politikalarını olumlu bulduklarını söyleyerek "Doğruyu rakibimiz de yapsa, iktidar da yapsa tebrik ederiz dedik. Ülke aleyhine olacak yanlışlar yapıldığı zaman da kimseden korkmadan yanlışları dile getirdik. Mevcut iktidarın yaptığı iyi şeyler hiç mi yok derseniz, evet var. Askeri vesayetin büyük ölçüde ortadan kaldırılması, Türkiye´nin İstanbul Sözleşmesi´nden imzasını çekmesi, Ayasofya Camii´nin 86 yıllık hasret ve esaretin sonunda yeniden cami olarak ibadete açılması, Kıbrıs konusunda geç de olsa hükümetin bizim durduğumuz noktayla paralel noktaya gelmesinden dolayı teşekkür ettik. 13 şehir hastanesini, 55 şehir hastanesi parasına yaptırmanızın Gezi olayları, e-muhtıra, 17-25 Aralık ile ne alakası var? Yılda 4 milyon araç geçen Çanakkale´deki köprüye 16 milyon araç geçiş garantisi vermenizin 15 Temmuz ile ne alakası var?" ifadelerini kullandı.

“BİR YANLIŞTAN ÖTEKİNE GİDEMEYİZ”

Muhalefet partilerini de eleştiren Erbakan, "Millete yapacağı hizmeti düşünmeyip,  rövanş ve intikam alma derdinde olanlar var. Laiklik ilkesini din düşmanlığı olarak görüp, aynen 28 Şubat´ta olduğu gibi uygulamak isteyenler var. Biz feraset sahibi insanlar olarak yağmurdan kaçarken doluya tutulamayız. Bir yanlıştan ötekine gidemeyiz. ‘Elim kırılsaydı da oy vermeseydim’ dememek için, dizimi dövmek zorunda kalmamak için, ferasetle davranıp 52 senelik tertemiz ve altın yaldızlı referanslarla dolu olan Milli Görüşün temsilcisi Yenide Refah Partisi´ni seçmeniz lazım" dedi.

“FAİZ BATAĞINDAN KURTARACAĞIZ”

"Faizleri sıfırlayarak 83 milyonu faiz batağından kurtaracağız" diyen Erbakan, "Milli Görüş hareketi birinci 40 yılda ağır sanayi hamlesini gerçekleştirdi, 200´den fazla sanayi tesisinin temelini attı. İkinci 40 yılda Milli Görüş yeniden gelecek ve 81 ilimize 639 Refah projesiyle bu ülkeyi yeniden kalkındıracak. Milli Görüş birinci 40 yılda havuz sistemiyle kamu iktisadi teşekküllerini faiz ödemekten kurtardı. İkinci 40 yılda da gelecek ve faizleri sıfırlayarak 83 milyonu faiz batağından kurtaracağız" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner93
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 60
2. Fenerbahçe 24 54
3. Beşiktaş 25 49
4. A.Demirspor 25 45
5. Trabzonspor 25 44
6. Başakşehir 24 41
7. Kayserispor 25 38
8. Konyaspor 25 34
9. Karagümrük 24 31
10. Antalyaspor 25 28
11. Alanyaspor 25 28
12. Sivasspor 25 27
13. Kasımpaşa 25 26
14. Gaziantep FK 25 25
15. Ankaragücü 24 25
16. İstanbulspor 24 24
17. Giresunspor 24 23
18. Hatayspor 24 23
19. Ümraniye 25 22
Takımlar O P
1. Samsunspor 28 60
2. Eyüpspor 28 53
3. Rizespor 27 52
4. Sakaryaspor 28 52
5. Pendikspor 27 50
6. Keçiörengücü 28 47
7. Bodrumspor 28 45
8. Manisa FK 27 42
9. Göztepe 27 41
10. Boluspor 27 41
11. Bandırmaspor 27 40
12. Altay 28 28
13. Tuzlaspor 27 28
14. Erzurumspor 27 25
15. Adanaspor 28 25
16. Altınordu 27 23
17. Gençlerbirliği 27 21
18. Denizlispor 28 17
19. Yeni Malatyaspor 28 16
Takımlar O P
1. Arsenal 28 69
2. M.City 27 61
3. M. United 26 50
4. Tottenham 28 49
5. Newcastle 26 47
6. Liverpool 26 42
7. Brighton 25 42
8. Brentford 27 42
9. Fulham 27 39
10. Chelsea 27 38
11. Aston Villa 27 38
12. Crystal Palace 28 27
13. Wolves 28 27
14. Leeds United 27 26
15. Everton 28 26
16. Nottingham Forest 27 26
17. Leicester City 27 25
18. West Ham United 26 24
19. Bournemouth 27 24
20. Southampton 28 23
Takımlar O P
1. Barcelona 26 68
2. Real Madrid 26 56
3. Atletico Madrid 26 51
4. Real Sociedad 26 48
5. Real Betis 26 45
6. Villarreal 26 41
7. Athletic Bilbao 26 36
8. Rayo Vallecano 26 36
9. Osasuna 27 35
10. Celta Vigo 26 34
11. Mallorca 27 33
12. Girona 26 31
13. Getafe 26 29
14. Sevilla 26 28
15. Cadiz 26 28
16. Real Valladolid 26 28
17. Espanyol 26 27
18. Valencia 26 26
19. Almeria 26 26
20. Elche 26 13
banner94