banner92

banner77

DOĞRUYA HER ZAMAN 'DOĞRU' DERİZ, YANLIŞI DA KİM YAPMIŞ OLURSA OLSUN 'YANLIŞ' DERİZ

Yeniden Refah Partisi Vakfıkebir İlçe teşkilatı tarafından organize edilen mitingde konuşan Genel Başkan Fatih Erbakan, "Her zaman söylediğimiz gibi ve Yeniden Refah Partimizi kurduğumuz günden itibaren açıkça ifade ettiğimiz gibi biz Yeniden Refah Partisi olarak, milli görüş olarak doğruya her zaman 'Doğru' deriz, yanlışı da kim yapmış olursa olsun 'Yanlış' deriz" dedi.

Vakfıkebir 23.11.2021, 10:47 01.12.2021, 09:06 Ahmet Kamburoğlu
DOĞRUYA HER ZAMAN 'DOĞRU' DERİZ, YANLIŞI DA KİM YAPMIŞ OLURSA OLSUN 'YANLIŞ' DERİZ

“BİZLER MİLLİ GÖRÜŞ DAVASININ VAKFIKEBİR'DEKİ NEFERLERİYİZ”

Yeniden Refah Partisi’nin tarihi şadırvan önünde yaptığı mitingde katılımcılara hitaben bir selamlama konuşması yapan Vakfıkebir İlçe Başkanı Saadettin Çiçek konuşmasında, “Bugün Milli Görüş ve adil düzen şuuru ile cennet mekan Erbakan hocamızın yolunda, Yeniden Refah Partisi ile bir ve beraber olmanın onurunu yaşıyoruz. “Bir milletin asıl gücü tankı, topu, tüfeği değil; inançlı ve imanlı evlatlarıdır” sözü ile yıllar önce gönlümüze taht kuran Erbakan sevdasını günümüzde genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan ile yaşıyoruz. Bizler, Milli Görüş davasının Vakfıkebir'deki neferleriyiz. Bizler, gönüllere giren ve asla unutulmayacak izler bırakan Adnan Demirtürk ağabeyimizin talebeleriyiz. Yıllar önce bu sokaklarda, merhum Adnan ağabeyimiz başı dik, alnı açık, kendinden emin, vakur duruşu ile nasıl teşkilatlanmış ise Yeniden Refah Partisi ve O’nun dava arkadaşları yıllar sonra aynı heyecan ve azimle bu sokaklarda olacaktır. Şanslıyız, çünkü davamızın mayasını çalan Erbakan hocamız gibi bir liderin izinden yürüyoruz. Teşkilatçılığın ne olduğunu Vakfıkebir İlçesi’nden tüm Türkiye’ye gösteren Adnan Demirtürk gibi bir iz var gönüllerimizde.  Dr. Fatih Erbakan gibi Milli Görüş fırınında pişmiş bir genel başkana sahibiz. Yeniden Refah partisi, Milli Görüş unsurlarından asla taviz vermeden, yaşanabilir bir Türkiye için, var gücü ile gecesini gündüzüne katarak çalışacak kadrolara sahiptir. Bugün büyük bir vefa duygusu ile ilçemizi ziyaret eden, genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a, Vakfıkebir sakinleri adına şükranlarımı sunuyor, hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“ERBAKAN HOCAMIZIN ŞEHRİ, BİZİM DE ŞEHRİMİZDİR”

Trabzon İl Başkanı Mustafa Durmuş’un yaptığı selamlama konuşmasının ardından ‘Mücahit Erbakan’ sloganları ve alkışlar arasında kürsüye gelen Dr. Fatih Erbakan halka hitap etti. Dr. Fatih Erbakan, Trabzon’da, Vakfıkebir’de bulunmaktan ayrı bir gurur yaşıyoruz. Merhum Erbakan Hocamız Trabzon’da en güzel yıllarını geçirmiş. Doğduğu ev, gittiği okul hala duruyor. Biz de bu yüzden Trabzon’umuzu, Vakfıkebir’imizi memleketimiz olarak görüyoruz. Dava arkadaşımız, Vakfıkebirli şehidimiz Adnan Demirtürk ağabeyimize Cenab- ı Allah’tan rahmet diliyoruz. Yüce Allah, Vakfıkebir’den, Trabzon’dan nice Adnan Demirtürkler, nice Erbakanlar yetişmesini nasip eylesin İnşallah. Milli Görüş Bayrağı Vakfıkebir’de yeniden dalgalanacak” ifadelerini kullandı.

“İŞ BİTİRME BELGENİZ VAR MI?”

Dr. Fatih Erbakan sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizin karşınıza gelip hitap edenler sadece biz değliz. Bu gün Türkiye’de 80’den fazla parti var; onlardan 7 tanesi seçime giriyor. Özellikle seçime giren partilerin hepsi sizden oy istiyorlar. Onlara, ‘Sizin iş bitirme belgeniz var mı, referansınız var mı?’ diye sorunuz. Bu devleti beş sene yönetmek isteyen bir parti size geldiği zaman bu soruyu sormak en büyük hakkınız. Bu soruyu sorduğunuzda, Yeniden Refah Partisi hepsinin önüne geçiyor. Çünkü Milli Görüş’ün tarihi iş bitirme belgeleriyle, tarihe geçen hizmetleriyle doludur.1976-77 seçimlerinde Erbakan Hocamız, ‘Ben size iş bulmak zorunda değilim, gidin taşı sıkın, suyunu çıkarın’ demedi. ‘Ben, üniversite mezunlarına iş bulmak zorunda değilim’ demedi; iki yıllık bir sürede Türkiye’de iki yüze yakın sanayi tesisinin temeli atıldı; yetmişten fazlası hizmete girdi, bunlar Türkiye’nin hala en büyük sanayi kuruluşları. Eğer taş üstüne taş konulmuşsa, bu Milli Görüşün ağır sanayi hamlesidir. Erbakan Hocamız, bugün olduğu gibi dış ticaret açığımız olmasın diye,dış borcumuz olmasın, millipğaramız döviz karşısında pula dönmesin, birbuçuk milyon üniversiteli işsiz kalmasın, on milyon işsizler ordusu olmasın diye bunu yapmıştır. Bu aziz milletin evlatları sadakaya, yardım torbalarına ihtiyaç duymasın, alnının teriyle Allah’tan başka kimseye muhtaç olmasın, kendi nafakasını temin edebilsin diye bu adımı attı”.

“İLK İCRAAT FAİZE GİDEN PARALARI KURTARMAK OLDU”

1996’da ise Erbakan Hocamızın ilk icraatı, faize giden milyarlarca dolar parayı kurtarmak ve bu parayı milletin evlatlarına aktarmak oldu. Altı ayda oluşturduğu kaynak paketleriyle milyarlarca doları faize gitmekten kurtardı; 35 milyar doları partililere, yandaşlara aktarmadı. İşçiye, memura emekliye yüzde yüz, yüzde iki yüz, yüzde üç yüz yirmiye varan oranda maaş zamları yaparak aktardı. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın hiç bir yerinde dar gelirli kesimin refah seviyesini kısa sürede artıran başka bir hükümet görülmemiştir. Tarım ürünlerinin taban fiyatlarına yüzde seksen, yüzde yüz yirmi, yüzde yüz kırk, yüzde iki yüz elliye varan oranda artış sağladı ve dar gelirlilerin refah seviyesini artırdı. Bu günkülerin yaptığı gibi fakir- fukaraya yardım edelim, kömür torbası, erzak torbası dağıtalım; zarf, sadaka dağıtalım demedi. Bu gün Türkiye’nin neresine giderseniz gidin, her kesimden insan Milli Görüşe, Erbakan Hocamıza da ediyor ve ekliyorlar; Erbakan Hocanın onbir ayda verdiğini bunlar 19 senede veremediler diyorlar.

“YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA MI TUTULACAĞI?”

“Biz, Yeniden Refah Partisi olarak, Milli Görüş olarak doğruya her zaman 'Doğru' deriz, yanlışa da kim yapmış olursa olsun 'Yanlış' deriz. İktidarın yaptığı iyi şeyler var ve bunları tebrik ediyoruz” diyen Erbakan,  muhalefeti de eleştirerek, "Bu mevcut iktidar gidecek de yerine ne gelecek? Şu andaki asıl meselemiz bu. Yağmurdan kaçarken doluya mı tutulacağız, yoksa ferasetle hareket edip doğru bir seçim mi yapacağız? Her gün, gazetelerde, televizyonlarda cilalanan, parlatılan, havası ve parası çok olan birtakım malum muhalefet partilerini mi seçeceğiz? Bu muhalefet partilerini seçersek bu mevcut durumdan daha iyi bir noktaya gelir miyiz? Elbette hayır. Bu havası ve parası çok olan muhalefet partilerinden, akşamları televizyonda görmeye alışık olduğunuz malum muhalefet partilerinden bu ülkeye, bu millete bir hayır gelmesi mümkün değil. Çünkü bu malum muhalefetin içerisinde 28 Şubat olayları sırasında tanklara selam duranlar var. Bunlar iktidara gelseler bu ülkeye, bu millete ne verecek?

“DOĞRUYU RAKİBİMİZ DE YAPSA, İKTİDAR DA YAPSA TEBRİK EDERİZ”

Genel Başkan Erbakan, hükümetin bazı politikalarını olumlu bulduklarını söyleyerek "Doğruyu rakibimiz de yapsa, iktidar da yapsa tebrik ederiz dedik. Ülke aleyhine olacak yanlışlar yapıldığı zaman da kimseden korkmadan yanlışları dile getirdik. Mevcut iktidarın yaptığı iyi şeyler hiç mi yok derseniz, evet var. Askeri vesayetin büyük ölçüde ortadan kaldırılması, Türkiye´nin İstanbul Sözleşmesi´nden imzasını çekmesi, Ayasofya Camii´nin 86 yıllık hasret ve esaretin sonunda yeniden cami olarak ibadete açılması, Kıbrıs konusunda geç de olsa hükümetin bizim durduğumuz noktayla paralel noktaya gelmesinden dolayı teşekkür ettik. 13 şehir hastanesini, 55 şehir hastanesi parasına yaptırmanızın Gezi olayları, e-muhtıra, 17-25 Aralık ile ne alakası var? Yılda 4 milyon araç geçen Çanakkale´deki köprüye 16 milyon araç geçiş garantisi vermenizin 15 Temmuz ile ne alakası var?" ifadelerini kullandı.

“BİR YANLIŞTAN ÖTEKİNE GİDEMEYİZ”

Muhalefet partilerini de eleştiren Erbakan, "Millete yapacağı hizmeti düşünmeyip,  rövanş ve intikam alma derdinde olanlar var. Laiklik ilkesini din düşmanlığı olarak görüp, aynen 28 Şubat´ta olduğu gibi uygulamak isteyenler var. Biz feraset sahibi insanlar olarak yağmurdan kaçarken doluya tutulamayız. Bir yanlıştan ötekine gidemeyiz. ‘Elim kırılsaydı da oy vermeseydim’ dememek için, dizimi dövmek zorunda kalmamak için, ferasetle davranıp 52 senelik tertemiz ve altın yaldızlı referanslarla dolu olan Milli Görüşün temsilcisi Yenide Refah Partisi´ni seçmeniz lazım" dedi.

“FAİZ BATAĞINDAN KURTARACAĞIZ”

"Faizleri sıfırlayarak 83 milyonu faiz batağından kurtaracağız" diyen Erbakan, "Milli Görüş hareketi birinci 40 yılda ağır sanayi hamlesini gerçekleştirdi, 200´den fazla sanayi tesisinin temelini attı. İkinci 40 yılda Milli Görüş yeniden gelecek ve 81 ilimize 639 Refah projesiyle bu ülkeyi yeniden kalkındıracak. Milli Görüş birinci 40 yılda havuz sistemiyle kamu iktisadi teşekküllerini faiz ödemekten kurtardı. İkinci 40 yılda da gelecek ve faizleri sıfırlayarak 83 milyonu faiz batağından kurtaracağız" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner93
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
banner94
17
açık