banner92

banner77

CHP VAKFIKEBİR İLÇE BAŞKANLIĞI DEVİR TESLİM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

“OLCAY BAŞKANIN BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUM, GÖNÜL RAHATLIĞI İLE GÖREVİ KENDİSİNE TESLİM EDİYORUM” CHP Vakfıkebir İlçe Başkanlığı devir teslim törenine CHP Trabzon İl Başkanı Dr. Nurcan Aşçı Demiröz, İl Başkan Yardımcısı Mustafa Şişman ile birlikte katılan CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez, örgütün önemine vurgu yaparak, mücadeleyi örgüt ve milletvekili olarak birlikte sürdüreceklerini belirtti.

Vakfıkebir 18.08.2023, 07:05 Ahmet Kamburoğlu
CHP VAKFIKEBİR İLÇE BAŞKANLIĞI DEVİR TESLİM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

CHP Vakfıkebir İlçe Başkanlığı devir teslim törenine CHP Trabzon İl Başkanı Dr. Nurcan Aşçı Demiröz, İl Başkan Yardımcısı Mustafa Şişman ile birlikte katılan CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez, örgütün önemine vurgu yaparak, mücadeleyi örgüt ve milletvekili olarak birlikte sürdüreceklerini belirtti. Törene yeni İlçe Başkanı Olcay Bahadır ve eski İlçe Başkanı Mehmet Keskin’in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

“İLÇEMİZE ve PARTİMİZE HİZMET ETMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Vakfıkebir İlçe Başkanı Olcay Bahadır, “Öncelikle rahmetli olan ilçe başkanlarımıza da buradan rahmet diliyoruz. Onların sayesinde buralardayız. Bundan önceki ilçe başkanlarımıza da teşekkür ediyoruz. Sevgili ilçe başkanım çitayı öyle bir yükseltti ki ondan sonra bu ilçede bizde güzel şeyler yapacağız inşallah. O anlamda kendisine çok teşekkür ediyorum. Az önce söyledi değişim diye. Kendisi değişimi Vakfıkebir ilçesinden başlattı. İnşallah da bundan sonra da tüm il ilçe kongrelerinde de böyle güzel şeyler olur. Kendi ilçe başkanımızda az önce onu söyledi; biri gidip biri gelmiyor biz sadece bayrağı teslim aldık. Bayrağı en iyi şekilde taşıyacağız Allah’ın izniyle. Bütün her şeyle de yanımızda olacağından eminiz. Kendisine danışacağız zaten bu konularda. Vakfıkebir içinde elimizden geldiğinden fazlasını yapmaya çalışacağız. Örgüt anlamında daha iyi şeyler yapacağız inşallah. Hepinize de geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Genciz heyecanlıyız inşallah bundan sonraki konuşmalarımız daha güzel olacak. Yeni yönetim kurulu arkadaşlarımız ile birlikte ilçemize ve partimize hizmet etmek için çalışacağız dedi.”

“MEHMET BAŞKAN GERÇEKTEN ÇOK DİSİPLİNLİ VE ÇOK İYİ ÇALIŞTIĞIMIZ BİR İLÇE BAŞKANIMIZ”

CHP Trabzon İl Başkanı Dr. Nurcan Aşçı Demiröz, “Çok güzel bir seçim yaşadık. Kongreler sürecimize Vakfıkebir’de başladık ve bir yenilenmeye gittik. Mehmet başkanım uzun süre yürütmüş olduğu görevini genç arkadaşımız Olcay Bey’e devretti. Ben Olcay Bey’i öncelikle kutluyorum. Yönetim kurulu arkadaşlarımı da en içten duygularımla tebrik ediyorum. Çalışmaların da şimdiden başarılar diliyorum. Ben birlikte çalışmayı da çok isterim. Ama şartların ne getireceğini şuan il bazında bir şey söyleyemiyoruz. Mehmet başkanımla 4 sene önce tanıştık kongreler süreciyle tanıştık. Az öncede kendisine ifade ettim. Gerçekten çok disiplinli ve çok iyi çalıştığımız bir ilçe başkanımız. Bütün işlerde hemen geri dönüş yapan ara sıra da siyasi olarak bazı şeyler de akıl danıştığım benim için bir yol göstericiydi. Kendisiyle çalışmaktan büyük onur duydum. İyi ki yollarımız kesişmiş. Verdiği destekler içinde çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki kalan zamanda da partiye yine elinden gelen desteği verecektir. Bir büyük kazandığımı düşünüyorum. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Yeni görev alan arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum dedi.”

“BİZ SERMAYENİN YANINDA DEĞİL, EZİLEN KESİMLERİN VE EMEKÇİLERİN YANINDA OLMAYI KENDİMİZE GÖREV BİLDİK”

CHP Vakfıkebir Eski İlçe Başkanı Mehmet Keskin; “Hayata bakışımız var tabi ki. Benim burada 13 yıl önce ilçe başkanlığına başlamamla birlikte başlayan bir şey değildi. Biz kamu görevimizi yürütürken de gerek sermaye çelişkilerini fark ettiğimiz günden itibaren ki biz bir talihsizlik mi diyelim çok erken fark ettik onu. O gün bugün başımız beladadır. Bu emek sermaye ilişkisi içerisinde ezenler ve ezilenler diye bir şey var ülkemizde ve dünyada. Biz sermayenin yanında değil ezilen kesimlerin emekçilerin yanında olmayı kendimize görev bildik. O gün bugün zor bir mücadelenin içerisindeyiz. Kamu çalışanı değilken de bunu yaptık. Sendika mücadelenin içerisinde olduk. İşveren ve kamu çalışanları da o devlete hizmet eden emekçi olarak onların haklarını ekonomik ve demokratik haklarını savunmak için çok mücadele ettik. Muhammet Şenol aramızda o bu işlerin içerisinde çok anılarımız vardır. Aslında birbirinden ayrılmıyor. Emekli olduktan sonra da partide böyle bir görev istenince bununda o mücadelenin siyasal zeminde farklı bir versiyonunun görevimiz olduğunu düşündük. Yine parti içerisindeki duruşumuzda Vakfıkebir’de hep buranın ezilenleri, buranın emekçileri, buranın köylüsü çiftçisi yara oldu. Biz de bunu yaparken asla AKP’liymiş MHP’liymiş başka partiliymiş diye öyle bir ayrım içerisinde olmadık. Ortaya koyduğumuz projelerde Vakfıkebir’de bunu büyütmek istihdam yaratmak derken burada üniversite mezunu 4 bin tane gence yeni bir yaşam olanağı sunmak için mücadele ettik. Köylünün ürettiği ürünü süt fabrikalarında peşkeş çekilmemesi için mücadele ettik. Hep kafamızda bu vardı. Hep bir emek sermaye çelişkisi içerisinde emekten yana bir tavır ortaya koyma düşüncemiz vardı dedi. “

“OLCAY BAŞKANIN BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUM, GÖNÜL RAHATLIĞI İLE GÖREVİ KENDİSİNE TESLİM EDİYORUM”

Mehmet Keskin, “Olcay başkanım ile ben beraber çalıştık, çok iyi tanıyorum. Hep partiye öncelik vereceğini, asla kişilerin değil partinin hizmetinde olacağını çok iyi bildiğim için ve bu emek sermaye çelişkisinde emekten yana olacağını çok iyi bildiğim için böyle de bir yönetime sahip olduğu için ben gelecek adına umutluyum. Gönül rahatlığıyla bu görevi kendilerine teslim ediyorum. Örgütsel yapımıza çok teşekkür ediyorum. Belki biraz abartarak övgü dolu sözler söylediniz. Partimizi Vakfıkebir’de gerektiği yere getiremedik. Çok mücadele ettik ama Vakfıkebir’i değiştiremedik. Biraz direniyor, değişim biraz zor. Ama örgütsel anlamda aynı şeyi söyleyemem orada da mütevazi olamayacağız. Örgütsel anlamda Vakfıkebir bizle uzlaşı içerisinde dayanışma içerisinde. Çok yeni yeni üyeler kazandırdık partimize. Her yeni yönetim döneminde çitayı biraz daha yükseltmeye çalışıyoruz. Şimdi genç başkanımızla çitayı biraz daha yükselttik. İlerleyen zamanlarda daha da iyi tanıyacaksınız. Çalışkan azimli mücadele azmi yüksek bir kardeşimiz. Ben inanıyorum ki partiyi daha ileriye taşıyacaktır. Tabiki değişeceğiz partimizin iyiliği için partimizi ileri seviyelere getireceğiz bunun için parti için demokrasi içinde Trabzon’da epey uğraştık. Bir kez ön seçimi sağlayabildik. 2015 seçimleriydi orada da Vakfıkebir olarak etken bir rolümüz oldu. Ben Trabzon’u çok iyi o zaman tanıdım. Bu demokrasi talebini ortaya getirdiğimiz de kim gerçekten demokrat, kim gerçekten uygulama da fırsatçı, kim sadece kendisi için kendisini demokrat olarak kabul ediyor, çok net gördüm. Demokrasi bize zarar verildiği anda savunuyorsak demokrattır. Değerli ilçe başkanımızın ve çok değerli yönetim kurulu üyelerinin de hiç kimsenin talepleri doğrultusunda değil hiç kimsenin hizmetinde değil sadece ve sadece CHP bayrağını ellerine aldıklarında o bayrağı en zirveye nasıl taşıyabileceklerini yoğunlaşacaklarını biliyorum, güveniyorum ve gönül rahatlığıyla bayrağı teslim ediyorum dedi.”

“VAKFIKEBİR’DE YAPILAN PARTİ SEÇİMİMİZ ÖRNEK BİR SEÇİMDİR”

CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez; “Çok konuştuk burada. Bugün tabi bir devir teslim töreni için buradayız. O yüzden ülkenin genel politikasıyla ya da partinin politikasıyla ilgili bir konuşma yapmayacağım. Ama özellikle şunu belirtmek isterim ki ilk seçimimizi il bazında Vakfıkebir’de yaptık ve Vakfıkebir’de yapılan seçimlerimizin örnek bir seçim olduğunun altını çizmek isterim. Birkaç yönüyle örnek oldu. Bir kere sayın ilçe başkanımız il başkanımda söyledi. Bu kısa adaylık dönemi süreci içerisinde bazen insanın frekansı tutar bazen de hiç tutmaz. Ama ilk tanıştığımız andan itibaren öncesinden zaten tanışıyorduk. Önceki seçim sürecini de hazırlıklarını da biliyorum. Bu sefer ki seçim sürecini de hazırlığını da başka şekilde tanık oldum. Gerçekten Mehmet başkanım yaptığı çalışmalarda örnek bir partililik ve örnek bir başkanlık göstermiştir. Sonuç itibari ile ben değil biz diyebilmeyi başarmıştır. Dolayısıyla bu seçimlerde bunu gösterdiği için kendisine gerçekten yürekten teşekkür ediyorum. Gördüğünüz gibi çok başarılı da bir seçim günü burada yaşadık. Divan da beraber olduğumuz arkadaşlarımız da burada. Parti üyelerimizde burada. Ben teşekkür ediyorum. Orada da o güzelliği birlikte yaşadık. Dolayısıyla alana, salona baktığımız zaman o partililiğin ne olduğu hissini veren bir salonda güzel bir şekilde gerçekleştirmiş olduk ilçe kongremizi. Şimdi görevler koltuklar geçici ama arkanda bıraktığınız izler çok önemli, ne bıraktınız buna bakmanız lazım. Mehmet başkan kendisi biz olmayı becerebildiği gibi partiyi de biz olabilmeyi becerecek bir güce getirmiş durumda bunu her haliyle görüyoruz. Şimdi hep değişim değişim diyoruz ama bu değişimin sadece tecrübesizlerden oluşması gençlerden tek başına oluşması da sağlıklı olmayacaktır. Şimdi Vakfıkebir’e bakıyoruz önceki dönem yönetim içerisinde yer alan arkadaşlarla birlikte tecrübeyle gençliğin dinamizminin birleşmesiyle birlikte gerçekten hani geçmişte yaptıkları Vakfıkebir’in çok ama bundan sonrada beklentimizin çok olduğunun da altını çizmek isterim. O yüzden böyle tecrübeyle gençliğin buluşmasını ama bu buluşmadan önce alt yapının güzel bir şekilde dizayn edilmesini oya gibi örülmesinin de çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Şimdi bakıyoruz bazı ilçelerde tek liste çıkıyor ama çok açıkça görüyoruz ki tek liste çıkmasına rağmen hala seçim de yapmamıza rağmen o ilçe kaynamaya devam ediyor, kaynamaya da devam edecek. Bu Vakfıkebir’de olmadı. Bu çok anlamlı bir şey. İşte bunu da gerçekten hem Mehmet başkanım hem Olcay başkanım başardılar. O eminim gönül ferahlığıyla görevi devretti. Ama bizde dışarıdan baktığımız zaman evet gerçekten öncü olabilecek önder olabilecek bir ilçe yönetimi göreve geldi ve onunla birlikte ilerde çok başarılı işlere imza atacağız inancını taşıyoruz. Bizimde gönül ferahlığımız bu yönde oldu. O yüzden ben gerçekten Mehmet başkanıma teşekkür ediyorum. Olcay başkanıma ve gençlik ve tecrübenin birleşmesiyle oluşan yönetime de başarılar diliyorum. Hep söylüyorum kolay değil biz olabilmek. Biz olabildiğimiz sürece değişiminde öncüsü olabileceğiz. Suiçmez; yerel seçimlerde iktidar hedefiyle çalışacaklarını ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin birlik ve beraberlik içinde ilerleyeceğini ifade ederek şu sözlere yer verdi: “Milletvekili olarak en büyük gücümüzü örgütümüzden alıyoruz. Mücadelemizi, örgütümüz ile omuz omuza durarak, birlik ve beraberlik içerisinde sürdüreceğiz.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner93
banner94
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 34
2. Galatasaray 13 34
3. Beşiktaş 13 25
4. A.Demirspor 13 23
5. Trabzonspor 13 23
6. Kayserispor 13 23
7. Antalyaspor 13 19
8. Kasımpasa 13 18
9. Rizespor 13 18
10. Hatayspor 13 17
11. Ankaragücü 13 16
12. Sivasspor 13 15
13. Gaziantep FK 13 15
14. Karagümrük 13 14
15. Konyaspor 13 13
16. Pendikspor 13 13
17. Başakşehir 13 12
18. Alanyaspor 13 10
19. Samsunspor 13 8
20. İstanbulspor 13 8
Takımlar O P
1. Eyüpspor 13 33
2. Kocaelispor 13 29
3. Bandırmaspor 13 25
4. Göztepe 13 23
5. Gençlerbirliği 13 23
6. Bodrumspor 13 21
7. Sakaryaspor 13 20
8. Keçiörengücü 13 19
9. Ahlatçı Çorum FK 13 17
10. Erzurumspor 13 17
11. Boluspor 13 16
12. Adanaspor 13 15
13. Manisa FK 13 14
14. Şanlıurfaspor 13 14
15. Ümraniye 13 12
16. Pendikspor 0 0
17. Tuzlaspor 13 11
18. Giresunspor 13 9
19. Altay 13 5
Takımlar O P
1. Arsenal 13 30
2. M.City 13 29
3. Liverpool 13 28
4. Aston Villa 13 28
5. Tottenham 13 26
6. M. United 13 24
7. Newcastle 13 23
8. Brighton 13 22
9. West Ham United 13 20
10. Chelsea 13 16
11. Brentford 13 16
12. Wolves 13 15
13. Crystal Palace 13 15
14. Fulham 13 15
15. Nottingham Forest 13 13
16. Bournemouth 13 12
17. Luton Town 13 9
18. Sheffield United 13 5
19. Everton 13 4
20. Burnley 13 4
Takımlar O P
1. Real Madrid 14 35
2. Girona 14 35
3. Atletico Madrid 13 31
4. Barcelona 14 31
5. Athletic Bilbao 14 25
6. Real Sociedad 14 25
7. Real Betis 14 24
8. Getafe 14 19
9. Valencia 14 19
10. Rayo Vallecano 14 19
11. Las Palmas 14 18
12. Villarreal 14 15
13. Deportivo Alaves 14 15
14. Osasuna 14 14
15. Sevilla 13 12
16. Cadiz 14 11
17. Mallorca 14 10
18. Celta Vigo 14 8
19. Granada 14 7
20. Almeria 14 3
Yeni Sayımız
28.11.2023 28.11.2023

Kasım 2023

24.11.2023 24.11.2023

Kasım 2023

21.11.2023 21.11.2023

Kasım 2023

17.11.2023 17.11.2023

Kasım 2023

14.11.2023 14.11.2023

Kasım 2023

10.11.2023 10.11.2023

Kasım 2023