banner92

banner77

BAŞKAN SAĞLAM; “TEK MİLLET, İKİ DEVLET OLDUĞUMUZU GÖRDÜLER”

Vakfıkebir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadem Sağlam, Ege ve Akdeniz’de çıkan orman yangınlarına müdahale etmek için gelen can kardeşimiz Azerbaycanlı İtfaiyecilere teşekkür etti.

Vakfıkebir 18.08.2021, 09:56 18.08.2021, 11:36 Ahmet Kamburoğlu
BAŞKAN SAĞLAM; “TEK MİLLET, İKİ DEVLET OLDUĞUMUZU GÖRDÜLER”

Antalya ve Muğla’da çıkan orman yangınları ile mücadele için geçtiğimiz ay Azerbaycan’dan yangın bölgesine gelen Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığına bağlı itfaiyeciler, yangınların söndürülmesinin ardından görevlerini tamamlayarak ülkeleri Azerbaycan'a dönüşe başladılar. Dönüş yolunda Vakfıkebir ilçesinde durdurulan kafile, başta yöreye has Vakfıkebir ekmeği olmak üzere çeşitli hediyelerle ülkelerine uğurlandılar. Vakfıkebir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadem Sağlam, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Topaloğlu, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Hakkı Çobanoğlu ve Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Ali Öztür organizasyona bizzat katılarak katkı sundular.

“TEK MİLLET, İKİ DEVLET OLDUĞUMUZU TÜM DÜNYA GÖRDÜLER”

Vakfıkebir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadem Sağlam Azerbaycanlı itfaiyecileri uğurlama organizasyonu sonrası yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı.  Başkan Sağlam; “Azerbaycanlı itfaiyeci kardeşlerimiz birçok zor görevde ormancılarımızla omuz omuza, yan yana görev yaptılar. Bundan da çok büyük mutluluk duydular. Ben bu arkadaşların azmini, şevkini gözlerinin içinde gördüm. Allah razı olsun. Biliyoruz ki yüreğimiz bir atıyor, iki ayrı devletiz ama tek ülkeyiz. Kalbimiz bir gönlümüz bir. Azerbaycanlı kardeşlerimiz yangınlar başladığından itibaren kalpleri bizimle birlikteydi. Yangın bölgesinde gerek sahada gerekse koordinasyon çalışmalarımıza ortak oldular, bizler için yapılması gereken tüm fedakarlığı Azerbaycanlı kardeşlerimiz yaptılar. 250’yi aşkın itfaiyeci kardeşimiz, yine 55 araç ve gereçleriyle burada yangını söndürmek için insanüstü bir performans sergilediler ve yangınların kontrol altına alınmasında önemli bir rol üstlendiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Vakfıkebir ilçesi olarak bizlerde onlara küçük bir jest olması hasbiyle Belediyemiz, STK temsilcilerimiz, Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, esnaflarımız ve ilçe halkımızla birlikte küçük bir karşılama töreni yaptık. Mevlana Fırını sahibi Osman Baltürk kardeşimiz ekmek, Belediye Başkanımız Muhammet Bey Kuran’ı Kerim ve Türk Bayrağı, KEBİR SÜT adına Metin Ali Karadeniz bey ise yöresel ürünlerden oluşan süt ürünlerinde birer paket yapıp misafirlere hediye olarak verdiler. Orman Bölge Müdürlüğü hazırladığı hediye paketlerini verdi. Bizlerde STK temsilcileri olarak yaptırdığımız bayrak, afiş ve pankartlarla organizasyona destek verdik. Tek millet, iki devlet olduğumuzu tüm dünyaya bir kez daha göstermiş olduk. Kızılelma ülküsü yolunda daha güçlü bir şekilde hedeflerimize ilerlemeye devam ediyoruz.  Yaşasın Türk-Azerbaycan kardeşliği. Kardeşlerimiz için bu organizasyona katkı sunan başta Araştırmacı Yazar İsmail Hacıfettahoğlu olmak üzere tüm herkese teşekkür ediyoruz dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner93
banner94
20
açık
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:33
Güneş 05:59
Öğle 12:20
İkindi 15:47
Akşam 18:32
Yatsı 19:52
Günün Karikatürü Tümü