Vakfıkebir Veteranlar Futbol takımı lig şampiyonluğunun ardından play-off maçları sonunda Karadeniz Bölge şampiyonasında da başarılı sonuçlar elde etmişti. Geçen yıl Türkiye üçüncüsü olan Vakfıkebir temsilcisi, bu yıl zafere ulaştı ve şampiyon oldu. Vakfıkebir Veteranlar Futbol takımı Antalya da düzenlenen Türkiye Şampiyonasına bu yılda favori olarak katıldı. Türkiye Şampiyonasında Vakfıkebir, gurup maçlarının ardından çeyrek final müsabakasında Aksaray’ı 2-0, yarı final müsabakasında İstanbul Sancaktepe’yi 3-0 mağlup ederek finale yükseldi. Final müsabakasında ise 2022 yılının Türkiye Şampiyonu Niğde ile karşılaşan Vakfıkebir temsilci sahadan 1-0 galp ayrılarak Türkiye Şampiyonu oldu. Şampiyonluk kupası ile ilçeye dönen Vakfıkebir takımı şampiyonluk kupası ile bir dizi teşekkür ziyaretlerinde bulundular. İlk olarak İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan’ı, Belediye Başkanı Fuat Koçal’ı makamlarında ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Vakfikebi̇r Si̇zlerle Gurur Duydu

“BİZLERİ GURURLANDIRDINIZ”

Vakfıkebir İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “Sizleri cani gönülden tebrik ediyorum. İlçemizi en güzel şekilde temsil ettiniz. Maçların canlı yayınlarında bizlerde hemen telefonlarımızın başında maçları heyecanla izledik. Bizde sizlerle birlikte o heyecanı ve coşkuyu buradan yaşadık. Elde ettiğiniz bu başarı bizleri gururlandırdı. Sizlere ilçe halkımız adına teşekkür ediyorum. İlçemizi en iyi bir şekilde Türkiye şampiyonasında temsil ettiniz, sizler gurur duyuyoruz dedi. Ayrıca Kaymakam Uzan, ilçe tanıtımına yaptıkları katkıdan dolayı tüm sporcuları teşekkür belgesi ile onurlandırdı.

“TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDUNUZ, SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ”

Vakfıkebir Belediye Başkanı Fuat Koçal ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “İlçemizi en güzel şekilde temsil ettiniz. Geçen yıl Türkiye üçüncüsü bu yıl ise Türkiye Şampiyonu oldunuz. Bizlere bu mutluluğu ve guru yaşattınız. Sizlerle gurur duyuyoruz. Bizlere yaşattığınız bu güzel heyecan, mutluluk ve gurur için sizlere teşekkür ediyoruz. İlçemizi ve bölgemizi Türkiye şampiyonasında gururla temsil ettiniz. Bu başı sizler kadar ilçemizin de başarısıdır. Hepsine teşekkür ediyorum. Sizleri cani gönülden kutluyor, kutluyor başarılarınızın devamını diliyorum dedi.”

“HEDEF SÜPER KUPAYI DA KAZANMAK”

“HİZMET NOKTASINDA HER ZAMAN YANINIZDA YER ALARAK DESTEK OLACAĞIZ” “HİZMET NOKTASINDA HER ZAMAN YANINIZDA YER ALARAK DESTEK OLACAĞIZ”

Takım Sorumlusu Doktor Erol Kurt, Halil Haliloğlu ve Sadık Aydın yaptıkları açıklamada; “Kazanılan bu kupa Vakfıkebir’in kupasıdır. İlçemize çok güzel yakıştı. Gönül isterdi ki geçen yıl da şampiyon olalım. Fakat nasip bu seneymiş. Bu başarı sadece bizim değil, bizlere destek veren, güvenen ilçe halkımızındır. Bize ve ilçemize şampiyonluk yakışır. İnşallah sezon başında Akdeniz Şampiyonu Mersin ile oynayacağımız “Süper Kupa” maçını da kazanıp ilçemize süper kupayı da getireceğiz. Turnuva boyuncu yaşattığımız heyecandan dolayı da çok mutluyuz. Bizleri gönülden destekleyen bölge halkına ve maddi olarak desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Fuat Koçal’a, Kaymakamımız Dr. Hacı Arslan Uzan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu’na, İslamoğlu Gıda Murat ve Bilal İslam’a, İskenderoğlu Süt Hüseyin İskenderoğlu’na, Kebir Süt Metin Ali Karadeniz’e, Ankara Vakfıkebirliler Derneği Başkanı Yakup Karadeniz’e, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Uzun’a, CHP İlçe Başkanı Olcay Bahadır’a, Vakfıkebir Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Hasan Bahadır’a, İş adamlarımıza ve sponsorlarımıza özellikle teşekkür ediyoruz dedi.”