Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta'nın ilçemize kazandırdığı önemli hizmetlerden birisi olan Vakfıkebir İlçe Plajı yüzlerce vatandaşımıza hizmet veriyor. Plajda yaz başında yapılan çalışmaları tekrar yaparak tahrip edilerek kırılan veya eskiyen bölümler; belediye fen işleri personeli tarafından yenilenerek halkın hizmetine sunuluyor. Vakfıkebir İlçemizde kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kamu yatırımlarına zarar verilmesi ilçe halkının tepkilerine neden oluyor. Vakfıkebir ilçesinde daha önceden tarihi iskele’nin korkulukları ve elektrik direkleri başta olmak üzere Plaj içerisinde bulunan kabin ve fıskiyelere, parklardaki çocuk oyun gruplarına, parklarda bulunan oturak ve masalara, yürüyüş yolundaki kauçuklara, yürüyüş yolundaki oturak ve korkuluklara, aydınlatma direkleri ve lambalarına yapılan saldırılar sonucu zarar gören hizmetler ilçe halkı tarafından tepki ile karşılandı.  İlçe halkı verilen zarara tepki göstererek, “Vakfıkebir hepimizin. Unutulmamalıdır ki sosyal alanlarımıza, parklarımıza ve benzeri alanlara yapılanlar, sadece çalışanlara ve verilen emeğe değil tüm ilçemizde yaşayan insanların hakkına da yapılmış bir saldırıdır. Bu tür eylem içerisinde olanları kınıyoruz” ifadelerini kullandılar.

“VAKFIKEBİR HEPİMİZİN, YAPILANLARI KORUMAK DA HEPİMİZİN GÖREVİ”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta,  hizmetlerin bu hale getirilmesine bir anlam veremediklerini belirterek yapılanın bir kamu malına zarar vermenin dışında vatandaşların da tamamına verilmiş bir zarar olduğunu belirtti. Başkan Muhammet Balta yaptığı değerlendirmede; “Belediye olarak binlerce liralık maliyetlerle ilçemize kazandırdığımız yatırımların bu şekilde tahrip edilmesi sadece bizi değil tüm ilçe halkımızı üzmektedir. Kendini bilmez şuursuz kişi yada kişiler tarafından çok güzel bir şey yapıyorlarmış düşüncesiyle tahrip edilen hizmetlere tüm Vakfıkebir halkının sahip çıkması bizleri mutlu etmektedir. Bu hizmetler ilçe halkının parasıyla, devletimizin destekleriyle yapılıyor. Nitekim Hz. Peygamber efendimiz, Hayber savaşında elde edilen ve henüz taksim edilmemiş olan kamuya ait ganimetlerden bazı değersiz eşyayı alan, daha sonra da düşman tarafından öldürülen sahabenin, büyük bir günah işlediğini, bu günahtan dolayı şehit olmadığını belirtmiş ve cenaze namazına katılmamıştır. (Müslim) Kamu mallarını haksız yere almak, devlet mallarını talan etmek dinimizce de yasaklanmıştır” dedi.

“KAMU YATIRIMLARINI KORUYUP KOLLAMAK YİNE BİZLERE VE İLÇE HALKIMIZA DÜŞÜYOR”

VAKFIKEBİR FEN LİSESİ 5. MEZUNLARINI GURURLA UĞURLADI VAKFIKEBİR FEN LİSESİ 5. MEZUNLARINI GURURLA UĞURLADI

Başkan Balta, “Vakfıkebir Belediyesi olarak bizlerin en büyük görevi, ilçede yaşayan her bir hemşehrimizin ihtiyaç duyduğu hizmeti vermek, vatandaşlarımızın rahatı ve mutluluğuna katkı sunmaktır. Bunu yaparken de tüm hizmetlerin, tesislerin, yapıların ve projelerin parasının da vatandaşlarımızın vergileriyle hayata geçtiği hassasiyetine büyük özen gösteriyoruz. Biz böylesine titiz bir tutum içerisindeyken ilçemize kazandırdığımız parklarımızın, tesislerimizin ve sosyal alanlarımızın kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından zarar verilmesi, bizleri ziyadesiyle üzmektedir. Zira söz konusu alan, eser ve tesislerin tamamı birer kamu malıdır ve tüm Vakfıkebirliye aittir. Hepimizin ortak malı olan bu hizmetlere yapılanlar sadece bizlerin çalışması ve emeğine değil, tüm hemşehrilerimizin hakkına da yapılmış bir saldırıdır. Vakfıkebir’in malı olan bu hizmetlere zarar verenlere karşı tüm hemşehrilerimizin duyarlılığına ve desteklerine ihtiyacımız var. Lütfen sosyal alanlarımıza zarar vermeyelim, temiz ve titiz kullanalım. Daha önceden Tarihi iskelemizi onardığımız gibi bu yılda diğer yatırımlara verilen zararlar belediyemiz tarafından karşılandı. Bu zararı yabanlar sadece belediyemizi değil İlçe Halkımızı da cezalandırdılar. Bu paralar hepimizin cebinden çıktı. Bu kamu yatırımlarını koruyup kollamak yine bizlere ve ilçe halkımıza düşüyor dedi.”