Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez beraberinde CHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Olcay Bahadır ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Karadağ Yaylasına giderek yala sakinleri ile bir araya geldiler. Yayla yolunun neden tamamlanmadığı hakkında bilgi aldılar. Vatandaşlar Seçim öncesi yapılacağı konusunda söz verilen yolun seçim sonrası ise durdurulduğunu söylediler. Yayla sakinleri seçim öncesi oy alabilmek için yolun tamamının yapılacağını söz veren yetkililer, seçim sonrası verdikleri vaatlerin maalesef arkasında durmadılar diyerek tepkilerini dile getirdiler.

“İHMAL Mİ, MANİPÜLASYON MU?”

BİR EĞİTİM ÇINARINI DAHA EBEDİYETE UĞURLADIK BİR EĞİTİM ÇINARINI DAHA EBEDİYETE UĞURLADIK

CHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Olcay Bahadır ise yaptığı açıklamada; “Karadağ Yaylası Yolunda Seçim Sonrası Çalışmalar Durdu: İhmal mi, Manipülasyon mu? Son seçimler öncesinde Karadağ Yaylası yolunda gerçekleştirilen asfaltlama çalışmaları, maalesef seçim sonrası durma noktasına geldi. Bu durum, halkın gözünde ciddi bir ihmal veya manipülasyon şüphesine yol açıyor. Asfaltlama çalışmalarının seçim öncesinde başlamış olması, halka umut vermişti. Yıllardır bakımsız kalan bu yol, turistik bir cazibe merkezi olan Karadağ Yaylası'na kolay erişim sağlayacak ve bölgenin ekonomisine olumlu katkıda bulunacaktı. Ancak, seçim sonrası çalışmaların durması, halkın güvenini sarstı. Bu durumda akla şu sorular geliyor:

*Seçimler öncesinde yapılan çalışmalar sadece oy almak için mi gerçekleştirildi?

*Halkın beklentileri seçim sonrası bir kenara mı atıldı?

*Yolun tamamlanmamasının önünde ne gibi engeller var?

*Bakan Bey seçim öncesi Vatandaşı Uyuttu, Yolu unuttu mu?

Yolun tamamlanmaması, bölge halkının günlük yaşamını etkilemekte ve turizm potansiyelini sınırlamaktadır. Yolun bozuk olması, araçlarda hasarlara neden olmakta ve seyahat sürelerini uzatmaktadır. Ayrıca, bölgeye ziyarete gelen turistlerin yolculuk deneyimi olumsuz etkilenmekte ve bu da bölgenin turizm gelirlerini azaltmaktadır. Yetkililer, seçim öncesinde verilen sözleri unutmamalı ve halkın beklentilerini ciddiyetle ele almalıdır. İnsanların güvenini kazanmak için şeffaf bir şekilde yolun tamamlanması ve sorunun çözülmesi gerekmektedir. Aksi takdirde, halkın tepkisi artacak ve sorumluların hesap vermesi kaçınılmaz olacaktır. Karadağ Yaylası yolunda yaşanan bu durum, sadece bir yolun durması değil, aynı zamanda halkın güvenini ve demokratik süreçlere olan inancını zedeliyor. Seçim dönemlerinde yapılan vaatlerin sadece oy alma amaçlı olduğuna dair bir algı oluşuyor. Bu da toplumun siyasi sürece olan katılımını ve umutlarını azaltıyor. Sonuç olarak, Karadağ Yaylası yolunda seçim sonrası çalışmaların durması, ciddi bir eleştiri ve soru işaretlerini beraberinde getirmektedir. Yetkililerin, halkın beklentilerini göz ardı etmeden ve sorunu çözmek için gerekli adımları atarak güveni yeniden tesis etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde, bu tür durumlar demokrasiye olan inancı zedeler ve halkın hayal kırıklığına uğramasına neden olur dedi.”