GENEL BAŞKAN UYSAL, BEŞİKDÜZÜSPOR’U ZİYARET ETTİ GENEL BAŞKAN UYSAL, BEŞİKDÜZÜSPOR’U ZİYARET ETTİ

Beşikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Merkez Ortaokulu'nun gururlu kulübü Hırçın Dalga, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Uluslararası kodlama ve robot yarışması olan First Lego League Challenge'ın 20. sezonunda, 30 takım arasında tek Doğu Karadeniz temsilcisi olarak yer aldılar.

“HIRÇIN DALGA KODLAMA VE ROBOTİK KULÜBÜ ÖDÜL ALDI”

Hırçın Dalga, yarışmada hem özdeğerlendirme hem de robot alanlarında gösterdikleri performansla ödüle layık görüldü. Bu ödül ile birlikte Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar. İzmir ilinde gerçekleştirilecek olan finallerde ülkemizi temsil etme fırsatı elde ettiler.

Hırçın Dalga gurubu takım kaptanı olan 8. sınıf öğrencisi Kıvanç Kara, "Hedefimiz İzmir'de başarılı bir performans sergileyerek Norveç'te yapılacak olan Dünya Şampiyonası'nda ülkemizi gururla temsil etmek. Bu süreçte bize destek olan öğretmenlerimiz Şinasi Türkben ve Berna Usta Yılmaz'a, ayrıca okul idaremize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Beşikdüzü merkez ortaokulunun bu başarısı, okulun ve öğrencilerin teknoloji ve bilimdeki yeteneklerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösteriyor. Öğrencilerin elde ettikleri bu başarı, gelecekte daha da büyük başarılara ulaşmaları için güçlü bir motivasyon kaynağı olacaktır.